Projektų įgyvendinimas – tai dar vienas reikšmingas žingsnis modernios aukštojo mokslo institucijos link. Kauno kolegija, rengdama ir įgyvendindama nacionalinius bei tarptautinius projektus, kryptingai ir sistemingai žengia pirmyn – lygiuojasi į europinę studijų kokybę, orientuojasi į lyderiaujančių Europos aukštųjų mokyklų patirtį. Ši aukštojo mokslo institucija siekia gerinti studijų kokybę ir suteikti studijuojantiesiems teorines žinias bei praktinius įgūdžius, didinti partnerystės galimybes plečiant akiratį Lietuvoje ir tarptautinėse erdvėse, ieškoti įgyvendintų darbų tęstinumo galimybių.
Visapusiškai studijų kokybei užtikrinti nuolat ieškoma įvairių finansavimo šaltinių. Projektų įgyvendinimo metu modernizuojama bei plėtojama institucijos infrastruktūra, patobulinta studijų kokybė, pakeltos darbuotojų kompetencijos.
Daugiau informacijos apie Kauno kolegijoje vykdomus projektus:
Nacionaliniai projektai
Kauno kolegijos tyrėjų karjeros patrauklumo stiprinimas įgyvendinant EMTE instrumentus
Projekto Nr.: 10-040-T-0025 Trukmė: 2024 09 02 – 2026 02 28 |
Projektą koordinuojantis padalinys: Organizacijos vystymo departamentas Projekto vadovas: Kristina Adomaitienė |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija
Trumpas projekto aprašymas:
Projekto tikslas – stiprinti Kauno kolegijos dėstytojų – tyrėjų karjeros patrauklumą, įgyvendinant EMTE instrumentus (diegiant žmogiškųjų išteklių valdymo strategiją (HRS4R) ar jos elementus, tyrėjų karjeros stebėsenos sistemą, įgyvendinant tyrėjų pritraukimo ir išlaikymo, tyrėjų karjeros patrauklumo stiprinimo priemones ir kt.).
Projekto įgyvendinimo metu numatoma parengti Kolegijos žmogiškųjų išteklių valdymo strategiją tvariai tyrėjų karjerai užtikrinti, kuri bus pagrįsta Europos mokslininkų chartijoje ir Mokslininkų priėmimo į darbą elgesio kodekse nurodytais bendraisiais principais bei reikalavimais. Pasitelkus EMTE žmogiškųjų išteklių valdymo strategijos (HRS4R) instrumentus, bus galima įvertinti esamą Kolegijos veiklos praktiką ir numatyti veiklos prioritetus tyrėjų karjeros stiprinimui. Numatomi projekto rezultatai – parengta žmogiškųjų išteklių valdymo strategija tvariai tyrėjų karjerai užtikrinti, sukurta ir įdiegta tyrėjų karjeros stebėsenos sistema bei įgyvendintos kitos tyrėjų karjeros stiprinimo priemonės – užtikrins atvirą, skaidrią ir nuopelnais grįstą tyrėjų atrankos ir įdarbinimo sistemą, leis formuoti tyrėjams palankią darbo aplinką, ugdyti tyrėjų bendruosius / horizontaliuosius gebėjimus, vykdyti tyrėjų veiklos ir karjeros stebėseną, skatins tarptautinį judumą bei prisidės prie bendrų mokslinių tyrimų su užsienio partneriais vykdymo.
Projektas įgyvendinamas pagal LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos mokslo plėtros programos pažangos priemonės Nr. 12-001-01-02-01 „Stiprinti inovacijų ekosistemas mokslo centruose“ veiklą, orientuotą į Europos mokslinių tyrimų erdvės prioritetų įgyvendinimą, siekiant institucinių pokyčių.
Finansavimo šaltinis – Europos Sąjungos NextGenerationEU programos lėšos.
Kauno kolegijos visapusiško tarptautiškumo plėtros programos sukūrimas siekiant tapti Europos taikomųjų mokslų universitetu
Projekto Nr.: 10-040-T-0008 Trukmė: 2024 03 01 – 2025 08 31 |
Projektą koordinuojantis padalinys: Organizacijos vystymo departamentas Projekto vadovas: Jolanta Valiaugienė |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija
Trumpas projekto aprašymas:
Projekto tikslas – sukurti Kauno kolegijos visapusiško tarptautiškumo plėtros programą siekiant tapti Europos taikomųjų mokslų universitetu, taip sudarant palankią aplinką ir sudarant vienodas sąlygas tarptautiniam bendradarbiavimui bei prisidedant prie Europos aukštojo mokslo erdvės bei Europos mokslinių tyrimų erdvės plėtojimo.
Projekto metu sukurta visapusiško tarptautiškumo programa apims Kolegijos visapusiško tarptautiškumo plėtros plano penkeriems metams parengimą, trijų lygių (studentams, akademiniam ir moksliniam personalui bei administracijai) mokymus Kolegijoje, Kolegijos tyrėjų stažuotes užsienio partnerių plėtojamus tyrimų ir inovacijų kūrimo centruose bei darbuotojų mokomuosius vizitus į tarptautinius renginius užsienio šalyse siekiant gerosios patirties perėmimo bei Kolegijos įvaizdžio tarptautiniu mastu stiprinimą.
Projekto metu bus perimta Suomijos ir kitų šalių aukštųjų mokyklų bendradarbiavimo su išorės suinteresuotomis šalimis patirtis, kuri bus panaudota siekiant efektyviau išnaudoti Kolegijos tinklo su socialiniais partneriais potencialą vykdant užsakomuosius mokslo tyrimus tarptautiniu mastu, taikant mokslo pasiekimus studijose bei padidinant Kolegijos užsienio studentų integracijos į studijas bei įsidarbinimo galimybes.
Projektas įgyvendinamas pagal LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos mokslo plėtros programos pažangos priemonės Nr. 12-001-01-02-01 „Stiprinti inovacijų ekosistemas mokslo centruose“ veiklą, orientuotą į Europos mokslinių tyrimų erdvės prioritetų įgyvendinimą, siekiant institucinių pokyčių.
Finansavimo šaltinis – Europos Sąjungos NextGenerationEU programos lėšos.
Kauno kolegijos mokslinio potencialo didinimas ir mokslinės produkcijos vertinimo tobulinimas, optimizuojant tyrėjams aktualios informacijos valdymą
Projekto Nr.: 10-040-T-0007 Trukmė: 2024 03 01 – 2025 08 31 |
Projektą koordinuojantis padalinys: Mokslo taikomosios veiklos ir komercializavimo skyrius Projekto vadovas: Mindaugas Samuolaitis |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija
Trumpas projekto aprašymas:
Pagrindinis projekto tikslas – stiprinti Kauno kolegijos taikomojo mokslo ir meno veiklos potencialą, siekiant sistemingo proveržio šioje veikloje ne tik Lietuvos, bet ir ES lygmenyje.
Projekto metu numatoma sukurti informacinę sistemą, kuri padėtų tinkamai sisteminti, analizuoti ir vertinti informaciją susijusią su mokslinės meninės veiklos įgyvendinimo ir vertinimo ekosistemos vystymu. Šios sistemos pagrindinės dedamosios – Lietuvos ir ES socialinių partnerių (verslo, viešojo ir aukštojo mokslo sektorių partneriai), Kolegijos tyrėjų, Kolegijos absolventų, Kolegijos studentų, suinteresuotų įsitraukti į taikomojo mokslo ir meno veiklos vystymą, bei mokslo leidinių, konferencijų ir(ar) parodų duomenų bazių moduliai.
Kuriama informacinių technologijų sistema ir jos integravimas Kolegijos taikomojo mokslo ir meno veiklų įgyvendinime, padės institucijai laiku sisteminti ir valdyti informaciją, kuri yra būtina, siekiant optimizuoti tyrėjų darbą bei sėkmingai integruotis tiek mokslo ir meno produkcijos kūrimo, tiek ir jos vertinimo ekosistemoje. Projektas padės efektyviau valdyti taikomojo mokslo, eksperimentinės plėtros ir meno veiklų ir jų rezultatų komercializavimo vystymą Kauno kolegijoje.
Projektas įgyvendinamas pagal LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos mokslo plėtros programos pažangos priemonės Nr. 12-001-01-02-01 „Stiprinti inovacijų ekosistemas mokslo centruose“ veiklą, orientuotą į Europos mokslinių tyrimų erdvės prioritetų įgyvendinimą, siekiant institucinių pokyčių
Finansavimo šaltinis – Europos Sąjungos NextGenerationEU programos lėšos
Lyčių lygybės plano parengimas bei lyčių lygybės ir lygių galimybių priemonių įgyvendinimas, siekiant organizacinės kultūros pokyčių Kauno kolegijoje
Projekto Nr.: 10-040-T-0010 Trukmė: 2024 04 01 – 2025 09 30 |
Projektą koordinuojantis padalinys: Strateginio planavimo ir kokybės valdymo skyrius Projekto vadovas: Kristina Adomaitienė |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija
Trumpas projekto aprašymas:
Projekto tikslas — šalinti institucines kliūtis lyčių lygybei darbinėje aplinkoje, siekiant įtraukios, lyčių lygybei ir įvairovei palankios organizacinės kultūros Kauno kolegijoje suformavimo, darbuotojų pasitenkinimo didinimo, taip gerinant Kolegijos veiklos efektyvumą bei prisidedant prie Europos Komisijos 2020—2025 m. Lyčių lygybės strategijos ir Jungtinių tautų darnaus vystymosi tikslų siekimo.
Projekto metu bus parengtas Kolegijos lyčių lygybės planas, kuris integraliai papildys Kolegijos lygių galimybių ir įvairovės programą priemonėmis lyčių lygybei užtikrinti, siekiant lyčių stereotipų mažinimo, lyčių lygybės bei darbuotojų įtraukties skatinimo, smurtui, priekabiavimui ir visų formų diskriminacijai nepalankios organizacinės aplinkos kūrimo, darbuotojų pasitenkinimo didinimo taip gerinant Kolegijos veiklos efektyvumą bei prisidedant prie Jungtinių tautų darnaus vystymosi tikslų siekimo.
Projektas prisidės prie EMTE 5 veiksmo — Skatinti lyčių lygybę ir įtraukumą, atsižvelgiant į Liublianos deklaraciją.
Projektas įgyvendinamas pagal LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos mokslo plėtros programos pažangos priemonės Nr. 12-001-01-02-01 „Stiprinti inovacijų ekosistemas mokslo centruose“ veiklą, orientuotą į Europos mokslinių tyrimų erdvės prioritetų įgyvendinimą, siekiant institucinių pokyčių/
Finansavimo šaltinis – Europos Sąjungos NextGenerationEU programos lėšos
Narystė tarptautiniame aukštojo mokslo tinkle BUSINET
Projekto Nr.: 10-039-P-0001-46 Trukmė: 2024 02 23 – 2026 03 01 |
Projektą koordinuojantis padalinys: Organizacijos vystymo departamentas Projekto vadovas: Jolanta Valiaugienė |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija
Trumpas projekto aprašymas:
Kolegijos strateginiame veiklos plane numatyti uždaviniai atliepia Europos mokslinių tyrimų erdvės prioritetus, tačiau jų gyvendinimas reikalauja institucinių pokyčių. Formuojant tvarią žinių ir inovacijų ekosistemą Kolegijoje, siekiant mokslo taikomosios veiklos kokybės ir didesnės mokslinių žinių sklaidos, svarbu sudaryti sąlygas dalyvauti nacionaliniuose ir (arba) tarptautiniuose konkursiniuose MTEP / meno projektuose, formuoti tarptautiniams TMTEP tyrimams palankią aplinką. Tam būtina partnerystė su aukštosiomis mokyklomis Europoje ir už jos ribų, su kuriomis sietų bendri interesai plėtojant ne tik studentų ir dėstytojų judumą, bet ir aukštos kokybės bendradarbiavimą mokslinių tyrimų, žinių perdavimo, organizavimo ir procesų valdymo srityse.
Kolegijos įsitraukimas į Tarptautinį aukštojo mokslo tinklą BUSINET (angl. Businet Global Higher Education Network) (https://www.businet.org.uk) būtų prasmingas, nes tinkle aktyviai veikia speciali interesų grupė, siekianti plėtoti tarptautinį aukštųjų mokyklų – tinklo narių – bendradarbiavimą mokslinių tyrimų srityje. Grupė formuluoja prioritetines mokslinių tyrimų sritis, atsižvelgiant į aukštąsias mokyklas atstovaujančių tyrėjų interesus ir pajėgumus. Renkant ir skleidžiant informaciją apie mokslinius tyrimus BUSINET tinklui priklausančiose institucijose, tyrėjų grupės dirba su konkrečiomis užduotimis, susijusiomis su moksliniais tyrimais, kurių rezultatas – mokslinės publikacijos. BUSINET tinkle suburtos kitos interesų grupės verslo ir entreprenerystės, turizmo, ICT, STEM, teisės, komunikacijos, sveikatos mokslų ir kt. srityse atitinka Kolegijos tyrėjų grupių interesus. Be to, dalyvaujant BUSINET tinkle, galima rasti tinkamus partnerius projektinei veiklai, mokslo pasiekimų viešinimui tarptautiniu mastu, nes tinklas vienija apie 150 aukštųjų mokyklų, kurios geografiškai gerai išsidėsčiusios ne tik Europoje, bet ir kitose pasaulio šalyse.
Projektas įgyvendinamas pagal Lietuvos mokslo tarybos administruojamą priemonę „Mokslo ir asocijuotų verslo struktūrų narystė tarptautiniuose tinkluose“.
Finansavimo šaltinis – Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės lėšos pagal planą „Naujos kartos Lietuva“ bei Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos.
Archyvas
– Praktika sumaniai (projekto Nr. 09.3.1-ESFA-K-731-01-0016)
2018/05-2019/12
– Kauno kolegijos studijų infrastruktūros atnaujinimas (projekto Nr. 09.1.1-CPVA-V-720-02-0003)
2017/07-2019/11
Menų akademijos Restauratorių tyrimų laboratorija
Projekto numeris: S-IRA-24-16 Trukmė: 2024 09 05 – 2024 12 31 |
Projektą koordinuojantis padalinys: Menų akademija, Projektų skyrius Koordinuojantis asmuo: Eglė Aleknaitė |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija
Trumpas projekto aprašymas:
Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos Dailės kūrinių konservavimo ir restauravimo studijų programa, vienintelė tokia Lietuvoje, siekia tapti aktyvia paveldosaugos veiklų dalyve. Programa, apimanti dailės kūrinių konservavimą ir restauravimą, meninių baldų restauravimą, metalo dirbinių konservavimą ir restauravimą, padeda ne tik išsaugoti nykstančius kultūrinio paveldo objektus, bet ir gerina valstybės įvaizdį Europos Sąjungos kontekste.
Rengiant specialistus mokslinei veiklai, darbui valstybiniuose ir privačiuose kultūros ir istorijos įstaigose ar steigiant individualias įmones, vykdančias dailės kūrinių apsaugą ir restauravimą, svarbu sudaryti tinkamas šiuolaikines technines sąlygas studijuoti ir dirbti. Dailės kūrinių konservavimo ir restauravimo studijų programos veiklai naujos įrangos įsigijimas yra esminis. Konservuojant ir restauruojant kultūros vertybes yra svarbu nustatyti objekto medžiagų sudėtį, struktūrą ir atlikimo techniką.
Šiuo metu turimos įrangos trūkumas riboja mokslinių ir meno tyrimų galimybes: esama įranga nesuteikia galimybės atlikti organinių ir mineralinių mėginių (pvz., įvairių oksidų) spektroskopinės patikros, siekiant juos identifikuoti lyginant su standartų spektrais nesuteikia galimybės atlikti kokybinės elementinės sudėties vertinimo, kuris yra būtinas medžiagų sudėties analizei ir restauruojamų objektų būklės įvertinimui. Tuo pačiu turima įranga nesuteikia galimybės mėginių vaizdo archyvavimui, duomenų bazės kūrimui, kuris yra svarbus vizualinei medžiagai kaupti bei tolimesniems moksliniams tyrimams
Projekto metu numatoma įsigyti naujus prietaisus, kurie leistų atlikti išsamesnes ir tikslesnes analizes.
Nauja įranga padės esamiems ir būsimiems specialistams įgyti reikalingų įgūdžių ir žinių, kurie yra būtini dirbant mokslinėse ar kultūros įstaigose, valstybinėse ir privačiose įmonėse. Ši įranga leis atlikti detalius cheminius ir fizinius tyrimus, nustatyti medžiagų kilmę, ją apibūdinti, tiksliai datuoti kūrinius, identifikuoti panaudotas medžiagas, kas skatins siekti naujų mokslinių žinių, sukurti restauravimo technikas ar parinkti tinkamas medžiagas, sumažinti atotrūkį tarp praktikos ir teorijos. Toks įrangos atnaujinimas ir papildymas ne tik pagerins mokslinių tyrimų kokybę, bet ir sustiprins Lietuvos įvaizdį kultūros paveldo išsaugojimo srityje Europos Sąjungos kontekste.
Finansavimo šaltinis: Lietuvos mokslo tarybos (LMTLT) lėšos
Socialinio darbuotojo vaidmuo įgalinant Ukrainos karo pabėgėles kreiptis dėl psichosocialinės pagalbos
Projekto numeris: P-SV-24-349 Trukmė: 2024 07 01 – 2024 08 30 |
Projektą koordinuojantis padalinys: Projektų skyrius Koordinuojantis asmuo: Valentina Demidenko |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija
Trumpas projekto aprašymas:
Projekto tikslas – nustatyti socialinių darbuotojo vaidmenį, įgalinant Ukrainos karo pabėgėlės kreiptis dėl psichosocialinės pagalbos. Planuojama kokybinio tyrimo strategija, taikant iš dalies struktūruoto interviu metodą.
Projekto metu studentas vasaros atostogų metu pagal individualią programą atlikti mokslinį tiriamąjį darbą, vadovaujant Institucijos paskirtam praktikos vadovui.
Projektas įgyvendinamas pagal Lietuvos mokslo tarybos finansuojamą veiklą „Studentų vasaros praktikos“.
Finansavimo šaltinis: Lietuvos mokslo tarybos (LMTLT) lėšos
Matavimo duomenų kokybės užtikrinimas mobiliuose IoT tinkluose
Projekto numeris: P-SV-24-350 Trukmė: 2024 07 01 – 2024 08 30 |
Projektą koordinuojantis padalinys: Projektų skyrius Koordinuojantis asmuo: Laimonas Kairiūkštis |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija
Trumpas projekto aprašymas:
Projekto metu studentas vasaros atostogų metu pagal individualią programą atlikti mokslinį tiriamąjį darbą, vadovaujant Institucijos paskirtam praktikos vadovui. Projekto metu bus atliekami aplinkos parametrų matavimai ir ieškoma techninių ir programinių priemonių užtikrinančių matavimų kokybę nuotoliniuose matavimuose naudojant IoT matavimo priemones.
Projektas įgyvendinamas pagal Lietuvos mokslo tarybos finansuojamą veiklą „Studentų vasaros praktikos“.
Finansavimo šaltinis: Lietuvos mokslo tarybos (LMTLT) lėšos
Ekonomikos rodiklių ir skaitmenizacijos procesų sveika įmonėse: Europos regiono analizė
Projekto numeris: P-SV-24-6 Trukmė: 2024 07 01 – 2024 08 30 |
Projektą koordinuojantis padalinys: Projektų skyrius Koordinuojantis asmuo: Aistė Lastauskaitė |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija
Trumpas projekto aprašymas:
Projekto tikslas – išanalizuoti, kaip šalies ekonomikos rodikliai veikia įmonių finansinius rodiklius ir kaip skaitmenizacija modifikuoja šią sąveiką.
Projekto metu studentas vasaros atostogų metu pagal individualią programą atlikti mokslinį tiriamąjį darbą, vadovaujant Institucijos paskirtam praktikos vadovui.
Projektas įgyvendinamas pagal Lietuvos mokslo tarybos finansuojamą veiklą „Studentų vasaros praktikos“.
Finansavimo šaltinis: Lietuvos mokslo tarybos (LMTLT) lėšos
Elektroninės prekybos apskaitos iššūkiai ir skaitmeniniai sprendimai: Lietuvos atvejis
Projekto numeris: P-SV-24-279 Trukmė: 2024 07 01 – 2024 08 30 |
Projektą koordinuojantis padalinys: Projektų skyrius Koordinuojantis asmuo: Jevgenija Furgasė |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija
Trumpas projekto aprašymas:
Projekto tikslas – atlikus mokslinės literatūros apžvalgą sumodeliuoti praktinės situacijas siekiant identifikuoti pagrindinius elektroninės prekybos iššūkius Lietuvoje ir remiantis atvejo analizės rezultatais nustatyti, kaip skaitmeninės technologijos gali būti taikomos šių iššūkių sprendimui.
Projekto metu studentas vasaros atostogų metu pagal individualią programą atlikti mokslinį tiriamąjį darbą, vadovaujant Institucijos paskirtam praktikos vadovui.
Projektas įgyvendinamas pagal Lietuvos mokslo tarybos finansuojamą veiklą „Studentų vasaros praktikos“.
Finansavimo šaltinis: Lietuvos mokslo tarybos (LMTLT) lėšos
Vaikų traumų prevencija: tėvų ir pedagogų įgalinimo projektas – SAUGUS VAIKAS
Trukmė: 2024-06-19 – 2024-12-01 |
Projektą koordinuojantis padalinys: Medicinos fakultetas Koordinuojantis asmuo: Ligita Šilinė |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija
Trumpas projekto aprašymas:
Projekto tikslas – 1) Organizuoti teorinius ir praktinius mokymus ne mažiau kaip 300 tėvų ir 50 pedagogų iš Kauno rajono apie pradinio mokyklinio amžiaus vaikų traumų ir nelaimingų atsitikimų priežastis, priemones skirtas joms išvengti ir pirmosios pagalbos teikimą. 2) Sukurti inovatyvią, tikslinės grupės asmenims skirtą metodinę medžiagą vaikų sveikos gyvensenos skatinimui ir traumų prevencijai.
Projekto metu numatomos vykdyti veiklos:
- Informacijos apie projektą “SAUGUS VAIKAS” sklaida.
- Teoriniai nuotoliniai mokymai temomis: 1) Traumų prevencija: apsauga nuo fizinių traumų. 2) Vaikų fizinės būklės svarba traumų prevencijoje. 3) Sensorinės integracijos pakitimai ir jų įtaka vaiko savijautai ir elgsenai. 4) Saugios sensorinės aplinkos kūrimas ugdymo įstaigose. 5) Saugios sensorinės aplinkos kūrimas ugdymui namuose. 6) Universalaus dizaino principai ugdymo aplinkoje. 7) Pirmosios pagalbos mokymai tėvams ir pedagogams. 8) Paskaita “Ar visada maistas saugus?” 9) Apsinuodijimai narkotinėmis psichotropinėmis medžiagomis, vaistais ir buitine chemija. 10) Paskaita “Pavojai, slypintys aplinkoje ”.
- Praktiniai kontaktiniai mokymai temomis: 1) Pirmosios pagalbos teikimo vaikui praktiniai mokymai. 2) Vaiko fizinės ir funkcinės būklės vertinimas testais griuvimų prevencijai. 3) Maisto produktų etikečių skaitymas. 4) Praktiniai mokymai tėvams ir pedagogams apie greituosius testus, kuriais galima nustatyti vaikų, paauglių apsinuodijimą sukėlusias kenksmingas medžiagas ir maiste bei vandenyje sutinkamas bakterijas, parazitus.
- Konsultacijos temomis: 1) Vaikų mitybos ir apsinuodijimo maistu prevencija. 2) Vaikų sensorinės integracijos iššūkiai ir universalaus dizaino praktiniai patarimai.
- Metodinė priemonė – knygelė, skirta vaikų sveikos gyvensenos skatinimui ir traumų prevencijai.
- Metodinė priemonė – kalendorius mokykloms, skirta vaikų sveikos gyvensenos skatinimui ir traumų prevencijai.
Finansavimo šaltinis: Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšos
Kauno meno mokyklos statinių komplekso tvoros A. Mackevičiaus g. 27, Kaune, tvarkybos darbai
Trukmė: 2024 07 01 – 2024 11 30 |
Projektą koordinuojantis padalinys: Projektų skyrius Infrastruktūros departamentas Koordinuojantis asmuo: Lina Kuraitienė |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija
Trumpas projekto aprašymas:
Projekto tikslas – atlikti 10 tvoros segmentų ties K. Šklėrio gatve tvarkybos darbus.
Projektas įgyvendinamas pagal Kauno m. savivaldybės Paveldotvarkos programą.
Finansavimo šaltinis: Kauno m. savivaldybės lėšos.
Moksleivių vasaros stovykla „Žiedinė ekonomika – tavo verslo ateitis“
Trukmė: 2024 07 01 – 2024 07 05 |
Projektą koordinuojantis padalinys: Verslo fakultetas Koordinuojantis asmuo: Ramunė Bagočiūnaitė |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija
Trumpas projekto aprašymas:
Projekto metu bus įgyvendinama vienos pamainos, 5 dienų dieninė vasaros stovykla Kauno miesto bendrojo ugdymo mokyklų moksleiviams (14-18 metų). Stovyklos veiklų trukmė per dieną 8 val.
Projekto tikslas – ugdyti moksleivių verslumo kompetenciją, siekiant prisidėti prie kuriamos vertės būsimiems specialistams ir verslo aplinkai, kurioje moksleiviai ateityje įgyvendins savo ekonominę, kultūrinę ar socialinę veiklą.
Projektas įgyvendinamas pagal Kauno m. savivaldybės programą “Iniciatyvos Kaunui”.
Finansavimo šaltinis: Kauno miesto savivaldybė.
Jaunimo idėjų konkursas „reHACK
Trukmė: 2024 10 02 – 2024 11 11 |
Projektą koordinuojantis padalinys: Verslo fakultetas Koordinuojantis asmuo: Goda Kacilevičiūtė |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija
Trumpas projekto aprašymas:
Projektu siekiama įgyvendinti mokymus bei hakatono tipo idėjų konkursą, kurio metu, jaunuoliai, padedami mentorių (įvairių sričių profesionalų), kurs inovatyvius sprendimus, leisiančius organizacijoms sumažinti vienkartinį išteklių naudojimą, optimizuoti pakartotinį naudojimą bei prisidėti prie tvaresnės bei švaresnės ateities. Numatoma projekto trukmė – dvi savaitės.
Projekto metu vyks (1) Jaunimo idėjų konkurso „reHack“ atidarymas: žiedinės ekonomikos iššūkių pristatymas, susibūrimas į tarpdisciplinines komandas ir protmūšis, (2) trijų dienų intensyvios kūrybinės dirbtuvės: seminarai žiedinės ekonomikos, tvarumo bei su tuo susijusių technologijų temomis, kūrybiškumo, inovatyvaus verslo kūrimo mokymai, idėjų generavimo dirbtuvės ir mentorystės sesijos, (3) idėjų konkurso „reHack“ uždarymo renginys: idėjų pristatymas visuomenei, geriausių idėjų rinkimai ir šventinis uždarymas.
Projekto tikslai:
- Suburti jaunuolius į inovacijas vystančias komandas, suteikti joms žinių apie inovatyvaus, ekologines problemas sprendžiančio verslo kūrimą;
- Prisidėti prie Kauno miesto lyderystės žiedinės ekonomikos srityje Lietuvoje augimo bei Kauno, kaip tvaraus miesto, įvaizdžio stiprinimo.
Projektas įgyvendinamas pagal Kauno m. savivaldybės programą “Iniciatyvos Kaunui”.
Finansavimo šaltinis: Kauno miesto savivaldybė.
Kauno kolegijos sporto erdvės pritaikymas ir atvėrimas vietos bendruomenės gerovei
Projekto Nr.: NSA-SI-2024-0057 Trukmė: 2024 07 01 – 2026 06 30 |
Projektą koordinuojantis padalinys: Projektų skyrius Koordinuojantis asmuo: Lina Kuraitienė |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija
Trumpas projekto aprašymas:
Projekto tikslas – pagerinti fizinio aktyvumo ir sporto veiklų vykdymo sąlygas skirtingoms vietos bendruomenės grupėms, atnaujinant ir pritaikant jų poreikiams Kauno kolegijos sporto kompleksą Pramonės pr. 20, Kaune.
Projekto rezultatai: Įgyvendinant projektą bus keičiamos patalpų paskirtys, patalpos pritaikomos projekto tikslinių grupių poreikiams. Perplanuotos vidaus patalpos ir praėjimai leis laisvai judėti asmenims su judėjimo negalia. Persirengimo kambariai ir sanmazgai (dušų patalpos, tualetai) pertvarkyti, atnaujinti ir pritaikyti žmonėms su negalia bei senjorams. Pakeista sporto salės grindų danga, atnaujinti grindų žymėjimai, perdažytos sienos. Pakeisti sporto salės langai bei atnaujinta šildymo sistema užtikrins tinkamą, higienos normas atitinkančią, patalpų temperatūrą šaltuoju metų laiku. Sklandžiam sporto užsiėmimų vykdymui, atnaujinta sporto įranga bei įrengta nauja, neįgaliųjų sporto užsiėmimams pritaikyta, sporto įranga (krepšinio lankai, tinklinio įranga). Įrengta nauja garso sistema užtikrins naujų sporto veiklų, tokių kaip tinklinis, badmintonas, Breik treniruotės jaunimui ar senjorų linijiniai šokiai, bei krepšinio, tinklinio ir kt. varžybų sklandų vykdymą bei kokybę.
Finansavimo šaltinis: Projektas bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.
Žemės ūkio produkcijos perdirbimo skatinimas gaminant mažai technologiškai paveiktus mėsos gaminius, panaudojant prieskoninių augalų eterinius aliejus ir ištraukas
Projekto Nr.: 14PA-KK-21-1-08739-PR001 Trukmė: 2022 07 29 – 2024 07 29 |
Projektą koordinuojantis padalinys: Technologijų fakultetas, Maisto technologijos katedra Koordinuojantis asmuo: Žydronė Žarskienė |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija
Trumpas projekto aprašymas:
Projekto tikslas – Kauno kolegijos dėstytojų tyriminių kompetencijų plėtojimas, regioninis bendradarbiavimas. Projekto metu, pagal parengtą parodomojo bandymo metodiką, bus įrengta 10 parodomųjų bandymų, kurių rezultatai bus apibendrinti rekomendacijose bei pristatyti viešinimo renginiuose. Bandymo metu bus renkami empiriniai duomenys, todėl išanalizavus surinktą medžiagą bus galima pagrįsti šio sprendimo ekonominę naudą bei investicijų atsipirkimą.
Projektas įgyvendinamas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonės „Žinių perdavimas ir informavimo veikla“ veiklos sritį „Parama parodomiesiems projektams ir informavimo veiklai“.
Finansavimo šaltinis: Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai (EŽŪFKP) ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos.
Beatliekių technologijų taikymas uogų augintojų ūkiuose perdirbant vaisių uogų išspaudas
Projekto Nr.: 14PA-KK-21-1-08740-PR001 Trukmė: 2022 07 28 – 2024 07 28 |
Projektą koordinuojantis padalinys: Technologijų fakultetas, Maisto technologijos katedra Koordinuojantis asmuo: Aušra Šimonėlienė |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija
Trumpas projekto aprašymas:
Projekto tikslas – Kauno kolegijos dėstytojų tyriminių kompetencijų plėtojimas, regioninis bendradarbiavimas. Projekto metu, pagal parengtą parodomojo bandymo metodiką, bus įrengta 10 parodomųjų bandymų, kurių rezultatai bus apibendrinti rekomendacijose bei pristatyti viešinimo renginiuose. Bandymo metu bus renkami empiriniai duomenys, todėl išanalizavus surinktą medžiagą bus galima pagrįsti šio sprendimo ekonominę naudą bei investicijų atsipirkimą.
Projektas įgyvendinamas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonės „Žinių perdavimas ir informavimo veikla“ veiklos sritį „Parama parodomiesiems projektams ir informavimo veiklai“.
Finansavimo šaltinis: Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai (EŽŪFKP) ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos.
Archyvas
– Šalies kiaulių populiacijos įvertinimas bei kiaulių skerdenų klasifikavimo metodų atnaujinimas (projekto Nr. 4MM-13(12.128))
2017/06-2018/11
ES SF
Kauno kolegijos akademinio pastato, esančio Puodžių g. 11, Kaune, atnaujinimas
Projekto Nr.: 13.1.2-VIPA-T-113-02-0055 Trukmė: 2021 03 15 – 2023 03 15 |
Projektą koordinuojantis padalinys: Projektų skyrius |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija
Trumpas projekto aprašymas:
Vienas svarbiausių ilgalaikių Europos Sąjungos ir Lietuvos energetikos strateginių tikslų – efektyvus energijos išteklių ir energijos vartojimas. Būdama socialiai atsakinga organizacija, Kauno kolegija kryptingai siekia savo turimą infrastruktūrą naudoti kuo racionaliau ir efektyviau. Jau atnaujinta didžioji dalis Kauno kolegijos akademinių pastatų, tačiau vis dar gana bloga situacija yra Puodžių g. 11, Kaune , esančiame akademiniame pastate (pastato unikalus numeris – 1997-6013-2012) (toliau – Pastatas). Pastatas pastatytas 1976 metais ir jis neatitinka dabar galiojančių energinio efektyvumo reikalavimų – didelis Pastato nusidėvėjimas iš esmės komplikuoja Pastato šiluminį komfortą. Pastato išorės sienų, stogo, didžiosios dalies langų būklė bloga, per juos patiriami dideli šilumos nuostoliai. Pastato energinio naudingumo klasė yra žema – F. Pastate tampa vis sudėtingiau užtikrinti komfortiškas sąlygas studentams ir dėstytojams.
Projekto metu planuojama pakeisti langus ir duris, apšiltinti lauko ir rūsio sienas bei stogą.
Projekto tikslas – atnaujinti Kauno kolegijos akademinį pastatą, esantį Puodžių g. 11, Kaune ir pasiekti C energinio naudingumo klasę.
Įgyvendinus suplanuotas energinį efektyvumą didinančias priemones, bus numatoma pasiekti pastato energinio naudingumo klasę – C. Planuojama, jog galutinės energijos sąnaudos atnaujintame Pastate sumažės apie 48 proc., o pats Pastatas atitiks dabar galiojančius pastatų energinio efektyvumo reikalavimus, pagerės vidaus mikroklimato sąlygos bei studijų aplinka, šiluminės energijos sutaupymas sąlygos anglies dioksido (kaip šiltnamio efektą sukeliančių dujų) emisijos sumažėjimą bei oro taršos pokyčius. Be to, projekto metu atnaujintas pastatas ir sukurtos tinkamos studijų sąlygos studentams, nors ir netiesiogiai, bet prisidės prie studijų patrauklumo, prieinamumo ir tarptautiškumo didinimo.
Projektas įgyvendinamas pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 13 prioriteto „Veiksmų, skirtų Covid-19 pandemijos sukeltai krizei įveikti, skatinimas ir pasirengimas aplinką tausojančiam, skaitmeniniam ir tvariam ekonomikos atgaivinimui“ 13.1.2-VIPA-T-113 priemonę „Valstybei nuosavybės teise priklausančių pastatų atnaujinimas (II) ir pagal 04.3.1-FM-F-105 priemonę „Energijos vartojimo efektyvumo didinimas viešojoje infrastruktūroje“.
Finansavimo šaltinis – Europos regioninės plėtros fondo ir REACT-EU iniciatyvos lėšomis.
Įgyvendinus projektą, buvo pakeisti pastato langai ir durys, apšiltintos lauko ir rūsio sienos bei stogas, rekonstruota vidaus šildymo bei vėdinimo sistema ir šilumos punktas. Pastatas pritaikytas žmonių su negalia poreikiams – atnaujintas lauko pandusas.
Įgyvendinus šias suplanuotas energinį efektyvumą didinančias priemones, pasiekta pastato energinio naudingumo klasė – B. Galutinės energijos sąnaudos atnaujintame 1746,41 m2 ploto pastate sumažėjo 57,02 proc. (arba 424 tūkst. kWh per metus). Pastatas atitinka šiuo metu galiojančius pastatų energinio efektyvumo reikalavimus. Pagerėjo vidaus mikroklimato sąlygos, studijų aplinka, 41,2 t per metus sumažinta anglies dioksido (kaip šiltnamio efektą sukeliančių dujų) emisija.
Naujienos:
Kauno kolegijos bendrabučio nr. 4 (Kalniečių g. 126. Kaunas) atnaujinimas
Projekto Nr.: 04.3.1-VIPA-T-113-02-0002 Trukmė: 2021 03 18 – 2023 03 31 |
Projektą koordinuojantis padalinys: Projektų skyrius |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija
Trumpas projekto aprašymas:
Vienas svarbiausių ilgalaikių Europos Sąjungos ir Lietuvos energetikos strateginių tikslų – efektyvus energijos išteklių ir energijos vartojimas. Būdama socialiai atsakinga organizacija, Kauno kolegija kryptingai siekia savo turimą infrastruktūrą naudoti kuo racionaliau ir efektyviau. Jau atnaujinta didžioji dalis Kauno kolegijos akademinių pastatų, tačiau dėl nemažų investicijų poreikio ir finansavimo šaltinių nebuvimo, iki šiol kompleksiškai nebuvo atnaujintas nei vienas Kauno kolegijos bendrabutis. Kauno kolegijos patikėjimo teise valdomas bendrabutis Nr. 4, esantis adresu Kalniečių g. 126, Kaune (toliau – Pastatas), pastatytas 1961 metais ir jis neatitinka dabar galiojančių energinio efektyvumo reikalavimų – didelis Pastato nusidėvėjimas iš esmės komplikuoja Pastato šiluminį komfortą. Ir nors Pastate buvo renovuotas šilumos punktas, tačiau per neapšiltintas Pastato fasado sienas, palėpės perdangą bei pamatus, nesandarius langus patiriami dideli šilumos nuostoliai. Pastato energinio naudingumo klasė yra žema – F. Todėl tikslinga atnaujinti (modernizuoti) Pastatą, pagerinant jo energines charakteristikas.
Projekto metu planuojama pakeisti langus, apšiltinti lauko ir rūsio sienas, palėpės perdangą bei cokolį ir pravalyti vėdinimo kanalus, taip pat suremontuoti bendrojo naudojimo laiptines.
Projekto tikslas – atnaujinti Kauno kolegijos bendrabučio Nr. 4, esančio Kalniečių g. 126, Kaune, pastatą ir pasiekti B energinio naudingumo klasę.
Įgyvendinus šias priemones, planuojama pasiekti pastato energinio naudingumo klasę – B. Numatoma, kad galutinės energijos sąnaudos atnaujintame Pastate sumažės apie 40 procentų, o pats Pastatas atitiks dabar galiojančius pastatų energinio efektyvumo reikalavimus, pagerės vidaus mikroklimato sąlygos bei gyvenamoji aplinka, šiluminės energijos sutaupymas sąlygos anglies dioksido (kaip šiltnamio efektą sukeliančių dujų) emisijos sumažėjimą bei oro taršos pokyčius.
Projektas įgyvendinamas pagal 2014–2020 m. ES fondų investicijų veiksmų programos 4 prioriteto „Energijos efektyvumo ir atsinaujinančių išteklių energijos gamybos ir naudojimo skatinimas“ 04.3.1-VIPA-T-113 priemonę „Valstybei nuosavybės teise priklausančių pastatų atnaujinimas (II) ir pagal 04.3.1-FM-F-105 priemonę „Energijos vartojimo efektyvumo didinimas viešojoje infrastruktūroje“.
Finansavimo šaltinis – Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos.
Įgyvendinus projektą buvo atnaujintas 3331,84 m2 ploto pastatas, pakeisti langai, apšiltintos lauko ir rūsio (cokolio) sienos, palėpės perdanga, pravalyti vėdinimo kanalai, suremontuotos bendrojo naudojimo laiptinės.
Pasiekta pastato energinio naudingumo klasė – B. Galutinės energijos sąnaudos atnaujintame pastate sumažėjo 38,82 procento (arba 418,7 tūkst. kWh per metus), o pats pastatas šiuo metu pilnai atitinka dabartinius pastatų energinio efektyvumo reikalavimus. Pagerėjo vidaus mikroklimato sąlygos bei gyvenamoji aplinka kolegijos studentams, 82,48 t per metus sumažinta anglies dioksido (kaip šiltnamio efektą sukeliančių dujų) emisija.
Naujienos:
Kauno kolegijos studijų infrastruktūros atnaujinimas
Projekto Nr.: 09.1.1-CPVA-V-720-02-0003 Trukmė: 2017 07 – 2022-07 |
Projektą koordinuojantis padalinys: Projektų skyrius Projekto vadovas: Paulius Baltrušaitis |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija
Trumpas projekto aprašymas: Kauno kolegija siekia kryptingai ir sistemingai įgyvendinti savo misiją – vykdyti kokybiškas aukštojo mokslo studijas, orientuotas į praktinę veiklą, studijuojančiojo ir visuomenės poreikius. Vienas kokybiškų studijų atspindžių – moderni aukštosios mokyklos infrastruktūra. Rengiant būsimus specialistus, svarbu atsižvelgti į nuosekliai modernėjančias technologijas, augančius darbdavių reikalavimus priimamų specialistų kvalifikacijai. Projekto tikslas – gerinti studijų kokybę ir užtikrinti sąlygas šiuolaikinius aukštojo mokslo kokybės reikalavimus atitinkančių studijų vykdymui.
Projekto metu, įsigyjant mokymo ir laboratorinę įrangą, bus įrengtos bendrųjų technologijų ir biomedicinos studijų dalykų laboratorijos (chemijos, fizikos, elektrotechnikos), modernizuojama bei išplėtojama jau esama praktinio mokymo bazė. Reikiama įranga bus aprūpintos 53 studijų programos. Šis projektas leis įgyvendinti nuolatinio studijų proceso kokybės gerinimo veiklas per studentų pažintinių, praktinių ir perkeliamųjų gebėjimų ugdymą, studijų programų integralumą ir jų paklausą rinkai. Kauno kolegijos, kaip aukštojo mokslo institucijos infrastruktūros sustiprinimas padės ruošti aukštos kvalifikacijos, darbo rinkoje konkurencingus specialistus bei kelti bendrą pažangos lygį ir gyvenimo kokybę.
Projektas įgyvendinamas pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 9 prioriteto „Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas“ įgyvendinimo priemonę 09.1.1-CPVA-V-720 „Studijų aplinkos ir infrastruktūros koncentravimas, tobulinimas ir informacinių sistemų plėtra“.
Finansavimo šaltinis – Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos.
Naujienos:
https://www.kaunokolegija.lt/kauno-kolegijos-studentams-naujausia-iranga-skirta-praktinio-mokymo-kokybes-uztikrinimui/
Skaitmeninė švietimo transformacija („EDTECH“)
Projekto Nr.: ŠMSM-V-004-0001 Trukmė: 2022 08 16 – 2024 06 30 |
Projektą koordinuojantis padalinys: Projektų skyrius |
Projektą koordinuojanti institucija: Nacionalinė švietimo agentūra
Trumpas projekto aprašymas: Kauno kolegija kartu su dar 22 aukštosiomis mokyklomis yra projekto „Skaitmeninė švietimo transformacija („EdTech“)“ partnerė. Šis projektas yra vienas iš Vyriausybės prioritetinių švietimo darbų, skirtas skaitmeninei plėtrai visose švietimo pakopose. Projekto tikslas – skatinti švietimo inovacijų, grįstų skaitmeninėmis technologijomis, diegimą švietimo sektoriuje, sudarant sąlygas inovacijų kūrimui ir bandymui ugdymo įstaigose.
Projekto veiklos, kuriose dalyvauja Kauno kolegija:
1. Skaitmeninių kompetencijų dėstytojams mokymai.
2. Studijų dalykų skaitmeninimas.
3. Hibridiniam mokymui skirtos įrangos įsigijimas.
Finansavimo šaltinis – 2021–2027 metų Europos Sąjungos fondų, Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo “Naujo kartos Lietuva” priemonės ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos.
Projektas „Skaitmeninė švietimo transformacija“ įgyvendinamas pagal ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planą „Naujos kartos Lietuva“, finansuojamą Europos Sąjungos ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės „NextGenerationEU“ lėšomis.
Naujienos: Kauno kolegijos dėstytojai tobulins skaitmenines kompetencijas – Kauno kolegija
Aplinkosauginių mokesčių apskaitos politikos metodikos parengimas
Projekto Nr.: 09.3.3.-LMT-K-712-24-0118 Trukmė: 2021 07 07 – 2021 08 31 |
Projektą koordinuojantis padalinys: Verslo fakultetas Koordinuojantis asmuo: dr. Jūratė Savickienė |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija
Trumpas projekto aprašymas: Projektu bus siekiama tobulinti studentų mokslinę kompetenciją bei gebėjimus vykdyti praktinę mokslinę veiklą. Tikslas – parengti aplinkosauginių mokesčių apskaitos politikos metodiką panaudojant mokesčių optimizavimo modelius ir strategijas, siekiant sumažinti mokestinius kaštus ir prisidėti prie mažesnio aplinkos užterštumo lygio. Šiam tikslui bus naudojama mokslinės literatūros analizė ir sintezė, indukcija ir dedukcija; matematinis modeliavimas; optimizavimo funkcija. Galutinis rezultatas – sukurta aplinkosauginių mokesčių apskaitos politikos parengimo metodika.
Projektas įgyvendinamas pagal 2014–2020 m. ES fondų investicijų veiksmų programos priemonės Nr. 09.3.3-LMT-K-712 „Mokslininkų, kitų tyrėjų, studentų mokslinės kompetencijos ugdymas per praktinę mokslinę veiklą“ veiklos „Studentų gebėjimų vykdyti MTEP (meno tyrimų) veiklas ugdymas“ poveiklę „Studentų gebėjimų ugdymas dalyvaujant mokslinėse vasaros praktikose (studentų praktiką)“.
Finansavimo šaltinis –Europos socialinis fondo lėšos pagal dotacijos sutartis su Lietuvos mokslo taryba (LMTLT).
Naujienos
Ikimokyklinio amžiaus vaikų su burnos sveikata susijusi elgsena: tėvų žinios ir požiūris
Projekto Nr.: 09.3.3.-LMT-K-712-24-0119 Trukmė: 2021 07 07 – 2021 08 31 |
Projektą koordinuojantis padalinys: Medicinos fakultetas Koordinuojantis asmuo: dr. Rasa Tamulienė |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija
Trumpas projekto aprašymas: Projektu siekiama skatinti jaunojo tyrėjo-studento įsitraukimą į mokslines tiriamąsias veiklas bei plėtoti jo tyriminius gebėjimus. Šio tikslo bus siekiama atliekant tyrimą “Ikimokyklinio amžiaus vaikų su burnos sveikata susijusi elgsena: tėvų žinios ir požiūris”. Tyrimas skirtas mokslinės tyrimo problemos – kokios tėvų žinios ir požiūris į ikimokyklinio amžiaus vaikų su burnos sveikata susijusią elgseną? – sprendimui. Projekto tikslui pasiekti suplanuoti keturi etapai: tyrimo instrumento parengimas ir pilotinis testavimas, tyrimo duomenų surinkimas, tyrimo duomenų analizė, tyrimo ataskaitos parengimas. Pasirinkta empirinio tyrimo strategija – kiekybinė. Numatytas duomenų rinkimo metodas: apklausa internetu, duomenų analizės metodai – aprašomosios statistikos, grupių lyginimo bei statistinių ryšių skaičiavimai. Tyrimo imtis ir dalyviai – 400 tėvų, auginančių ikimokyklinio amžiaus vaikus. Tėvų žinių ir požiūrio nustatymas į ikimokyklinio amžiaus vaikų su burnos sveikata susijusią elgseną sudarys sąlygas efektyvesniam burnos sveikatos profilaktikos programų įgyvendinimui koncentruojantis ne tik į instrumentinės pagalbos suteikimą vaikams, tačiau taip pat ir į tėvų įtraukimą į profilaktikos programas, siekiant ugdyti taisyklingus ikimokyklinio amžiaus vaikų su burnos sveikata susijusius įgūdžius. Projekto veiklų įgyvendinimas ne tik prisidės prie studento mokslinės veiklos vykdymo gebėjimų plėtojimo, tačiau taip pat suteiks galimybes gerinti jaunojo tyrėjo akademinio ir skaitmeninio raštingumo, kritinio ir analitinio mąstymo, problemų sprendimo bei komunikacinius gebėjimus.
Projektas įgyvendinamas pagal 2014–2020 m. ES fondų investicijų veiksmų programos priemonės Nr. 09.3.3-LMT-K-712 „Mokslininkų, kitų tyrėjų, studentų mokslinės kompetencijos ugdymas per praktinę mokslinę veiklą“ veiklos „Studentų gebėjimų vykdyti MTEP (meno tyrimų) veiklas ugdymas“ poveiklę „Studentų gebėjimų ugdymas dalyvaujant mokslinėse vasaros praktikose (studentų praktiką)“.
Finansavimo šaltinis –Europos socialinis fondo lėšos pagal dotacijos sutartis su Lietuvos mokslo taryba (LMTLT).
Naujienos
Naujų maisto komponentų ir tikslinės paskirties gyvulininkystės žaliavų sukūrimas koncentruotų išrūgų miltelių pagrindu
Projekto Nr.: J05-LVPA-K-03-0044 Trukmė: 2018 04 30 – 2021 05 01 |
Projektą koordinuojantis padalinys: Technologijų fakultetas, Projektų skyrius Koordinuojantis asmuo: dr. Ingrida Kraujutienė |
Projektą koordinuojanti institucija: UAB “Litamilk”
Partnerinės institucijos: Kauno kolegija
Trumpas projekto aprašymas: UAB „Litamilk“ yra vienintelė įmonė Lietuvoje ir Latvijoje, gaminanti pieno miltų pakaitalus, praturtintus įvairiais vitaminais ir mikroelementais, skirtus sveikai ir subalansuotai veršelių mitybai. Projektas yra skirtas atlikti koncentruotų išrūgų miltelių funkcinių savybių mokslinius tyrimus bei jų rezultatų pagrindu sukurti naujus produktus, pagamintus koncentruotų išrūgų miltelių pagrindu. Dauguma mokslinių tyrimų su išrūgų milteliais atliekami modelinėse sistemose, tačiau jų pritaikymas maisto pramonėje ir tikslinės paskirties gyvulininkystės žaliavoms gaminti išsamiai nėra išanalizuotas. Nėra mokslinių tyrimų, įrodančių, kaip koncentruotų išrūgų miltelių priedas gali pagerinti technologines produkto savybes, kokia šių savybių priklausomybė nuo terminio apdorojimo, terpės pH, sudėtinių produkto dalių, deguonies kiekio ir kitų veiksnių. Projekto partneris – mokslo ir studijų institucija VšĮ „Kauno kolegija“, kurios laboratorijoje bus atlikti koncentruotų išrūgų miltelių mikrobiologiniai tyrimai bei nustatytos jų pritaikymo naujiems produktams gaminti galimybės. Projekto rezultatas – atlikti išrūgų miltelių funkcinių savybių moksliniai tyrimai, sukurtos eksperimentinės naujų produktų gamybos technologijos bei pagaminti ir ištestuoti 5 naujų produktų, skirtų maisto pramonei, prototipai ir 2 naujų tikslinės paskirties gyvulininkystės žaliavų, skirtų gyvulininkystės sektoriui, prototipai. Projekte numatytų naujų produktų sukūrimas ir įdiegimas į gamybą įgalintų UAB „Litamilk“ pasiūlyti Lietuvos ir eksporto rinkose veikiančioms maisto pramonės sektoriaus įmonėms pigesnę (nes pagaminta iš vietinių žaliavų) ir sveikesnę (be GMO, be pridėtinio cukraus, be alergiją galinčių sukelti augalinės kilmės medžiagų, dėka koncentruotų išrūgų miltelių naudojimo praturtintą naudingomis maistinėmis medžiagomis) produkciją.
Projektas įgyvendinamas pagal 2014–2020 metų ES fondų investicijų veiksmų programos 1 prioriteto „Mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų skatinimas“ Nr. J05-LVPA-K priemonę „Intelektas. Bendri mokslo–verslo projektai“.
Finansavimo šaltinis – ES struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos.
Bendrosios praktikos slaugytojų psichoemocinio klimato darbo vietoje įvertinimas ir psichosocialinių rizikų nustatymas
Projekto Nr.: 09.3.3.-LMT-K-712-24-0117 Trukmė: 2021 07 07 – 2021 08 31 |
Projektą koordinuojantis padalinys: Verslo fakultetas Koordinuojantis asmuo: dr. Vaidas Jotautis |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija
Trumpas projekto aprašymas: Tarptautinė darbo organizacija (TDO) pabrėžia profesinio streso ir perdegimo žalą tiek dirbančiųjų sveikatai, tiek organizacijos efektyvumui. PSO akcentuoja streso žalą sveikatai ir prognozuoja, kad psichinės sveikatos sutrikimai savo paplitimo laipsniu ir žalos mastais ilgainiui aplenks širdies kraujagyslių ir onkologinius susirgimus.
Bendrosios praktikos slaugytojai priklauso padidintos rizikos grupei darbinio streso ir profesinio perdegimo požiūriu. Darbo vietose pastebimas streso ir smurto augimas. Slaugytojų darbas susijęs su daugybe stresą sukeliančių ir emociškai sekinančių situacijų, su mirtimi, bendravimas su depresijos ir kitų ligų kamuojamais pacientais kelia nuolatinę įtampą darbe.
Potencialiai krizinių atvejų, tokių kaip intensyvi sveikatos priežiūros sektoriaus reforma, restruktūrizacija, decentralizacija, racionalizacija stipriai įtakoja darbo sąlygas ir darbuotojų sveikatą, o šiuo metu sveikatos sektoriuje vykstantys procesai gali dar labiau pabloginti situaciją. Pavyzdžiui, pasaulį užklupus koronaviruso pandemijai (COVID-19) sveikatos priežiūros specialistai patenka tarp asmenų, kurie gali stipriau reaguoti į pandemijos metu patiriamą stresą.
Atsižvelgiant į psichosocialinio klimato ir psichologinės gerovės sveikatos priežiūros sistemoje gerinimo 2020–2022 metų veiksmų planą, tikslinga įvertinti Kauno apskrityje dirbančių bendrosios praktikos slaugytojų psichoemocinį klimatą darbo vietoje, nustatyti psichosocialines rizikas ir pateikti apibendrintus rezultatus.
Projektu siekiama skatinti jaunojo tyrėjo-studento įsitraukimą į mokslines tiriamąsias veiklas bei plėtoti jo tyriminius gebėjimus. Projekto veiklų įgyvendinimas (mokslinės problemos teorinė analizė, tyrimo instrumento parengimas, duomenų rinkimas, jų analizė, rezultatų aptarimas, tyrimo ataskaitos rengimas) suteiks galimybes gerinti jaunojo tyrėjo skaitmeninio raštingumo, problemų sprendimo, kritinio ir analitinio mąstymo, komunikacinius gebėjimus.
Projektas įgyvendinamas pagal 2014–2020 m. ES fondų investicijų veiksmų programos priemonės Nr. 09.3.3-LMT-K-712 „Mokslininkų, kitų tyrėjų, studentų mokslinės kompetencijos ugdymas per praktinę mokslinę veiklą“ veiklos „Studentų gebėjimų vykdyti MTEP (meno tyrimų) veiklas ugdymas“ poveiklę „Studentų gebėjimų ugdymas dalyvaujant mokslinėse vasaros praktikose (studentų praktiką)“.
Finansavimo šaltinis – Europos socialinis fondo lėšos pagal dotacijos sutartis su Lietuvos mokslo taryba (LMTLT).
Naujienos
Kauno kolegijos akademinio miestelio infrastruktūros atnaujinimas ir išteklių koncentracija
Projekto Nr.: 09.1.1-CPVA-V-720-02-0002 Trukmė: 2017 07 – 2020 12 |
Projektą koordinuojantis padalinys: Projektų skyrius Projekto vadovas: Paulius Baltrušaitis |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija
Trumpas projekto aprašymas: Projekto tikslas – sukurti patrauklią ir konkurencingą studijų aplinką Lietuvos ir tarptautinių studijų studentams bei prisidėti prie viso Kauno regiono konkurencingumo didinimo.
Projekto metu bus atnaujinta Pramonės pr. 20 esančio akademinio pastato išorė, inžinieriniai tinklai bei dalis vidaus patalpų. Be to, bus įsigytos ir akademiniame pastate sumontuotos elektroninės spynos, kurių tinklas sudarys bendrą įėjimo kontrolės sistemą. Tikimasi, kad atlikti darbai leis sukurti šiuolaikinius kokybės reikalavimus atitinkančią studijų aplinką, kuri padės išlaikyti esamus studijuojančiųjų srautus ir leis užtikrinti Kauno kolegijos teikiamų studijų paslaugų patrauklumą bei absolventams suteikiamų kvalifikacijų pripažinimą. Be to, projektas leis įgyvendinti Kauno kolegijos Strategijoje 2020 užsibrėžtą tikslą – Pramonės pr. Kaune sukurti vientisą akademinį miestelį, tokiu būdu kiek galima labiau koncentruojant Kolegijos dabar valdomą studijų paskirties pastatų tinklą.
Projektas įgyvendinamas pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 9 prioriteto „Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas“ įgyvendinimo priemonę 09.1.1-CPVA-V-720 „Studijų aplinkos ir infrastruktūros koncentravimas, tobulinimas ir informacinių sistemų plėtra“.
Finansavimo šaltinis – Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos.
Naujienos
https://www.kaunokolegija.lt/kartu-su-pavasariu-nauji-darbai-kauno-kolegijoje-vyksta-infrastrukturos-atnaujinimas/
https://www.kaunokolegija.lt/kauno-kolegijos-infrastrukturos-atnaujinimas-studiju-programu-konkurencingumui-didinti/
Darbingo neaktyvaus jaunimo neformalus profesinis mokymas ir įgūdžių suteikimas praktikos metu
Projekto Nr.: 08.6.1-ESFA-T-927-01-0157 Trukmė: 2020 01 01 – 2021 01 29 |
Projektą koordinuojantis padalinys: Menų ir ugdymo fakultetas Projekto vadovas: dr. Inga Valentinienė |
Projektą koordinuojanti institucija: Šilutės Hugo Šojaus muziejus
Partnerinės institucijos: Kauno kolegija
Trumpas projekto aprašymas:
Projekto tikslas – pagerinti Šilutės miesto darbingo neaktyvaus jaunimo padėtį darbo rinkoje, sutekinat jiems restauravimo žinias bei praktinius įgūdžius, kartu ugdant bendruomeniškumą ir skatinant savanorystę. Projekto metu neaktyviems asmenims bus suteiktos restauratoriaus specialybei reikalingos žinios bei įgūdžiai. Projektas skirtas organizuoti ekonomiškai neaktyviam jaunimui neformalaus švietimo mokymus (profesinius) ir savanorišką praktiką Šilutės Hugo Šojaus muziejaus restauravimo centre bei paskatinti jų motyvaciją darbinei veiklai. Projekto įgyvendinimo metu numatytos trys veiklos: medinių elementų restauravimo mokymas, savanoriška praktika darbo vietoje, edukacinė išvyka-seminaras motyvacijos darbinei veiklai skatinti. Projekto įgyvendinimo metu dalyviai Kauno kolegijoje bus mokomi medinių objektų restauravimo subtilybių, atliks savanorišką praktiką Šilutės Hugo Šojaus muziejuje, susitiks su Lietuvos dailės muziejaus Prano Gudyno restauravimo centro restauravimo darbuotojais. Tikimasi, kad projekto veiklose praktinių įgūdžių įgijimas darbo vietoje paskatins dalį (nemažiau kaip 20 proc. projekto dalyvių arba 2 asmenis) dalyvių pasijusti pilnaverčiais visuomenės nariais ir įsijungti į darbo rinką.
Projektas įgyvendinamas pagal 2014-2020 m. ES fondų investicijų veiksmų programos 10 prioriteto „Visuomenės poreikius atitinkantis ir pažangus viešasis valdymas“ 08.6.1-ESFA-T-927 priemonę „Spartesnis vietos plėtros strategijų įgyvendinimas“
Finansavimo šaltinis – Europos socialinio fondo ir Šilutės Hugo Šojaus muziejaus lėšos.
Medžio talka: profesiniai įgūdžiai ir motyvacija ekonomiškai neaktyviam Žaliakalnio jaunimui
Projekto Nr.: 08.6.1-ESFA-V-911-02-0003 Trukmė: 2018 08 – 2020 11 |
Projektą koordinuojantis padalinys: Menų ir ugdymo fakultetas, Projektų skyrius Projekto vadovas: Aistė Dičkalnytė |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija
Partnerinės institucijos: VšĮ “Gražinkime Kauną”
Trumpas projekto aprašymas: Remiantis socialinės atsakomybės ir darnios plėtros principais, Kauno kolegija ir viešoji įstaiga „Gražinkime Kauną“ įgyvendina šį socialinį projektą. Projekto tikslas – įgyvendinant Kauno m. Žaliakalnio vietos plėtros strategiją, pagerinti jaunų (16-39 m.), ekonomiškai neaktyvių Kauno m. Žaliakalnio seniūnijos gyventojų padėtį darbo rinkoje. Projektu siekiama jauniems ir ekonomiškai neaktyviems Žaliakalnio seniūnijos gyventojams padėti įgyti ir (ar) atkurti įgūdžius medinių namų restauracijos, eksterjero ir interjero detalių, suvenyrų gamybos srityse.
Projektas įgyvendinamas pagal 2014-2020 m. ES investicijų veiksmų programos 8 prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“ 08.6.1-ESFA-V-911 priemonę „Vietos plėtros strategijų įgyvendinimas“.
Finansavimo šaltinis – Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos.
Naujienos
https://www.kaunokolegija.lt/muf/socialinio-projekto-skirto-zaliakalnio-jaunimui-dalyviai-restauravo-autentiskas1928-aisiais-statyto-medinuko-isores-ir-vidaus-duris/
https://www.kaunokolegija.lt/prisijunkite-prie-kauno-kolegijos-ir-grazinkime-kauna-organizuojamu-mokymu/
https://www.kaunokolegija.lt/startuoja-projektas-ekonomiskai-neaktyviam-zaliakalnio-jaunimui-medzio-talka/
Socialinio darbuotojo ir socialinio darbo suvokimas: profesijos įvaizdis ir paslaugų kokybė
Projekto Nr.: 09.3.3-LMT-K-712-22-0017 Trukmė: 2020 11 03 – 2021 04 30 |
Projektą koordinuojantis padalinys: Medicinos fakultetas Projekto vadovas: dr. Daiva Bubelienė |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija
Trumpas projekto aprašymas:
Projekto tikslas – suteikti studentui kompetencijas, kurios įgalintų savarankiškai planuoti įgyvendinti ir praktinėje profesinėje veikloje sėkmingai taikyti socialinį tyrimą, paremtą šiuolaikiniais mokslo metodais. Projekto metu laisvu nuo auditorinių užsiėmimų metu Kauno kolegijos socialinio darbo studijų programos studentė vadovaujant tyrimo vadovui pagal individualią programą atliks mokslui ir visuomenei aktualų taikomąjį socialinį tyrimą „Socialinio darbuotojo ir socialinio darbo suvokimas: profesijos įvaizdis ir paslaugų kokybė” ir šios veiklos pagrindu susiformuos šiuolaikiškas tyrėjo kompetencijas.
Projektas įgyvendinamas pagal 2014–2020 m. ES fondų investicijų veiksmų programos priemonės Nr. 09.3.3-LMT-K-712 „Mokslininkų, kitų tyrėjų, studentų mokslinės kompetencijos ugdymas per praktinę mokslinę veiklą“ veiklą „Studentų gebėjimų ugdymas vykdant mokslo (meno) tyrimus semestrų metu“.
Finansavimo šaltinis – Europos socialinio fondo lėšos pagal dotacijos sutartis su Lietuvos mokslo taryba (LMTLT).
Naujienos:
https://www.kaunokolegija.lt/kauno-kolegijoje-bus-dar-sparciau-pletojamos-studentu-tyrimines-kompetencijos/
Vyrų ir moterų kosmetikos rinkimosi ir naudojimo elgsenos ypatumai
Projekto Nr.: 09.3.3-LMT-K-712-22-0043 Trukmė: 2020 11 03 – 2021 04 30 |
Projektą koordinuojantis padalinys: Medicinos fakultetas Projekto vadovas: dr. Lijana Navickienė |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija
Trumpas projekto aprašymas:
Projekto tikslas – gerinti jaunojo tyrėjo-studento mokslo tiriamosios veiklos gebėjimus atliekant vyrų ir moterų kosmetikos rinkimosi ir naudojimo elgsenos ypatumų tyrimą. Projektu siekiama skatinti jaunojo tyrėjo-studento įsitraukimą į mokslines tiriamąsias veiklas bei plėtoti jo tyriminius gebėjimus. Šio tikslo bus siekiama atliekant vyrų ir moterų kosmetikos priemonių pasirinkimo ir naudojimo elgsenos ypatumų tyrimą. Tyrimas skirtas mokslinės tyrimo problemos – kokie vyrų ir moterų kosmetikos priemonių pasirinkimo ir naudojimo elgsenos ypatumai?- sprendimui. Projekto tikslui pasiekti suplanuotas teorinis ir empirinis tyrimas. Teorinis tyrimas apims mokslinių ir kitų šaltinių analizę taikant įvairius teorinio tyrimo metodus siekiant aprašyti kosmetinių priemonių klasifikaciją, jų paskirtį, teoriškai pagrįsti veiksnius, turinčius įtakos kosmetikos priemonių pasirinkimo kriterijams, vartojimo įpročių susiformavimui akcentuojant lyties sąlygojamus skirtumu. Empiriniam tyrimui suplanuota kiekybinė tyrimo strategija, duomenys bus renkami taikant apklausos raštu metodą. Tyrimo rezultatai bus pristatyti tyrimo ataskaitoje bei LMT organizuojamoje studentų konferencijoje. Tyrimo rezultatai papildys kol kas negausų mokslinį diskursą kosmetikos priemonių pasirinkimo ir vartojimo tema, atskleidžiant lyčių sąlygojamus skirtumus kosmetikos priemonių vartotojų pasirinkimo ir naudojimo elgsenoje.
Projektas įgyvendinamas pagal 2014–2020 m. ES fondų investicijų veiksmų programos priemonės Nr. 09.3.3-LMT-K-712 „Mokslininkų, kitų tyrėjų, studentų mokslinės kompetencijos ugdymas per praktinę mokslinę veiklą“ veiklą „Studentų gebėjimų ugdymas vykdant mokslo (meno) tyrimus semestrų metu“.
Finansavimo šaltinis – Europos socialinis fondo lėšos pagal dotacijos sutartis su Lietuvos mokslo taryba (LMTLT).
Naujienos:
https://www.kaunokolegija.lt/kauno-kolegijoje-bus-dar-sparciau-pletojamos-studentu-tyrimines-kompetencijos/
Netikrų naujienų atpažinimo metodika
Projekto Nr.: 09.3.3-LMT-K-712-22-0015 Trukmė: 2020 11 03 – 2021 04 30 |
Projektą koordinuojantis padalinys: Verslo fakultetas Projekto vadovas: dr. Lina Šarlauskienė |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija
Trumpas projekto aprašymas:
Pagrindinis projekto tikslas – jaunojo tyrėjo rengimas ir kompetencijų ugdymas vykdant netikrų naujienų identifikavimo būdų tyrimą ir rengiant praktinę netikrų naujienų atpažinimo metodiką. Projekto metu, vykdant tyrimą, bus atliekama mokslinės ir kitos patikimos literatūros analizė bei empirinis tyrimas – kokybinis interviu. Susisteminus gautą informaciją bus siekiama išsiaiškinti pagrindinius netikrų naujienų vertinimo kriterijus ir pagal juos sukurti netikrų naujienų atpažinimo metodiką. Žiniasklaidoje dažnai pasirodo informacija apie skleidžiamas netikras naujienas Lietuvoje, tačiau tai nėra tik mūsų šalies problema, visame pasaulyje skleidžiamos netikros naujienos veikia valstybių socialinį, kultūrinį, ekonominį ir politinį gyvenimą. Netikros naujienos, klaidinanti informacija ir jų žaibiška sklaida šiuo metu yra vienas didžiausių iššūkių, su kuriuo susiduria laisvos, demokratiškos valstybės. Siekiant jaunuosius tyrėjus supažindinti su netikrų naujienų grėsmėmis ir atpažinimo metodais, projekto metu, vykdant tyrimą, bus siekiama sukurti netikrų naujienų atpažinimo metodiką, kuri visuomenei padės greitai ir aiškiai atpažinti netikras naujienas.
Projektas įgyvendinamas pagal 2014–2020 m. ES fondų investicijų veiksmų programos priemonės Nr. 09.3.3-LMT-K-712 „Mokslininkų, kitų tyrėjų, studentų mokslinės kompetencijos ugdymas per praktinę mokslinę veiklą“ veiklą „Studentų gebėjimų ugdymas vykdant mokslo (meno) tyrimus semestrų metu“.
Finansavimo šaltinis – Europos socialinis fondo lėšos pagal dotacijos sutartis su Lietuvos mokslo taryba (LMTLT).
Naujienos:
https://www.kaunokolegija.lt/kauno-kolegijoje-bus-dar-sparciau-pletojamos-studentu-tyrimines-kompetencijos/
Žaliųjų zonų diegimo efektai darnaus vystymosi požiūriu: Šakių miesto atvejis
Projekto Nr.: 09.3.3-LMT-K-712-22-0077 Trukmė: 2020 11 03 – 2021 04 30 |
Projektą koordinuojantis padalinys: Verslo fakultetas Projekto vadovas: dr. Valdemaras Makutėnas |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija
Trumpas projekto aprašymas:
Projektu bus siekiama tobulinti studentų mokslinę kompetenciją bei gebėjimus vykdant praktinę mokslinę veiklą. Projekto metu bus vykdomas mokslinis tyrimas – ištirti žaliųjų zonų diegimo ekonominį, socialinį ir aplinkosauginį efektus Šakių mieste bei pateikti pasiūlymus diegimo gerinimui. Šiam tikslui bus naudojama Šakių rajono savivaldybės statistinė informacija, vykdoma Šakių miesto gyventojų apklausa, atliekamas interviu su savivaldybės administracijos atsakingais skyrių darbuotojais. Tyrimo aktualumas ir naujumas grindžiamas ES direktyvų ir kitų teisės aktų reikalavimais bei tarptautiniais susitarimais žaliosios ekonomikos koncepcijos įgyvendinimui, aplinkos taršos mažinimui, darbo vietų kūrimui bei turistų pritraukimui regione. Gauti rezultatai bus naudingi regiono plėtros strateginių programų kūrimui.
Projektas įgyvendinamas pagal 2014–2020 m. ES fondų investicijų veiksmų programos priemonės Nr. 09.3.3-LMT-K-712 „Mokslininkų, kitų tyrėjų, studentų mokslinės kompetencijos ugdymas per praktinę mokslinę veiklą“ veiklą „Studentų gebėjimų ugdymas vykdant mokslo (meno) tyrimus semestrų metu“.
Finansavimo šaltinis – Europos socialinis fondo lėšos pagal dotacijos sutartis su Lietuvos mokslo taryba (LMTLT).
Naujienos:
https://www.kaunokolegija.lt/kauno-kolegijoje-bus-dar-sparciau-pletojamos-studentu-tyrimines-kompetencijos/
Skirtingų mitybos planų įtaka antsvorį/nutukimą turinčių moterų kūno kompozicijai
Projekto Nr.: 09.3.3.-LMT-K-712-25-0029 Trukmė: 2021 09 06 – 2022 03 31 |
Projektą koordinuojantis padalinys: Medicinos fakultetas |
Koordinuojantis asmuo: dr. R. Volskienė
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija
Trumpas projekto aprašymas:
Projektu siekiama spręsti moterų antsvorio problemas, pasitelkiant standartinės dietos ir sumažinto kaloringumo mitybos planus. Tyrime dalyvaujančios antsvorį/nutukimą turinčios moterys bus apklaustos, siekiant išsiaiškinti mitybos ir maitinimosi įpročius. Tyrimo pradžioje, viduryje ir pabaigoje bus matuojamos moterų kūno kompozicijos. Matavimui naudojamos svarstyklės-kūno sudėties analizatorius, metru matuojamos žasto, krūtinės, liemens, klubų apimtys. Kiekviena tyrime dalyvaujanti moteris pildys dienoraštį, kuriame žymės prabudimo/ėjimo miegoti, maitinimosi, darbo/fizinės veiklos laikus. Šiuo tyrimu siekiama atskleisti ar priverstinis prigimtinio paros ritmo pakeitimas duoda geresnius svorio mažinimo rezultatus.
Projektas įgyvendinamas pagal 2014–2020 m. ES fondų investicijų veiksmų programos priemonės Nr. 09.3.3-LMT-K-712 „Mokslininkų, kitų tyrėjų, studentų mokslinės kompetencijos ugdymas per praktinę mokslinę veiklą“ veiklos „Studentų gebėjimų vykdyti MTEP (meno tyrimų) veiklas ugdymas“ poveiklę „Studentų gebėjimų ugdymas vykdant mokslo (meno) tyrimus semestrų metu“.
Finansavimo šaltinis – Europos socialinis fondo lėšos pagal dotacijos sutartis su Lietuvos mokslo taryba (LMTLT).
Interjero dizaino eko-objektų projektavimo studija: konstrukcinių junginių ir medžiagų ypatumai bei jų deriniai
Projekto Nr.: 09.3.3.-LMT-K-712-25-0113 Trukmė: 2021 09 06 – 2022 03 31 |
Projektą koordinuojantis padalinys: Menų ir ugdymo fakultetas |
Koordinuojantis asmuo: dr. I. Valentinienė
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija
Trumpas projekto aprašymas:
Projekto tikslas – ugdyti įgūdžius projektuoti tvarius, naujausius visuomenės poreikius atitinkančius produktus, analizuojant mokslinę literatūrą, keliamus jiems reikalavimus ir taikant tam skirtą metodiką bei gebėjimus iš parengtos aprašomosios ir vaizdinės tyrimo medžiagos parengti metodinę priemonę, skirtą kitiems tos pačios krypties studentams.
Projekto metu bus parengta interjero dizaino objektų projektavimo, paremto tvaraus dizaino principais, studija: atlikta keliamų reikalavimų bei ES standartų analizė, tvaraus dizaino principų bei eko-dizaino metodų analizė, atlikta skirtingų tipų interjero objektų konstrukcijų bei konstrukcinių medžiagų analizė; suprojektuoti skirtingų tipų pavyzdžiai, sukurtos vizualizacijos, atlikti brėžiniai, pateikti jų techniniai aprašai bei pateiktos nuorodos į atitinkamus metodus, standartus ir / ar reikalavimus.
Projektas įgyvendinamas pagal 2014–2020 m. ES fondų investicijų veiksmų programos priemonės Nr. 09.3.3-LMT-K-712 „Mokslininkų, kitų tyrėjų, studentų mokslinės kompetencijos ugdymas per praktinę mokslinę veiklą“ veiklos „Studentų gebėjimų vykdyti MTEP (meno tyrimų) veiklas ugdymas“ poveiklę „Studentų gebėjimų ugdymas vykdant mokslo (meno) tyrimus semestrų metu“.
Finansavimo šaltinis – Europos socialinis fondo lėšos pagal dotacijos sutartis su Lietuvos mokslo taryba (LMTLT).
Ekosisteminių paslaugų vertinimas Jurbarko rajono savivaldybėje
Projekto Nr.: 09.3.3.-LMT-K-712-25-0006 Trukmė: 2021 09 06 – 2022 03 31 |
Projektą koordinuojantis padalinys: Verslo fakultetas |
Koordinuojantis asmuo: dr. V. Makutėnas
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija
Trumpas projekto aprašymas:
Projektu bus siekiama tobulinti studentų mokslinę kompetenciją bei gebėjimus vykdant praktinę mokslinę veiklą. Projekto metu bus vykdomas mokslinis tyrimas įvertinti darnaus vystymo požiūriu ekosistemines paslaugas Jurbarko rajono savivaldybėje. Šiam tikslui bus naudojama Jurbarko rajono savivaldybės statistinė informacija, vykdoma Jurbarko r. savivaldybės gyventojų apklausa, atliekamas interviu su savivaldybės administracijos atsakingais skyrių darbuotojais.
Projektas įgyvendinamas pagal 2014–2020 m. ES fondų investicijų veiksmų programos priemonės Nr. 09.3.3-LMT-K-712 „Mokslininkų, kitų tyrėjų, studentų mokslinės kompetencijos ugdymas per praktinę mokslinę veiklą“ veiklos „Studentų gebėjimų vykdyti MTEP (meno tyrimų) veiklas ugdymas“ poveiklę „Studentų gebėjimų ugdymas vykdant mokslo (meno) tyrimus semestrų metu“.
Finansavimo šaltinis – Europos socialinis fondo lėšos pagal dotacijos sutartis su Lietuvos mokslo taryba (LMTLT).
XX a. tarpukario Kauno interjerų puošyba. Autentiškų elementų duomenų bazė ir atrinkto objekto restauravimo analizė
Projekto Nr.: 09.3.3.-LMT-K-712-25-0111 Trukmė: 2021 09 06 – 2022 03 31 |
Projektą koordinuojantis padalinys: Menų ir ugdymo fakultetas |
Koordinuojantis asmuo: dr. A. Dičkalnytė
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija
Trumpas projekto aprašymas:
Projekto tikslas – kelti jaunojo tyrėjo mokslinę kompetenciją istorinių interjerų mokslinių tyrimų ir restauravimo srityse. Projekto metu, vykdant tyrimą, bus fotografuojami autentiški Kauno tarpukario interjerų vertingiausi puošybos elementai: sienų, lubų, grindų dekoras, apšvietimo įranga, krosnys, baldai, interjero tekstilė ir kiti smulkūs puošybos elementai. Pagal galimybes, bus surinkta jų istorinė-ikonografinė medžiaga, parengti aprašai ir, pagal parengtą metodiką, sukurta tarpukario interjerų puošybos duomenų bazė. Siekiant pademonstruoti duomenų bazės praktinį pritaikomumą, studentas atsirinks vieną istorinę ir meninę vertę turintį interjero puošybos objektą ir parengs jo preliminaraus restauravimo analizę.
Projektas įgyvendinamas pagal 2014–2020 m. ES fondų investicijų veiksmų programos priemonės Nr. 09.3.3-LMT-K-712 „Mokslininkų, kitų tyrėjų, studentų mokslinės kompetencijos ugdymas per praktinę mokslinę veiklą“ veiklos „Studentų gebėjimų vykdyti MTEP (meno tyrimų) veiklas ugdymas“ poveiklę „Studentų gebėjimų ugdymas vykdant mokslo (meno) tyrimus semestrų metu“.
Finansavimo šaltinis – Europos socialinis fondo lėšos pagal dotacijos sutartis su Lietuvos mokslo taryba (LMTLT).
Sveikatingumo SPA paslaugų plėtojimas Lietuvos kurortuose
Projekto Nr.: 09.3.3.-LMT-K-712-25-0094 Trukmė: 2021 09 06 – 2022 03 31 |
Projektą koordinuojantis padalinys: Verslo fakultetas |
Koordinuojantis asmuo: dr. A. Brusokas
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija
Trumpas projekto aprašymas:
Trumpas projekto aprašymas: Projekto tikslas – pasitelkus sveikatingumo ir SPA paslaugų vadybos studijų programos, kurios tikslas rengti sveikatingumo ir kurortų paslaugų vadybininkus, gebančius identifikuoti vartotojų ir rinkos poreikius, planuoti ir organizuoti šių paslaugų teikėjų veiklą, rengti bei pristatyti produktus, atitinkančius sveikatingumo, kaip gyvenimo būdo koncepciją, profesionaliai ir atsakingai komunikuojant multikultūrinėje verslo aplinkoje jaunąjį tyrėją, ugdyti jo tyrimines kompetencijas atskleidžiant sveikatingumo paslaugų plėtros galimybes Lietuvos kurortuose bei kurortinėse teritorijose po COVID 19 pandemijos bei karantino.
Projektas įgyvendinamas pagal 2014–2020 m. ES fondų investicijų veiksmų programos priemonės Nr. 09.3.3-LMT-K-712 „Mokslininkų, kitų tyrėjų, studentų mokslinės kompetencijos ugdymas per praktinę mokslinę veiklą“ veiklos „Studentų gebėjimų vykdyti MTEP (meno tyrimų) veiklas ugdymas“ poveiklę „Studentų gebėjimų ugdymas vykdant mokslo (meno) tyrimus semestrų metu“.
Finansavimo šaltinis – Europos socialinis fondo lėšos pagal dotacijos sutartis su Lietuvos mokslo taryba (LMTLT).
Studijų prieinamumo didinimas
Projekto Nr.: 09.3.1-ESFA-V-708-01-0001 Trukmė: 2015 09 – 2022 09 |
Projektą koordinuojantis padalinys: Studijų skyrius, Projektų skyrius Koordinuojantys asmenys: Rita Liutkienė, Lina Kuratienė |
Projektą koordinuojanti institucija: Valstybinis studijų fondas
Partnerinės institucijos: Kolpingo Kolegija, Lietuvos edukologijos universitetas, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, Socialinių mokslų kolegija, Lietuvos verslo kolegija, Vilniaus technologijų Ir dizaino kolegija, Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla, Vilniaus Verslo Kolegija, Vytauto Didžiojo universitetas, Žemaitijos Kolegija, Šiaurės Lietuvos Kolegija, Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla, Aleksandro Stulginskio universitetas, Alytaus kolegija, Kauno technikos kolegija, Klaipėdos universitetas, Šiaulių universitetas, Utenos kolegija, Vilniaus dailės akademija, Vilniaus dizaino kolegija, VšĮ „Europos humanitarinis universitetas”, Kauno kolegija, Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija, Klaipėdos valstybinė kolegija, Lietuvos sporto universitetas, Marijampolės kolegija, Mykolo Romerio universitetas, Panevėžio kolegija, Šiaulių valstybinė kolegija, Graičiūno aukštoji vadybos mokykla, Lietuvos verslo kolegija, Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Vilniaus kolegija, Vilniaus kooperacijos kolegija Vilniaus universitetas, LCC Tarptautinis universitetas.
Trumpas projekto aprašymas: Šiuo projektu numatoma užtikrinti aukštojo mokslo prieinamumo ir studijų kokybės gerinimą studentams su specialiaisiais poreikiais. Šiam tikslui pasiekti projekto vykdytojas gerins studentų, turinčių specialiųjų poreikių, studijų sąlygas: kiekvieną mėnesį teiks tikslinę išmoką, kurios dydis nustatytas Finansinės pagalbos priemonių teikimo neįgaliesiems, studijuojantiems aukštosiose mokyklose, tvarkos apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2006 m. rugpjūčio 29 d. nutarimu Nr. 831 „Dėl Finansinės pagalbos priemonių teikimo neįgaliesiems, studijuojantiems aukštosiose mokyklose, tvarkos aprašo patvirtinimo“, ir kontroliuos šį procesą, informuos bei konsultuos išmokos gavimo ir panaudojimo klausimais, vertins, kaip aukštųjų mokyklų informacinė ir fizinė aplinka yra pritaikyta prie studentų specialiųjų poreikių, ir ieškos būdų jai gerinti, skleis informaciją apie studijų prieinamumui didinti skirtas priemones bei sukurs sąlygas ją gauti greičiau ir patogiau. Siekiant studijų kokybės gerinimo, numatoma organizuoti aukštųjų mokyklų darbuotojų mokymus, susitikimus, diskusijas studijų prieinamumo didinimo klausimais, analizuoti, kokios aukštųjų mokyklų darbuotojų dalykinės kompetencijos turėtų būti ugdomos. Projekte numatytomis veiklomis bus siekiama visuotinai prieinamos studijų aplinkos sukūrimo, kuri paskatins asmenis, turinčius specialiųjų poreikių, siekti aukštojo mokslo.
Projektas įgyvendinamas pagal 2014-2020 metų ES fondų investicijų programos 9 prioriteto „Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas“ priemonę 09.3.1-ESFA-V-708 „Studijų prieinamumo didinimas“.
Finansavimo šaltinis – ES struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos.
Akademinio pripažinimo sistemos stiprinimas (KAPRIS-2)
Projekto Nr.: 09.3-2-ESFA-V-710-01-0001 Trukmė: 2015 10 – 2022 12 |
Projektą koordinuojantis padalinys: Studijų ir mokslo departamentas Koordinuojantis asmuo: Jolanta Valiaugienė |
Projektą koordinuojanti institucija: Studijų kokybės vertinimo centras
Partnerinės institucijos: Alytaus kolegija, Kauno kolegija, Kauno technologijos universitetas, Klaipėdos valstybinė kolegija, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Lietuvos sveikatos ir mokslų universitetas, Švietimo informacinių technologijų centras, Utenos kolegija, Vilniaus dailės akademija, Vytauto Didžiojo universitetas, Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Vilniaus kolegija, Vilniaus universitetas.
Trumpas projekto aprašymas: KAPRIS-2 projektu numatyta vystyti su aukštuoju mokslu susijusių užsienio kvalifikacijų akademinio pripažinimo sistemą ir optimizuoti kvalifikacijų vertinimo procesą. To bus siekiama sukuriant ir (ar) įgyvendinant priemones, skirtas užtikrinti greitesnį kvalifikacijų vertinimo procesą bei su kvalifikacijomis susijusios informacijos teikimą ir gavimą, įdiegti automatinį kvalifikacijų pripažinimą. Taip pat sudarant geresnes sąlygas pripažinimą vykdančių institucijų bendradarbiavimui, visuomenės informuotumui apie sistemą. Projekto metu numatoma parengti 26 šalių švietimo sistemų aprašus, papildyti 3, jau parengtus šalių aprašus, nauja aktualia informacija, sukurti informacinę sistemą (elektroninę akademinio pripažinimo erdvę), paruošti aukštąsias mokyklas pripažinimo proceso įdiegimui, peržiūrėti ir patobulinti pripažinimo teisės turinčių aukštųjų mokyklų procesus, organizuoti aukštųjų mokyklų mokymus, parengti informacines priemones visuomenės informuotumo apie akademinio pripažinimo sistemą didinimui.
Projektas įgyvendinamas pagal 2014-2020 m. ES fondų investicijų veiksmų programos 9 prioriteto „Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas“ priemonę 09.3.2-ESFA-V-710 „Stebėsenos, išorinio vertinimo stiprinimas ir kvalifikacijų pripažinimas“.
Finansavimo šaltinis – ES struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos.
Kiti projektai
Dirbtinio intelekto įrankių naudojimo skatinimas verslo komunikacijai
Projekto Nr.:P-SV-23-74 Trukmė: 2023 07 05 – 2023 08 31 |
Projektą koordinuojantis padalinys: Projektų skyrius Koordinuojantis asmuo: Rūta Draskinytė |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija
Trumpas projekto aprašymas:
Projekto tikslas – parengti DI įrankių naudojimo verslo komunikacijai rekomendacijas, skatinančias įmones tinkamai naudoti DI įrankius. Projektu ugdomos studento mokslinės tyriminės kompetencijos.
Finansavimo šaltinis: Lietuvos mokslo taryba
Elektroninių cigarečių rūšiavimas: Lietuvos jaunimo požiūris
Projekto Nr.:P-SV-23-256 Trukmė: 2023 07 05 – 2023 08 31 |
Projektą koordinuojantis padalinys: Projektų skyrius Koordinuojantis asmuo: Lina Kuraitienė |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija
Trumpas projekto aprašymas:
Siekiama atlikti reprezentatyvų pagrindinių e. cigarečių vartotojų tyrimą (Lietuvos jaunimo 18-39 m. ), siekiant išsiaiškinti, kaip vartotojai rūšiuoja e. cigaretes, kas, kokios priemonės prisidėtų prie darnesnio šių atliekų rūšiavimo. Projektu ugdomos studento mokslinės tyriminės kompetencijos.
Finansavimo šaltinis: Lietuvos mokslo taryba
Lietuvos žolinių pašarų bazės valdymas panaudojant palydovų duomenis ir žemės ūkio mokslo inovacijas (LIPIN)
Projekto Nr.: 35BV-KK-18-1-06618-PR001 Trukmė: 2020 04 21 – 2023 04 10 |
Projektą koordinuojantis padalinys: Technologijų fakultetas Koordinuojantis asmuo: dr. Ina Živatkauskienė |
Projektą koordinuojanti institucija: VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba
Partnerinės institucijos: Kauno kolegija, Truskavos ŽŪB, ūkininkai Jonas Baublys, Gintaris Petrėnas, Tautvydas Jungevičius, Evaldas Laucevičius, UAB „Agrolina“.
Trumpas projekto aprašymas: Projekto tikslas – sukurti interaktyvią paslaugą, kuri veiktų interaktyvios duomenų bazės, interaktyvių įrankių ir viešos prieigos elektroninės priemonės (angl. interface) pagrindu ir padėtų efektyviai, operatyviai identifikuoti ūkių žolynų būklę, problemas, teikti rekomendacijas problemoms spręsti, prognozuoti ūkių žolynų produktyvumo didinimą.
Projekto metu satelitinių duomenų panaudojimo pagrindu bus sukurta sistema, kuri leis ūkininkams minimaliomis sąnaudomis ir maksimaliai operatyviai gauti reikalingą informaciją ir tokiu būdu sumažinti sąnaudas panaudojant agrotechnines bei agrochemines priemonės, sprendžiant žolynų kokybės problemas.
Projektas įgyvendinamas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Bendradarbiavimas“ veiklos sritį „Parama EIP veiklos grupėms kurti ir jų veiklai vystyti“.
Finansavimo šaltinis – Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai (EŽŪFKP) ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos.
Žilvino Landzbergo skulptūrinis objektas „Vasaros paviljonas“
Projekto Nr.: – Trukmė: 2022 10 – 2023 06 |
Projektą koordinuojantis padalinys: Menų ir ugdymo fakultetas, Menų akademija Koordinuojantis asmuo: Inga Valentinienė |
Projektą koordinuojanti institucija: Všį „Kaunas 2022“
Partnerinės institucijos: Kauno kolegija
Trumpas projekto aprašymas
Projekto tikslas – pastatyti laikiną Žilvino Landzbergo skulptūrinį objektą „Vasaros paviljonas” Pelėdų kalno teritorijoje. Objektas kuriamas kaip saulę gaudanti skulptūra. Šis meninis objektas – tai ir rekreacinė erdvė meno mokyklos studentams, vieta renginiams, susitikimams, įvairiems užsiėmimams miesto gyventojams, vietos bendruomenei ir svečiams. „Vasaros paviljoną“ planuojama įgyvendinti ir pristatyti visuomenei spalio mėnesį vyksiančio tarptautinio dizaino festivalio metu.
Finansavimo šaltinis – Kauno m. savivaldybė
Miesto istorijų kodas
Projekto Nr.: Pr (6.3) – 3797 Trukmė: 2022 08 01 – 2023 08 01 |
Projektą koordinuojantis padalinys: MUF Menų akademija Koordinuojantis asmuo: Inga Valentinienė |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno miesto savivaldybė
Trumpas projekto aprašymas: Tikslas – sujungti miesto istoriją, meną ir šiuolaikines technologijas, sukuriant žaidimą, kurio kūrimo procesas kvies kūrybiškai, per savo patirtis pažinti miesto istorijas, o jau sukurtas žaidimas suteiks galimybę jonaviečiams ir miesto svečiams atrasti gražiausias ir įdomiausias miesto istorines vietas. Kuriant žaidimą, bus įtrauktos vietos ir aplinkinių rajonų bendruomenes į kūrybines dirbtuves, veiklas.
Finansavimo šaltinis –Lietuvos kultūros taryba, Jonavos rajono savivaldybė.
Mokslas ir inovacijos versle: aktualijos ir perspektyvos studentų požiūriu
Projekto Nr.: – Trukmė: 2023 05 02 – 2023 12 08 |
Projektą koordinuojantis padalinys: Verslo fakultetas Koordinuojantis asmuo: Gelmina Motiejūnė |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija
Trumpas projekto aprašymas: Projekto tikslas – stiprinti studentų socialinius ir tyriminius įgūdžius bei iniciatyvumą vykdyti aktualius ekonomikos, vadybos, komunikacijos, teisės mokslo krypčių tyrimus ir jų sklaidą. Numatomi rezultatai: studentų tarptautinės konferencijos plenariniame posėdyje ir sekcijose Lietuvos bei užsienio šalių studentai skaitys pranešimus, kurių tematika vyks diskusijos (numatomas konferencijos dalyvių skaičius 90). Tarptautinio forumo metu bus teikiama aktuali, moksliniais tyrimais paremta informacija ir verslo pavyzdžiai apie žiedinę ekonomiką, kurios pagrindu moderuojama diskusija užtikrins naujų perspektyvų, idėjų naujiems tyrimams vykdyti generavimą (numatomas forumo dalyvių skaičius 150). Labiausiai išryškėjusias problemines forumo temas planuojama įtraukti į Verslo fakulteto studentų baigiamųjų darbų temas. Planuojama išleisti pagrindinių forumo tezių leidinį, kuriuo bus naudojamasi studijų procese, projektinėse veiklose su socialiniais partneriais. Leidinys skaitmeniu formatu bus prieinamas ir plačiajai visuomenei.
Finansavimo šaltinis – Valstybinis studijų fondas.
.
Inovatyvių paslaugų ir technologinių inovacijų taikymas sveikatingumo ir SPA paslaugų įmonėse Birštono ir Druskininkų kurortuose
Projekto Nr.: P-ST-22-87 Trukmė: 2022 10 01-2022 03 30 |
Projektą koordinuojantis padalinys: Verslo fakultetas Koordinuojantis asmuo: Andrius Švarplys |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija
Trumpas projekto aprašymas: Tikslas – įvertinti technologinių inovacijų pritaikymą sveikatingumo ir SPA įmonėse Birštono ir Druskininkų kurortuose. Projekto rezultatai: atliktas tyrimas apie technologinių inovacijų pritaikymą sveikatingumo ir SPA paslaugų įmonėse, patobulintos studentės kompetencijos, perskaitytas pranešimas LMT studentų konferencijoje ir parengta tyrimo santrauka LMT.
Finansavimo šaltinis – Lietuvos mokslo taryba.
Vasaros stovykla moksleiviams "Verslumo dirbtuvės"
Projekto Nr.: UD-2023-LT-1932 Trukmė: 2023 06 26-30 |
Projektą koordinuojantis padalinys: Verslo fakultetas, Verslo centras Koordinuojantis asmuo: Ramunė Bagočiūnaitė |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija
Trumpas projekto aprašymas: Tikslas – lavinti moksleivių verslumo įgūdžius ir kūrybinį mąstymą, siekiant sudaryti sąlygas jaunimui ugdyti verslios asmenybės bruožus. Numatomi rezultatai: surinkta 30 moksleivių grupė (14-18 amžiaus), iš kurių bent 30% vaikų, esančių jautresnėje socialinėje situacijoje; įgyvendinta 5 dienų dieninė vasaros moksleivių stovykla pagal sudarytą dienotvarkę. Numatomi bent 2 informaciniai pranešimai visuomenėje, 1 reklaminis video įrašas.
Finansavimo šaltinis – Kauno miesto savivaldybė.
.
Apsauginės bazės poveikis maskuojančių kosmetikos priemonių efektyvumui ir veido odos rodikliams
Projekto Nr.: P-ST-22-78 Trukmė: 2022 10 01-2022 03 30 |
Projektą koordinuojantis padalinys: Medicinos fakultetas Koordinuojantis asmuo: Diana Barragan Ferrer |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija
Trumpas projekto aprašymas: Projektu bus siekiama tobulinti studentų mokslinę kompetenciją bei gebėjimus atliekant eksperimentinius tyrimus siekiant gilesnio ir visapusiško jaunųjų tyrėjų pasirengimo įvairių problemų sprendimui, kosmetologijos ir odos diagnostikos srityje. Rezultatai: tyrimas taps pagrindu ieškant strateginių partnerių, su kuriais bus galima tęsti užsakomuosius tyrimus. Rezultatai bus pristatyti studentų konferencijoje.
Finansavimo šaltinis – Lietuvos mokslo taryba.
Akademiškai sąžiningų nuotolinių studijų iššūkiai aukštojo mokslo įstaigose
Trukmė: 2021 09 02 – 2021 11 30 | Projektą koordinuojantis padalinys: Verslo fakultetas Vadybos ir teisės katedra Koordinuojantis asmuo: Edita Pažereckaitė |
Projektą koordinuojanti institucija: Klaipėdos valstybinė kolegija
Partnerinės institucijos: Kauno kolegija, Šiaulių valstybinė kolegija, Panevėžio kolegija, Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla
Trumpas projekto aprašymas:
Projekto poreikio pagrindimas Klaipėdos valstybinės kolegijos (toliau – KVK) studentų mokslinės draugijos (toliau – SMD) nariai kartu su savo moksliniais kuratoriais (dėstytojais) gilinasi į korupcijos prevencijos tematiką nuo 2018 m. KVK SMD kartu su projektų partneriais 2019 m. ir 2020 m. atlikti tyrimai atskleidė, kad daugiau nei pusei tyrimuose dalyvavusių studentų akademinis sąžiningumas yra svarbus, o požiūris į šį reiškinį yra pozityvus, tačiau retas tyrimo dalyvis žino sąžiningumo deklaracijos esmines nuostatas. Tačiau įvairios priežastys ir veiksniai skatina aukštųjų mokyklų studentus ryžtis nesąžiningam elgesiui: asmeninės studento savybės (pvz., motyvacijos stoka) ir kitų asmenų pavyzdys, studijų dalyko ypatumai, įvairių kompetencijų trūkumai (pvz., negebėjimas dirbti su informacijos šaltiniais, cituoti, planuoti laiką) ir kt. O pats studentų akademinis nesąžiningumas pasireiškia skirtingomis atmainomis, pvz. nesavarankiškas užduočių atlikimas, nusirašinėjimas, plagijavimas, darbų pirkimas, falsifikavimas bei metodologinių reikalavimų nesilaikymas. 2020 m. studentų atliktame kokybiniame tyrime „Studijų darbų pirkimo-pardavimo prevencija plėtojant akademinį sąžiningumą: studentų požiūris“ dalis tyrime dalyvavusių studentų nurodė, kad yra girdėję apie įvairų nesąžiningą akademinį studentų elgesį, galėjo įvardinti konkrečius pavyzdžius. Nuo 2020 m. pavasario įsigalėjusios nuotolinės studijavimo formos reikšmingai veikia aukštųjų mokyklų studentų akademinį sąžiningumą. Spaudoje / viešumoje pasigirsta nuomonės apie mažėjančią studijuojančių asmenų motyvaciją, dar labiau paaštrėjusią jaunų žmonių problemą tikslingai planuoti laiką, nuotolinėse studijose atsiriboti nuo pašalinių trikdžių, susitelkti į studijų darbus. Tuo pačiu kardinaliai keičiasi studijų aplinka: atliekant darbus, rašant kontrolinius ir egzaminus nuotoliniu būdu nėra dėstytojo priežiūros, yra galimybės nusirašyti, naudotis įvairiomis priemonėmis (telefonu, papildoma medžiaga, kitų studentų pagalba ir kt.). Nuotolinės mokymo platformos ir nuotolinės studijos negali užtikrinti akademiškai sąžiningo studijavimo, nesinaudojimo neleistinomis priemonėmis. Taip pat ir akademinį sąžiningumą reglamentuojantys aukštųjų mokyklų vidaus dokumentai yra labiau pritaikyti tiesioginėms studijoms ir ne visada tinkami vykdant nuotolinį mokymą. Taigi, būtina studentus įtraukti į akademiškai sąžiningų nuotolinių studijų reiškinio tyrinėjimą, būdų bei priemonių jam užtikrinti paiešką.
Pasirinkta projekto tematika (akademinis sąžiningumas), forma (kokybinis tyrimas) bei renginiai skatins studentų įvairių kompetencijų ugdymą. Studentai, dalyvaudami mokymuose, dirbtuvėse, rinkdami ir apdorodami tyrimo duomenis, įgis kokybinių tyrimų organizavimo ir vykdymo žinių ir įgūdžių, tobulins kūrybiškumo bei bendradarbiavimo gebėjimus. Gilinimasis į akademinio sąžiningumo bei nesąžiningumo reiškinius skatins studentų kritinį mąstymą, pilietiškumą bei atsakomybės prisiėmimą. Bendra veikla dirbtuvėse ir kokybinių tyrimų organizavimas tobulins planavimo ir darbo organizavimo įgūdžius. Įsitraukimas į projekto paraiškos rengimą, dalyvavimas projekto veiklų organizavime, diskusijose, dalinimasis savo komandos rezultatais leis studentams tobulinti viešo kalbėjimo gebėjimus.
Projekto naujumas, inovatyvumas ir išskirtinumas pasireiškia sekančiais aspektais:
• Studentų mokslinės draugijos nariai įsitraukė į projekto paraiškos rengimą, veiklų planavimą.
• Projekto pradžioje organizuojamas projekto komandos susitikimas su LR Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnybos atstovu, kuris supažindins studentus su akademinio sąžiningumo reiškinio aspektais.
• Tyrimas vykdomas ir rezultatai apdorojami taikant įtraukų mokslinių dirbtuvių metodą.
• Į tyrimo organizavimą ir vykdymą, rezultatų sklaidą įsitrauks 5 aukštųjų mokyklų įvairių studijų programų (verslo vadybos, technologijų, edukologijos ir kt.) studentai.
Tyrime analizuojamas nuotolinių studijų akademinis sąžiningumas yra naujas, detaliai neištirtas reiškinys. Studentų tyrimo rezultatai ir išvados suteiks įžvalgų ir aukštųjų mokyklų vadovams sprendžiant akademiškai sąžiningų nuotolinių studijų iššūkius.
Projekto tikslas: Formuoti studentų, kaip kokybinių tyrimų vykdytojų, kompetencijas, ištirti akademiškai sąžiningų nuotolinių studijų iššūkius aukštosiose mokyklose.
Projekte dalyvaus verslo ir viešosios vadybos, technologijų ir sveikatos mokslų krypčių studijų programose studijuojantys studentai. Tyrimo komandą sudarys po 6 studentus iš 5 Lietuvos aukštųjų mokyklų (30 studentų). Focus grupių diskusijose ir kitose projekto veiklose dalyvaus 200 studentų. Iš viso projekte dalyvaus 230 studentų.
2. Projekto dalyvių susitikimas su LR Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnybos atstovu.
3. Tyrėjų komandos formavimo treniruotė.
4. Kokybinių tyrimų organizavimo ir vykdymo mokymai.
5. Focus grupės metodo praktinio taikymo ir gautų rezultatų apdorojimo mokymai.
6. Focus grupės metodikos ir tyrimo instrumento parengimo mokslinės dirbtuvės.
7. Sukurtos metodikos ir instrumento pilotinio testavimo mokslinės dirbtuvės.
8. Galutinių tyrimo metodikos bei instrumento tobulinimo mokslinės dirbtuvės.
9. Focus grupės tyrimas ir rezultatų apdorojimo mokslinės dirbtuvės.
10. Focus grupės tyrimo rezultatų apibendrinimo ir interpretavimo mokslinės dirbtuvės.
11. Tyrimo rezultatų viešinimo seminaras.
2. Penkių Lietuvos kolegijų studentai, dalyvavę susitikime su LR Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnybos atstovu, focus grupės diskusijose bei rezultatų viešinimo renginyje (230 studentų) supras akademinės etikos svarbą nuotolinėse studijose, bus akademiškai sąžiningesni. Taip pat jie pagerins savo kritinio mąstymo, pilietiškumo, kūrybiškumo, iniciatyvumo, viešo kalbėjimo įgūdžius. Taip bus pagerinta studijų kokybė projekto partnerių aukštosiose mokyklose.
3. Kokybinio tyrimo rezultatai (ataskaita) atskleis akademiškai sąžiningų nuotolinių studijų iššūkius bei pateiks įžvalgų aukštųjų mokyklų administraciniam ir pedagoginiam personalui akademinio sąžiningumo plėtrai.
Finansavimo šaltinis – projektas finansuojamas valstybės biudžeto lėšomis pagal Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2021 m. sausio 26 d. įsakymą Nr. V-125 „Dėl Studentų pilietinių, mokslinių, verslumo, kūrybinių ir sportinių projektų lėšų skyrimo, panaudojimo ir atsiskaitymo už panaudotas lėšas tvarkos aprašo patvirtinimo.
Studentų verslo idėjų konkursas "Daikto istorija: verslo dirbtuvės"
Trukmė: 2020 10 29 – 2020 10 30 | Projektą koordinuojantis padalinys: Verslo fakultetas / Verslo centras Koordinuojantis asmuo: Ramunė Bagočiūnaitė |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija
Trumpas projekto aprašymas:
Projekto tikslas – stiprinti verslios, kūrybiškos ir socialiai atsakingos asmenybės ugdymą, sudarant sąlygas efektyviam įvairių studijų krypčių studentų komandiniam darbui, kartu siekiant techninių ir minkštųjų kompetencijų tobulinimo.
Projekto metu studentams bus suorganizuotas renginys, apimantis dviejų dienų seminarų ciklą, verslo dirbtuves, konsultacijas su mentoriais. Renginyje dalyvaus ne mažiau kaip 12 aukštųjų mokyklų, turinčių verslo praktines mokymo firmas.
Projektas įgyvendinamas pagal LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Studijų ir mokslo plėtros programą: Studentų verslumo skatinimo renginių 2020 metais konkursas
Finansavimo šaltinis – LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos lėšos.
Naujienos:
https://www.kaunokolegija.lt/verslumo-dirbtuves-daikto-istorija-finisavo-ivertintos-geriausios-verslo-idejos/
Pedagogikos, socialinio darbo ir sveikatos mokslų krypčių studentų studijų ir darbo derinimo analizė
Trukmė: 2020 07 01 – 2020 12 15 | Projektą koordinuojantis padalinys: Menų ir ugdymo fakultetas / Pedagogikos katedra Koordinuojantis asmuo: Sigita Saulėnienė |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija
Partnerinės institucijos: Klaipėdos valstybinė kolegija, Vilniaus kolegija
Trumpas projekto aprašymas:
Pagrindinis projekto tikslas – skatinti studentų įsitraukimą į mokslines veiklas bei plėtoti jų tyriminius gebėjimus. Šio tikslo bus siekiama atliekant pedagogikos, socialinio darbo ir sveikatos mokslų studijų krypčių studentų studijų ir darbinės veiklos analizę. Projektas skirtas išsiaiškinti tarptautinę ir Lietuvos aukštųjų mokyklų patirtį, sudarant geresnes sąlygas studentams derinti studijas ir darbą. Lietuvos aukštųjų mokyklų patirčiai pateikti pasirinktas Kauno, Vilniaus ir Klaipėdos kolegijų atvejai. Projektu taip pat siekiama nustatyti Lietuvos aukštųjų mokyklų (KK, VK, KLK) studentų gebėjimą derinti studijas ir darbą, kiek tai yra susiję su paties studento poreikiais bei interesais, aukštosios mokyklos sudaromomis sąlygomis bei darbdavių poreikiais ir galimybėmis. Šiam tikslui pasiekti Kauno kolegijos ir jos partnerių – Vilniaus kolegijos ir Klaipėdos kolegijos – studentai kartu atliks studentų galimybių derinti studijas ir darbą tyrimą bei apklaus darbdavius, kolegijų administracijos atstovus ir dėstytojus apie dirbančių studentų motyvaciją studijuoti. Projekto tikslas yra dvejopas: 1) atlikus tyrimą, pateikti rekomendacijas aukštosioms mokykloms dėl studijų ir darbo derinimo aukštosiose mokyklose, siekiant gerinti studentų studijų ir darbo dermės kokybę; 2) ugdyti skirtingų Lietuvos kolegijų studentų gebėjimus atlikti taikomąją mokslinę veiklą. Dalyviai – Kauno, Vilniaus ir Klaipėdos kolegijų studentai, siekiantys įvaldyti šiuolaikinių mokslinių tyrimų metodus ir sustiprinti savo gebėjimus bendradarbiauti atliekant taikomuosius mokslinius tyrimus.
Remiantis atlikto tyrimo rezultatais bus parengtos rekomendacijos aukštosioms mokykloms ir darbdaviams apie studijų ir darbo derinimo galimybes, esminius privalumus ir trūkumus. Parengtos rekomendacijos prisidės prie sėkmingesnės studijų bei darbo sinergijos. Tai sudarys prielaidas studijų aukštojoje mokykloje kokybės gerinimui, studentų konkurencingumo darbo rinkoje stiprinimui.
Projektas įgyvendinamas pagal LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Studijų ir mokslo plėtros programą: Pilietinių, mokslinių, kūrybinių ir sportinių studentų projektų konkursas 2020 m.
Finansavimo šaltinis – LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos lėšos.
Naujienos:
https://pdf.viko.lt/fakultetas/projektai/pedagogikos-socialinio-darbo-ir-sveikatos-mokslo-krypciu-studentu-studiju-ir-darbo-derinimo-analize/
Studijų darbų pirkimo – pardavimo prevencija plėtojant akademinį sąžiningumą
Trukmė: 2020 06 01 – 2020 12 15 | Projektą koordinuojantis padalinys: Verslo fakultetas Koordinuojantis asmuo: Edita Pažereckaitė |
Projektą koordinuojanti institucija: Klaipėdos valstybinė kolegija
Partnerinės institucijos: Kauno kolegija, Panevėžio kolegija, Vilniaus kolegija, Šiaulių valstybinė kolegija
Trumpas projekto aprašymas:
Projekto tikslas – ugdyti Lietuvos kolegijų studentų kūrybiškumą, kritinį mąstymą, iniciatyvumą, pilietiškumą, gebėjimus atlikti taikomąjį mokslinį tyrimą ir bendradarbiauti nacionaliniu mastu, atliekant kokybinį tyrimą „Studijų darbų pirkimo – pardavimo prevencija plėtojant akademinį sąžiningumą“. Studentų projektinė veikla tyrime prasidės nuo diskusijos su STT atstovu generuojant tyrimo sritis ir apsibrėžiant tyrimo lauką. Kokybinį tyrimą studentai vykdys mokslinių dirbtuvių pagrindu. Tai skatins studentų kūrybiškumą, mokslinį ir kritinį mąstymą. Nuolatinio bendradarbiavimo, naujų patirčių įgijimo ir kokybinio tyrimo planavimo, vykdymo ir kontrolės procesuose bus atlieptos studentų pilietinės iniciatyvos ir puoselėjamas akademinis sąžiningumas.
Projektas įgyvendinamas pagal LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Studijų ir mokslo plėtros programą: Pilietinių, mokslinių, kūrybinių ir sportinių studentų projektų konkursas 2020 m.
Finansavimo šaltinis – LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos lėšos.
Naujienos:
https://www.kaunokolegija.lt/studentai-vykdo-projekta-studiju-darbu-pirkimo-pardavimo-prevencija-pletojant-akademini-sazininguma/
https://vvf.viko.lt/media/uploads/sites/11/2020/12/DPP-projekto-santrauka-12-14.pdf
Ikimokyklinės ir priešmokyklinės pedagogikos profesijos prestižą formuojantys veiksniai: studentų požiūris
Trukmė: 2020 06 01 – 2020 12 15 | Projektą koordinuojantis padalinys: Menų ir ugdymo fakultetas Koordinuojantis asmuo: dr. Sigita Saulėnienė |
Projektą koordinuojanti institucija: Klaipėdos valstybinė kolegija
Partnerinės institucijos: Kauno kolegija, Vilniaus kolegija, Panevėžio kolegija, Šiaulių universitetas
Trumpas projekto aprašymas:
Projekto tikslas – ugdyti Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų kūrybiškumą, kritinį mąstymą, iniciatyvumą, pilietiškumą, gebėjimus atlikti taikomąjį mokslinį tyrimą ir bendradarbiauti nacionaliniu mastu, atliekant studentų požiūrio į pedagogo prestižą formuojančius veiksnius analizę. Klaipėdos valstybinės kolegijos ir projekto partnerių Šiaulių universiteto bei Vilniaus, Panevėžio ir Kauno kolegijų studentų mokslinių draugijų nariai kartu atliks taikomąjį mokslinį tyrimą „Ikimokyklinės ir priešmokyklinės pedagogikos prestižą formuojantys veiksniai: studentų požiūris“. Studentų projektinė veikla tyrime prasidės nuo diskusijos su pedagogu-ekspertu, siekiant išgryninti ikimokyklinės ir priešmokyklinės pedagogikos prestižą formuojančių veiksnių paveikslą. Taip pat vyks dalyvių susitikimai su trijų Klaipėdos lopšelių-darželių „Čiauškutė“, „Žiogelis“ ir „Vyturėlis“ ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogais. Studentai bendraudami su pedagogais-praktikais galės išgryninti profesijos prestižą formuojančių veiksnių sąrašą. Projekto apimtyje numatytą kokybinį tyrimą vykdyti mokslinių dirbtuvių pagrindu. Tokio įtraukaus ir interaktyvaus metodo pasirinkimas skatins studentų kūrybiškumą, mokslinį ir kritinį mąstymą. Nuolatinio bendradarbiavimo, naujų patirčių įgijimo ir kokybinio tyrimo planavimo, vykdymo ir kontrolės procesuose bus atlieptos studentų pilietinės iniciatyvos, skatinamas tobulėjimo poreikis.
Projektas įgyvendinamas pagal LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Studijų ir mokslo plėtros programą: Pilietinių, mokslinių, kūrybinių ir sportinių studentų projektų konkursas 2020 m.
Finansavimo šaltinis – LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos lėšos.
Naujienos:
https://www.kaunokolegija.lt/pradetas-vykdyti-projektas-ikimokyklines-ir-priesmokyklines-pedagogikos-prestiza-formuojantys-veiksniai-studentu-poziuris/
https://www.kaunokolegija.lt/muf/pedagogikos-katedra-dalyvauja-nacionaliniame-projekte-ikimokyklines-ir-priesmokyklines-pedagogikos-prestiza-formuojantys-veiksniai-studentu-poziuris/
https://panko.lt/2020/12/15/ikimokyklines-ir-priesmokyklines-pedagogikos-prestiza-formuojantys-veiksniai-studentu-poziuris-tyrimo-ataskaitos-santrauka/
Integruotas sportas: nuo teorijos iki varžybinių iššūkių
Projekto Nr.: SRF-KT-2019-1-0062 Trukmė: 2019 09 – 2020 12 |
Projektą koordinuojantis padalinys: Verslo fakultetas Projekto vadovas: dr. Andrius Brusokas |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija
Trumpas projekto aprašymas:
Kauno kolegija įgyvendina projektą „Integruotas sportas: nuo teorijos iki varžybinių iššūkių” (Nr. SRF-KT-2019-1-0062), kuris yra bendrai finansuojamas su Sporto rėmimo fondo lėšomis, projektą administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Projekto tikslas – tobulinti asmenų, dirbančių su neįgaliaisiais, kvalifikaciją, pristatant integruoto sporto formą. Inicijuojamas projektas dera su vidiniais Lietuvos Respublikos sporto politikos valdymo srities strateginiais dokumentais bei prisideda prie bendrai siekiamų tikslų. Lietuvos Respublikos Vyriausybės programoje įtvirtintas siekis specialiųjų poreikių turintiems žmonėms teikti pritaikytas paslaugas, skiriant finansavimą su negalia dirbančių asmenų mokymams, bei skatinant vykdyti programas ir projektus, skirtus labiausiai pažeidžiamoms tikslinėms grupėms: neįgaliesiems. Projektas tiesiogiai atliepia 2014 – 2020 metų nacionalinę pažangos programą, kurios bendras tikslas gerinti gyvenimo kokybę, stiprinti socialinę sanglaudą ir užtikrinti visiems lygias galimybes, neįgaliesiems pagerinti gyvenimo kokybę. Fizinė infrastruktūra yra pamatinė kultūros paslaugų plėtros sąlyga. Tačiau turimi žmogiškieji ištekliai labai riboja galimybes teikti aukštos kokybės paslaugas. Todėl būtinas visų šio tinklo segmentų modernizavimas, darbuotojų kvalifikacijos tobulinimas.
Šis projektas tiesiogiai įtakos asmenų, dirbančių su neįgaliaisiais kvalifikaciją, taip didindamas jų veiklos modernizavimą, patrauklumą ir kokybę vietos bendruomenėms. Tikimasi, kad šio projekto įgyvendinimas sudarys sąlygas didinti neįgaliųjų gyvenimo kokybės gerinimą, bei prisidės prie įvairių visuomenės grupių dalyvavimo fizinėje veikloje. Lietuvos sveikatos 2014–2025 metų programoje kalbama apie prevencines programas, siekiančias užkirsti galimoms traumoms. Įgyvendinus projektą, sporto klubuose ir organizacijose dirbs apmokyti darbuotojai, kurie prisidės prie šio tikslo įgyvendinimo.
Siekiant užsibrėžto tikslo keliami uždaviniai:
1. Organizuoti integruoto sporto mokymus skirtinguose Lietuvos miestuose, apmokant 80 dalyvių.
2. Suorganizuoti integruoto krepšinio ir futbolo varžybas Lietuvoje.
Numatomi rezultatai:
Projekto metu vykdomi teoriniai ir praktiniai mokymai, į kuriuos bus kviečiami neįgaliųjų sporto klubų/ organizacijų treneriai bei darbuotojai. Mokymai skirtinguose penkiuose Lietuvos miestuose (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Marijampolė), užtikrins integruoto sporto plėtrą ne tik konkrečiame mieste, bet sudarys galimybę daugumai neįgaliųjų dalyvauti mokymuose arčiau savo gyvenamosios vietos. Planuojami vienos dienos mokymai, kurių trukmė 8 val. Mokymai skirstomi į dvi dalis – teorinę (supažindinant su integruoto sporto ypatumais, darbo su neįgaliais ir sveikais asmenimis vienu metu išskirtinumais, metodikomis) ir praktinę (integruoto futbolo ir krepšinio žaidimas, atskleidžiant integruoto sporto subtilybes). Mokymus ves 2 Kauno kolegijos lektoriai. Praktinių užsiėmimų metu jiems asistuos 4 Kauno kolegijos Sporto vadybos studijų programoje studijuojantys studentai – savanoriai.
Įvykdžius integruoto sporto mokymus ir turint žmonių grupę, suprantančią integruoto futbolo ir integruoto krepšinio žaidimų subtilybes, bus organizuojamos integruoto sporto varžybos skirtinguose Lietuvos miestuose (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Marijampolė). Varžybų organizavimas leis pajusti varžybinę atmosferą suburtoms integruoto sporto komandoms – po 2 komandas kiekviename mieste, iš viso 10 komandų, mažiausiai 7 asmenys kiekvienoje. Tikėtina, jog tai ženkliai skatins integruoto sporto populiarinimą visoje Lietuvoje.
Finansavimo šaltinis – Sporto rėmimo fondo lėšos.
Naujienos
https://www.kaunokolegija.lt/ziniasklaidoje-apie-kauno-kolegijos-pletojama-sportas-visiems-modeli/
Beatliekių technologijų naudojimas, siekiant gerinti užaugintos produkcijos perdirbimą daržininkystės ūkiuose
Projekto Nr.: 14PA-KK-17-1-01489-PR001 Trukmė: 2018 10 01 – 2020 12 30 |
Projektą koordinuojantis padalinys: Technologijų fakultetas Projekto vadovė: dr. Ingrida Kraujutienė |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija
Trumpas projekto aprašymas: Kauno kolegija, siekdama gerinti užaugintos produkcijos perdirbimą daržininkystės ūkiuose, įgyvendina projektą, kurio metu bus demonstruojama, kaip maksimaliai perdirbti ūkininko ūkyje užauginamą produkciją ir gaminti išskirtinio skonio miltinės konditerijos gaminius, praturtintus maistinėmis skaidulomis, vitaminais, mineralinėmis medžiagomis, atitinkančiomis organizmo fiziologinius poreikius bei sveikos mitybos principus. Vykstant augalinio maisto gamybos procesui lieka daug maistingų, iki galo neišnaudotų žaliavų, kurios yra utilizuojamos. Ūkininkai, auginantys moliūgus ir norintys vietoje perdirbti savo produkciją, projekto metu turės galimybę susipažinti su miltinių produktų gamybos aspektais. Projekto įgyvendinimo metu ūkiuose ir mažose įmonėse bus siekiama pademonstruoti, kaip būtų galima kuo efektyviau panaudoti visas vertingas moliūgų vaisių dalis, gaminant kvietinius gaminius – brioche kepinius.
Projektas įgyvendinamas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonės „Žinių perdavimas ir informavimo veikla“ veiklos sritį „Parama parodomiesiems projektams ir informavimo veiklai“.
Finansavimo šaltinis – Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai (EŽŪFKP) ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos.
Naujienos
Paramos lėšomis mokslininkai ūkininkams rengia mokymus
Miltinės konditerijos gamybos inovacijos ir tendencijos maisto pramonėje
Senoji knyga atsiveria Jums
Trukmė: 2019 06 03–2020 11 16 | Projektą koordinuojantis fakultetas: Menų ir ugdymo fakultetas Atsakingas asmuo: dr. Inga Valentinienė |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno apskrities viešoji biblioteka
Partnerinės institucijos: Kauno kolegija, Kauno Antano Martinaičio dailės mokykla, Kauno dailės gimnazija, Vytauto Didžiojo universiteto Humanitarinių mokslų fakultetas, Vytauto Didžiojo universiteto menų fakultetas, Kauno pedagogų kvalifikacijos centras, MB „Piksinas”.
Trumpas projekto aprašymas: Projekto tikslas – skatinti aktyvesnį ir efektyvesnį domėjimąsi kultūros paveldu, istorija, literatūra ir užtikrinti dokumentinio kultūros paveldo išsaugojimą ateities kartoms. Projekto įgyvendinimo metu planuojama pritaikant šiuolaikines technologijas atnaujinti KAVB Senųjų ir retų spaudinių skyriuje esančią Senosios knygos ekspoziciją. Taip pat numatoma sukurti ekspoziciją papildančias edukacines programas.
Projektas įgyvendinamas pagal Lietuvos kultūros tarybos Kultūros rėmimo fondo programą „Atminties institucijos (muziejai, bibliotekos, archyvai)“
Finansavimo šaltinis – Lietuvos kultūros tarybos Kultūros rėmimo fondo lėšos.
Informavimo priemonių ciklas apie ES sanglaudos politiką ir jos poveikį piliečių gyvenimo kokybei
Projekto Nr.: 2020CE16BAT212 Trukmė: 2021/09/01 – 2022/06/30 |
Projektą koordinuojantis padalinys: Verslo fakultetas Koordinuojantis asmuo: Aušra Arminienė |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija
Trumpas projekto aprašymas:
projekto tikslas – didinti visuomenės, ypač jaunimo, informuotumą apie Europos Sąjungos sanglaudos politikos (taip pat apie Teisingos pertvarkos fondo ir Europos ekonomikos gaivinimo plano įgyvendinimo) rezultatus ir jų poveikį piliečių gyvenimui. Numatomi rezultatai – suorganizuoti renginiai, pokalbių laidos radijo stotyse ir televizijoje, informacinių straipsnių ciklas apie Europos Sąjungos struktūrinių fondų investicijas. Informacija integruota į studijų procesą – paskaitų ciklą: „ES sanglaudos politika: teisinis ir ekonominis aspektai“. Parengtas mokslinis straipsnis anglų kalba, kuris publikuotas recenzuojamame mokslo leidinyje.
Sulčių gėrimų, išsaugančių biologiškai vertingus komponentus, gamybos ūkininkų ūkiuose skatinimas
Projekto Nr.: 14PA-KK-19-1-08731-PR001 Trukmė: 2020 10 01 – 2022 09 30 |
Projektą koordinuojantis padalinys: Technologijų fakultetas Koordinuojantis asmuo: dr. Aušra Šimonėlienė |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija
Trumpas projekto aprašymas:
Projekto tikslas – skatinti ūkininkus naudoti inovatyvius uogų perdirbimo metodus bei gaminti gaiviuosius gėrimu, kuriuose gausu natūralių bioaktyviųjų medžiagų, siekiant gerinti užaugintos produkcijos perdirbimą uogininkystės ūkiuose.
Projektas skirtas ūkininkams, jų partneriams, ūkio darbuotojams, kitiems fiziniams ar juridiniams asmenims, užsiimantiems žemės ūkio veikla, pademonstruoti kaip perdirbant produkciją uogininkystės ūkiuose galima optimizuoti išgaunamą kiekį biologiškai vertingų komponentų (antocianų ir vitamino C) ir gaminti aukštos pridėtinės vertės sulčių gėrimus. Projekto įgyvendinimo metu pagal parengtą parodomojo bandymo metodiką bus įrengta 10 parodomųjų bandymų, kurių rezultatai bus apibendrinti rekomendacijose bei pristatyti viešinimo renginiuose. Įdiegus parodomuosius bandymus bus pademonstruota, kad siekiant perdirbti uogas, galima panaudoti moklo pažangą ir išsaugoti biologiškai vertingus komponentus (antocianus ir vitaminą C).
Projektas įgyvendinamas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonės „Žinių perdavimas ir informavimo veikla“ veiklos sritį „Parama parodomiesiems projektams ir informavimo veiklai“.
Finansavimo šaltinis – Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai (EŽŪFKP) ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos.
Naujienos
https://www.kaunokolegija.lt/sulciu-gerimu-issauganciu-biologiskai-vertingus-komponentus-gamyba-ukininku-ukiuose-puiki-galimybe-smulkiam-ukininkui/
https://www.kaunokolegija.lt/biologiniai-katalizatoriai-uogu-sulciu-gamyboje-didesne-iseiga-daugiau-spalvos-ir-aromatu/
Inovatyvūs mėsos konservų gamybos būdai ūkyje
Projekto Nr.: 14PA-KK-19-1-08732-PR001 Trukmė: 2020 10 01 – 2022 09 30 |
Projektą koordinuojantis padalinys: Technologijų fakultetas Koordinuojantis asmuo: Žydronė Žarskienė |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija
Trumpas projekto aprašymas:
Projekto tikslas – skatinti ūkininkus naudoti inovatyvius mėsos konservų gamybos būdus ūkiuose. Projektas skirtas ūkininkams, jų partneriams, ūkio darbuotojams, kitiems fiziniams ar juridiniams asmenims, užsiimantiems žemės ūkio veikla, pademonstruoti kaip panaudojant inovatyvius mėsos konservų gamybos būdus galima užtikrinti ilgalaikį mėsos šviežumą. Projekto įgyvendinimo metu pagal parengtą parodomojo bandymo metodiką bus įrengta 10 parodomųjų bandymų, kurių rezultatai bus apibendrinti rekomendacijose bei pristatyti viešinimo renginiuose. Įdiegus parodomuosius bandymus bus pademonstruota, kaip galima gaminti mėsos konservus nenaudojant maisto priedų ir kad galutinė produkcija būtų sveikatai palankesnė ir patrauklesnė galutiniam vartotojui.
Projektas įgyvendinamas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonės „Žinių perdavimas ir informavimo veikla“ veiklos sritį „Parama parodomiesiems projektams ir informavimo veiklai“.
Finansavimo šaltinis – Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai (EŽŪFKP) ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos.
Naujienos:
https://www.kaunokolegija.lt/dangiskas-ir-zemiskas-maistas-puiki-iseitis-smulkiam-ukininkui-mesos-konservus-gaminti-taikant-inovatyvias-technologijas/
https://www.kaunokolegija.lt/mesos-konservai-sau-ir-sveciui/
Žemės ūkio produkcijos perdirbimo skatinimas gaminant saldainius – pastiles be pridėtinio cukraus
Projekto Nr.: 14PA-KK-19-1-08729-PR001 Trukmė: 2020 10 01 – 2022 09 30 |
Projektą koordinuojantis padalinys: Technologijų fakultetas Koordinuojantis asmuo: dr. Ingrida Kraujutienė |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija
Trumpas projekto aprašymas:
Projekto tikslas – skatinti ūkininkus perdirbant žemės ūkio produkciją gaminti saldainius – pastiles be pridėtinio cukraus. Projektas skirtas ūkininkams, jų partneriams, ūkio darbuotojams, kitiems fiziniams ar juridiniams asmenims, užsiimantiems žemės ūkio veikla, pademonstruoti kaip perdirbant žemės ūkio produkciją ūkiuose ir gaminant saldainius – pastiles galima nenaudoti pridėtinio cukraus. Projekto įgyvendinimo metu pagal parengtą parodomojo bandymo metodiką bus įrengta 10 parodomųjų bandymų, kurių rezultatai bus apibendrinti rekomendacijose bei pristatyti viešinimo renginiuose. Įdiegus parodomuosius bandymus bus pademonstruota, kad siekiant perdirbti žemės ūkio produkciją ir gaminant saldainius – pastiles gali nereikėti naudoti pridėtinio cukraus.
Projektas įgyvendinamas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonės „Žinių perdavimas ir informavimo veikla“ veiklos sritį „Parama parodomiesiems projektams ir informavimo veiklai“.
Finansavimo šaltinis – Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai (EŽŪFKP) ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos.
Naujienos
https://www.kaunokolegija.lt/saldainiai-pastiles-nauja-verslumo-ideja-smulkiajam-ukininkui/
https://www.kaunokolegija.lt/pastiles-be-pridetinio-cukraus-yra-priimtinos-placiam-vartotoju-ratui/
Sportinis progresas
Projekto Nr.: SRF-SRO-2020-1-0242 Trukmė: 2020.08.03– 2022.07.01 |
Projektą koordinuojantis padalinys: Sporto centras Koordinuojantis asmuo: Laura Mekšriūnienė |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija
Trumpas projekto aprašymas:
Kauno kolegija įgyvendina projektą “Sportinis progresas” (Nr. SRF-SRO-2020-1-0242), kuris yra bendrai finansuojamas su Sporto rėmimo fondo lėšomis, projektą administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Projekto tikslas – Lietuvos kolegijos studentų ir gimnazistų fizinio aktyvumo skatinimas per masinius sporto renginius. Inicijuojamas projektas atsiliepia daugelį Lietuvos Respublikos sporto politikos valdymo srities strateginių dokumentų bei prisideda prie bendrai siekiamų tikslų. Projekto tikslinė grupė yra jaunuoliai 16-29 m. besimokantys Lietuvos švietimo įstaigose ( bendro lavinimo mokyklose, gimnazijose ir kolegijose). Planuojama pritraukti apie 300 asmenų per visą renginių ciklą. Bus kviečiami jaunuoliai juose dalyvauti ne tik iš Kauno miesto, bet ir Alytaus, Vilniaus, Šiaulių, Klaipėdos, Utenos, Marijampolės, Panevėžio. Projektas padės jaunam žmogui geriau realizuoti save ir ugdyti charakterio savybės, formuoti asmenybę. Sportuojantys jaunuoliai geriau mokosi, jiems lengviau susikoncentruoti, kas atsispindi tiek mokslo, tiek sporto pasiekimuose. Dalyvaudamas projekte jaunimas ne tik tobulins savo kūną, gerins sveikatą, sieks asmeninių rezultatų, bet ir mokysis komandinio darbo. Aktyvi sportinė veikla lavina jėgą, greitumą, ištvermę, lankstumą, pusiausvyrą, vikrumą ir kitas fizines savybes. Taip pat sportuojantys studentai ir moksleiviai pasižymi aukštesne saviverte, labiau pasitiki savimi. Didele dalimi prie fizinio aktyvumo skatinimo prisideda ir neformalusis moksleivių ugdymas, kolegijų dalyvavimas bendruose renginiuose, plėtos tarp institucinį bendradarbiavimą.
Projekto uždaviniai : Padidinti jaunimo (apie 300 asmenų) fizinį aktyvumą.
Numatomi rezultatai : Projekto metu bus suorganizuoti 4 masiniai renginiai, kurių metu tikimasis pritraukti nemažiau 300 asmenų, kurių amžiaus grupė yra 16-29 m. Jaunuoliai bus kviečiami dalyvauti iš skirtingų švietimo įstaigų. Renginių metu bus pristatytos 5 sporto šakos bei pravestas 1 teorinis-praktinis seminaras. Kauno kolegijos studentų ir bendruomenės įsitraukimas į fizinio aktyvumo veiklas ir sportiškos bendruomenės kūrimas. Kauno kolegija projekto vykdymu prisidės vystant darnios plėtros iniciatyvas ne tik Kauno bet ir Lietuvos mastu, plėtos tarp institucinį bendradarbiavimą. Išmėginus įvairias sporto veiklas tikimasi sudominti jaunimą ir sportą įvertinti kaip vieną iš laiko užimtumo priemonę, paskatinti aktyviau ir sveikiau gyventi.
Verslo dirbtuvės „Start – up`s Here“
Projekto Nr.: SRB-316 Trukmė: 2022 06 – 2022 07 |
Projektą koordinuojantis padalinys: Verslo fakultetas Koordinuojantis asmuo: Ramunė Bagočiūnaitė |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija
Partnerinės institucijos: „Startup Lithuania“ (Všį „Versli Lietuva”), Renginių ir pre-akseleratoriaus vadovė Ieva Šumakarytė, „GovTech Lab Lithuania“
Trumpas projekto aprašymas:
Projekto tikslas – lavinti jaunuolių verslumo įgūdžius, kūrybinį mąstymą bei gebėjimus, siekiant sudaryti sąlygas jaunimui ugdyti verslios asmenybės bruožus, sprendžiant Lietuvos jaunimo problemas. Projekto veiklų programa: bent 200 14-17 m. Lietuvos jaunuolių dalyvaus seminarų sesijoje ir susitikimuose su sėkmingų startuolių atstovais, komandose generuos jų požiūriu opiausių jaunimo problemų sprendimus, kurių pagrindu sieks sukurti startuolių idėjas, bus atrinka 10 geriausių idėjų, kurios bus toliau tobulinamos kūrybinių dirbtuvių ir mentorystės sesijos metu. Paskutinę projekto dieną vyks startuolių idėjų pristatymai, iš kurių ekspertų komisija išrinks 1 nugalėtoją.
Finansavimo šaltinis – Kauno m. savivaldybė ir Kauno kolegija
Kauno meno mokyklos statinių komplekso tvoros A.Mackevičiaus g. 27, Kaune, tvarkybos darbai
Projekto Nr.: – Trukmė: 2022 |
Projektą koordinuojantis padalinys: Projektų skyrius Koordinuojantis asmuo: Lina Kuraitienė |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija
Trumpas projekto aprašymas
Projekto tikslas – sutvarkyti dalį Kauno meno mokyklos statinių komplekso tvoros (vartai ir 8 segmentai) atkarpą ties Žaliosios ir K. Šklėrio gatvėmis
Finansavimo šaltinis – Kauno m. savivaldybė ir Kauno kolegija
Lietuvos startuolių kūrimo ir žlugimo įtaka verslo ekosistemai
Projekto Nr.: P-SV-22-117 Trukmė: 2022 07 01 – 2022 08 31 |
Projektą koordinuojantis padalinys: Verslo fakultetas Koordinuojantis asmuo: Ramunė Bagočiūnaitė |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija
Trumpas projekto aprašymas
Projektu siekiama skatinti jaunojo tyrėjo-studento įsitraukimą į mokslines tiriamąsias veiklas bei plėtoti jo tyriminius gebėjimus. Projekto tikslas – atlikti Lietuvos startuolių kūrimo ir žlugimo priežasčių bei poveikio analizė verslo ekosistemai.
Lietuvos studentų tarpasmeninės komunikacijos pokyčių įtaka studijų procesui ir rezultatams COVID-19 pandemijos metu
Projekto Nr.: P-SV-22-94 Trukmė: 2022 07 01 – 2022 08 31 |
Projektą koordinuojantis padalinys: Verslo fakultetas Koordinuojantis asmuo: Lina Šarlauskienė |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija
Trumpas projekto aprašymas
Projektu siekiama skatinti jaunojo tyrėjo-studento įsitraukimą į mokslines tiriamąsias veiklas bei plėtoti jo tyriminius gebėjimus. Projekto tikslas – atlikti Lstudentų tarpasmeninės komunikacijos pokyčių analizė COVID-19 pandemijos metu ir nustatyti šių pokyčių įtaką studijų kokybei, t.y. studijų procesui ir studijų rezultatams.
Padidintą cholesterolio kiekį kraujyje turinčių asmenų mitybos analizė
Projekto Nr.: P-SV-22-92 Trukmė: 2022 07 01 – 2022 08 31 |
Projektą koordinuojantis padalinys: Medicinos fakultetas Koordinuojantis asmuo: Rasa Volskienė |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija
Trumpas projekto aprašymas
Projektu siekiama skatinti jaunojo tyrėjo-studento įsitraukimą į mokslines tiriamąsias veiklas bei plėtoti jo tyriminius gebėjimus. Tyrimo metu bus analizuojama padidintą cholesterolio kiekį kraujyje turinčių asmenų mityba, išryškinamos galimos mitybos klaidos bei teikiamos sveikatai palankios mitybos rekomendacijos.
Priekinio dantytojo raumens elektromiografijos analizė atliekant skirtingus pratimus
Projekto Nr.: P-SV-22-110 Trukmė: 2022 07 01 – 2022 08 31 |
Projektą koordinuojantis padalinys: Medicinos fakultetas Koordinuojantis asmuo: Ligita Šilinė |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija
Trumpas projekto aprašymas
Projektu siekiama skatinti jaunojo tyrėjo-studento įsitraukimą į mokslines tiriamąsias veiklas bei plėtoti jo tyriminius gebėjimus. Projekto metu studentas išmoks naudotis elektromiografu, analizuoti jo duomenis bei sudarys praktines rekomendacijas.
Nutukusių ir normalios kūno masės vaikų stambiosios bei smulkiosios motorikos gebėjimų ypatumai
Projekto Nr.: P-SV-22-116 Trukmė: 2022 07 01 – 2022 08 31 |
Projektą koordinuojantis padalinys: Medicinos fakultetas Koordinuojantis asmuo: Laura Žlibinaitė |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija
Trumpas projekto aprašymas
Projektu siekiama skatinti jaunojo tyrėjo-studento įsitraukimą į mokslines tiriamąsias veiklas bei plėtoti jo tyriminius gebėjimus. Studentas atliks literatūros analizę, gebės taikyti stambiosios ir smulkiosios motorikos vertinimo metodiką „Bruininks-Oseretsky Test”, pristatys žodinį pranešimą, parengs paraišką biomedicininiam tyrimui atlikti ir pateiks Kauno regioniniam biomedicininių tyrimų etikos komitetui
Dažniausiai vartojamų skysčių ir kraujo rodiklių sąsajos
Projekto Nr.: P-SV-22-101 Trukmė: 2022 07 01 – 2022 08 31 |
Projektą koordinuojantis padalinys: Medicinos fakultetas Koordinuojantis asmuo: Jolita Kirvaitienė |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija
Trumpas projekto aprašymas
Projektu siekiama skatinti jaunojo tyrėjo-studento įsitraukimą į mokslines tiriamąsias veiklas bei plėtoti jo tyriminius gebėjimus. Bus vertinamos tiriamųjų dažniausiai vartojamų skysčių ir kraujo rodiklių sąsajos. Tyrimo rezultatai atskleis galimą dažniausiai vartojamų skysčių naudą/žalą organizmui
Medicinos personalo psichoemocinio klimato darbo vietoje įvertinimas ir psichosocialinių rizikų nustatymas Švedijoje, gerosios patirties sklaida Lietuvoje
Projekto Nr.: P-SV-22-158 Trukmė: 2022 07 01 – 2022 08 31 |
Projektą koordinuojantis padalinys: Medicinos fakultetas Koordinuojantis asmuo: Vaidas Jotautis |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija
Trumpas projekto aprašymas
Projektu siekiama skatinti jaunojo tyrėjo-studento įsitraukimą į mokslines tiriamąsias veiklas bei plėtoti jo tyriminius gebėjimus. Tyrimo metu studentas nustatys, kokia dalis medicinos personalo patiria psichologinę ir emocinę įtampą darbo vietoje Švedijos gydymo įstaigose, identifikuos pagrindinius, įtaką darančius veiksnius, nustatys psichologinės ir emocinės įtampos darbo vietoje įtaką medicinos personalo sveikatai
Sensorinės integracijos sutrikimai ikimokyklinio amžiaus vaikams, turintiems raidos pokyčių, tėvų požiūriu
Projekto Nr.: P-SV-22-119 Trukmė: 2022 07 01 – 2022 08 31 |
Projektą koordinuojantis padalinys: Medicinos fakultetas Koordinuojantis asmuo: Daiva Baltaduonienė |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija
Trumpas projekto aprašymas
Projektu siekiama skatinti jaunojo tyrėjo-studento įsitraukimą į mokslines tiriamąsias veiklas bei plėtoti jo tyriminius gebėjimus. Projekto tikslas – sužinoti dominuojančius sensorinės integracijos pakitimus, kad ergoterapijos užsiėmimų metu būtų galima efektyviau ir sklandžiau pasiekti numatytų ergoterapijos tikslų, parenkant priemones, pritaikant aplinką, numatant veiklas, vykdant sensorines integracijos korekcijas
Tarptautiniai projektai
Equal Treatment (Supporting rights and access of people with intellectual disabilities to secondary and tertiary healthcare services)
Projekto numeris: ERASMUS-EDU-2021-PCOOP-ENGO-101049115 Trukmė: 2022/04/01-2024/09/30 |
Fakultetas (padalinys): Medicinos fakultetas Koordinuojantis asmuo: Aurimas Galkontas |
Projektą koordinuojanti institucija: European Platform for Rehabilitation (Belgija).
Partnerinės institucijos: Tampere University of Applied Sciences (Suomija), Kauno kolegija (Lietuva), Arnau d’Escala Campus Foundation (Ispanija), The Girona Biomedical Research Institute (IDIBGI) (Ispanija), Special Vocational & Educational Center „Margarita” (Graikija), “Biopolitics” Research Center (RECEBI) (Graikija).
Trumpas projekto aprašymas:
Projektu siekiama pagerinti intelekto negalią turinčių žmonių prieigą prie antrinės ir tretinės sveikatos priežiūros per:
Įtraukią Europos politiką sveikatos priežiūros paslaugų srityje;
Sveikatos priežiūros įstaigų personalo mokymus bendrauti su intelekto negalią turinčiais asmenimis pacientais;
Tvirtesnį sveikatos priežiūros įstaigų personalo ir profesionalų teikiančių socialines/ reabilitacijos paslaugas intelekto negalią turintiems asmenims bendradarbiavimą.
Pagrindinės projekto veiklos apima:
Intelekto negalią turinčių žmonių teisių ir jų prieigos prie sveikatos priežiūros sistemos tyrimus Europos lygmeniu ir politikos rekomendacijų parengimą;
Sveikatos priežiūros darbuotojų savarankiško mokymosi programos ir nuotolinių studijų platformos kūrimas.
Savarankiško e-mokymosi modulio profesionalams teikiantiems socialines/ reabilitacijos paslaugas intelekto negalią turintiems asmenims kūrimas.
Enhancing Capacity of Universities to Initiate and to Participate in Clusters Development on Innovation and Sustainability Principles (UniClaD)
Projekto numeris: 609944-EPP-1-2019-1-LT-EPPKA2-CBHE-JP Trukmė: 2020/01/15-2024-11-19 Internetinis puslapis: http://uniclad.net/ |
Fakultetas (padalinys): Technologijų fakultetas Koordinuojantis asmuo: Vytautė Giedraitienė |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija (Lietuva).
Partnerinės institucijos: Agrarinės ir aplinkos pedagoginė universiteto kolegija, Federalinis žemės ūkio ekonomikos, kaimo ir kalnų tyrimų institutas (Austrija), Valladolid universitetas (Ispanija), Debreceno universitetas (Vengrija), Viduržemio jūros regiono Bario agronomijos institutas (Italija), Poznanės gyvybės mokslų universitetas (Lenkija), Mokslinis ir metodinis aukštojo ir ne aukštojo mokslo centras (Ukraina), Centrinis Ukrainos nacionalinis technikos universitetas (Ukraina), Ukrainos nacionalinės agrarinių mokslų akademijos Steppe žemės ūkio institutas(Ukraina), Poltavos valstybinė agrarinė akademija (Ukraina), Lvovo nacionalinis agrarinis universitetas(Ukraina), Yavorivo nacionalinis gamtos parkas (Ukraina), Bila Tserkva nacionalinis agrarinis universitetas (Ukraina), „Ukrainian Food Valley“ (Ukraina), ŽŪB “Dobro-Kraft” (Ukraina), Komrato valstybinis universitetas (Moldavija), „Fabrica Oloi Pak“ (Moldavija), Moldovos valstybinis agrarinis universitetas (Moldavija), „Terafix“ (Moldavija), Azerbaidžano valstybinis žemės ūkio universitetas (Azerbaidžanas), Suliddinoglu žemės ūkio bendrovė (Azerbaidžanas), Azerbaidžano technikos universitetas (Azerbaidžanas).
Trumpas projekto aprašymas:
Projekto tikslas – agrarinės, informacinių technologijų ir maisto srities klasterių kūrimosi prielaidų sudarymas stiprinant verslo sektoriaus bendradarbiavimą su aukštojo mokslo įstaigomis Ukrainoje, Azerbaidžane ir Moldovoje.
Šio projekto eigoje aukštosiose mokyklose bus kuriami ekspertizės centrai, kaip būsimi klasteriai. Centrai užtikrins ir sustiprins ryšius su įmonėmis, bus skatinamas bendradarbiavimas, pagrįstas bendrais ekonominiais interesais. Kuriant ir plėtojant ekspertų centrus, juos pertvarkant į grupes, turėtų būti įveiktos šios kliūtys: teisinė bazė, menki finansiniai ištekliai siekiant išlaikyti novatorišką infrastruktūrą aukštojoje mokykloje, žema darbuotojų kompetencija. Šiame projekte žemės ūkio įmonėse bus skatinamas aukštosiose mokyklose sukurtų inovacijų diegimas ir plėtojimas.
Grow Confidence in Primary School Children
Projekto numeris: 2022-1-BG01-KA220-SCH-000087066 Trukmė: 2022 10 01 – 2024 09 30 |
Fakultetas (padalinys): Medicinos fakultetas Koordinuojantis asmuo: Aurimas Galkontas |
Projektą koordinuojanti institucija: Mokymo centras ESVA (Bulgarija).
Partnerinės institucijos:Smart Idea (Slovėnija), JU OŠ (Bosnija ir Hercogovina), LSS (Bulgarija), LSS (Bulgarija), JumpIn Hub (Portugalija), Aspira (Slovėnija), Edukopro (Bosnija ir Hercogovina).
Trumpas projekto aprašymas:
Tikslas – parengti metodines priemones pedagogams ir tėvams siekiant ugdyti vaikų pasitikėjimą savimi. Projekte numatyti tyrimai, mokymų medžiagos ir metodinės priemonės rengimas bei intensyvi savaitė (IP), kurios metu praktikai iš visų partnerinių šalių dalyvautų bendrose teorinėse paskaitose bei praktiniuose užsiėmimuose (workshops) įvairiomis su vaikų pasitikėjimo savimi ugdymu susijusiomis temomis.
European Colpbol Sport Competitions as Social Inclusion Tool
Projekto numeris: – Trukmė: 2023 11 01 – 2025 10 31 |
Fakultetas (padalinys): Verslo fakultetas, Turizmo ir laisvalaikio vadybos katedra Koordinuojantis asmuo: Jūratė Martinonytė |
Projektą koordinuojanti institucija: Associacio Colpbol.
Partnerinės institucijos: Copava (Ispanija), University of Craiova (Rumunija), Physical Education and Sport Science of the University of Athens (Graikija), Edra Coop (Graikija).
Trumpas projekto aprašymas:
Tikslas – skatinti skirtinų priemonių įgyvendinimą, kurios skirtos įvairių žmonių socialinei įtraukčiai per sportą. Veiklos – Colpbol sporto šakos populiarinimas Europoje, varžybų organizavimas, įtraukiant įvairius gabumus turinčius asmenis. Tarptautinio turnyro organizavimas, kur dalyvaujančių projekte šaulių komandos galėtų varžytis tarpusavyje.
Personal Green Skills in Higher Education
Projekto numeris: Nr. 2023-1-LT01-KA220-HED-000160132 Trukmė: 2023-11-01/ 2025-10-31 |
Fakultetas (padalinys): Projektų skyrius Koordinuojantis asmuo: Povilas Beseckas |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija
Partnerinės institucijos: Tampere University of Applied Sciences (Suomija), University College for Agricultural and Environmental Education (Austrija), Technical University of Applied Sciences, Würzburg-Schweinfurt (Vokietija), University of Malaga (Ispanija).
Trumpas projekto aprašymas:
Pagrindinis projekto tikslas – ugdyti studentų žaliuosius įgūdžius ir skatinti jų asmeninius elgsenos pokyčius, siekiant darnaus vystymosi tikslų. Kad įgyvendinti projekto tikslą, aukštųjų mokyklų dėstytojams būtina suteikti inovatyvias priemones, kurios leistų jiems tapti aktyviais žaidėjais perduodant studentams žaliuosius įgūdžius. Todėl projektu siekiama stiprinti aukštojo mokslo sektoriaus skaitmeninių ir žaliųjų priemonių galimybes, skatinti inovatyvių mokymo ir mokymosi metodų diegimą aukštosiose mokyklose, skatinti asmeninius besimokančiųjų įgūdžius saugoti gamtą ir užtikrinti jos tvarumą.
Inclusion of content on affective-sexual and gender diversity in health sciences university environments
Projekto numeris: 2023-1-ES01-KA220-HED-000157370 Trukmė: 2023 09 01 – 2026 06 30 |
Fakultetas (padalinys): Medicinos fakultetas Koordinuojantis asmuo: Aurimas Galkontas |
Projektą koordinuojanti institucija: Malagos universitetas (Ispanija)
Partnerinės institucijos: Kauno kolegija (Lietuva), Romos Sapienzos universitetas (Italija), Lisabonos politechnikos institutas (Portugalija), Maltos universitetas (Malta), Karolio universitetas (Čekija).
Trumpas projekto aprašymas:
Pagrindiniai šio projekto siekiai yra nustatyti pagrindines problemas, kurios literatūroje yra aptinkamos apie seksualinę ir lyties įvairovę sveikatos moksluose. Projektu siekiama suplanuoti mokymo, intervencijos ir sąmoningumo didinimo strategijas universiteto bendruomenėje, susijusias su sveikatos mokslais, įgyvendinti mokymo ir sklaidos programas sveikatos mokslų universiteto bendruomenėje ir skleisti rezultatus tarp sveikatos specialistų bei visuomenės.
Exploring Green Futures: Integrating the New European Bauhaus into Art and Design Education
Projekto numeris: 2023-1-CY01-KA220-HED-000160668 Trukmė: 2023 10 – 2025 09 |
Fakultetas (padalinys): Menų ir ugdymo fakultetas, Menų akademija Koordinuojantis asmuo: Lukas Alsys |
Projektą koordinuojanti institucija: Frederick University (Kipras)
Partnerinės institucijos: Tampere University of Applied Sciences (Suomija), University College for Agricultural and Environmental Education (Austrija), Technical University of Applied Sciences, Würzburg-Schweinfurt (Germany), University of Malaga (Spain).
Trumpas projekto aprašymas:
„Futures Designed“ projekto tikslas – kurti ir integruoti meno ir dizaino mikrokredencialų kursus į esamas aukštojo mokslo programas, sutelkiant dėmesį į įgūdžius, kurie, kaip manoma, yra būtini ekologiškam perėjimui į tvaraus vystymosi idėjas, atliepiant Naujojo Europos Bauhauzo idėjas. Projekto metu bus: sukurtos alternatyvios mokymosi erdvės kursams rengti; perduodamos tikslinės žinios, užtikrinančios besimokančiųjų įsidarbinimą ateityje; mokomi ir tobulinami dėstytojų tvarumo gebėjimai; dabartiniai specialistai kviečiami kelti kvalifikaciją; skatinami elgsenos pokyčiai, atitinkantys žaliojo kurso principus.
LCA CARE (Collect, Analyse, Report and Evolve for Eco-innovative SMEs)
Projekto numeris: 101139959 Trukmė: 2024/03- 2027/02 |
Fakultetas (padalinys): Verslo fakultetas Koordinuojantis asmuo: Wilfred Ledoux Tchasse Simo |
Projektą koordinuojanti institucija: Universitas Cooperativa de Ensino Superior e Investigacao Cientifica (Portugalija)
Partnerinės institucijos: Instituto Europeu de Estudos Superiores IEES LDA (Portugalija), Kauno kolegija (Lietuva), Universidad de Salamanca (Ispanija), Tryro taikomųjų mokslų universitetas (Vokietija), INOVA+ Innovation Services, SA (Portugalija), Sociedade Panificadora Costa Ferreira LPL SA (Portugalija), Asociacion de la Industria Agroalimentaria de Avila – Avilagro (Ispanija), Sanrays (Bulgarija), G9ovindas Manufaktur GMBH & CO.KG (Vokietija).
Trumpas projekto aprašymas:
Projektu siekiama pagerinti mažų ir vidutinių įmonių ekologinį poveikį, kuriant novatoriškus įrankius ir mokymo iniciatyvas gyvavimo ciklo vertinimui (LCA). Konsorciumas, kurį sudaro 12 organizacijų iš Portugalijos, Bulgarijos, Vokietijos, Ispanijos ir Lietuvos, parengs, išbandys ir išnagrinės LCA CARE priemonę – debesijos taikomąją programą, skirtą agro-maisto sektoriaus mažoms ir vidutinėms įmonėms. Projektas apima gebėjimų stiprinimą, specializuotus kursus ir bendruomenės įtraukimo renginius, skatinančius tvarią praktiką. Kauno kolegija vadovauja 5-ajam darbo paketui (Mokomieji ištekliai aukštojo mokslo ir profesinio rengimo studentams).
Archyvas
– The eMedication Passport – cultural adaptation of learning tool for ensuring the development of medication competence of graduate nurses (eMed-PASS) (projekto Nr. 2017-1-EE01-KA203-034884)
2017/09/01 – 2020/08/31
– Villages on the Move Network (projekto Nr. 2018-2651/001-001)
2019/01/01 – 2019/12/31
– Preventing stress in the teaching profession – Stress free teachers (projekto Nr.: 2017-1-PT01-KA201-035812)
2017/10/01 – 2019/09/30
– Villages on Move Baltic (projekto Nr. 579678-EPP-1-2016-2-FI-SPO-SCP)
2017/01/01 – 2018/12/31
– Integrated Football the new Frontier of Sport for All (projekto Nr. 2016-1004/001-001)
2016/04/04 –2017/10/03
– Coaching Schools to Face Change Ahead (projekto Nr. 2015-1-IT02-KA201-014883)
2015/09/01-2017/08/31
– EXPEDUCOM Experiential Education Competence (projekto Nr. 2014-1-LT01-KA200-000368)
2014/09/01 – 2016/08/31
Swedish for beginners – Multilingualism to Enhance Employability
Projekto numeris: NPLA-2022/10005 Trukmė: 2022 10 -2024 06 |
Fakultetas: Menų ir ugdymo fakultetas/ Kalbų centras Koordinuojantis asmuo: Ieva Brazauskaitė-Zubavičienė |
Projektą koordinuojanti institucija: Haaga-Helia (Suomija)
Partnerinės institucijos: Kauno kolegija, Tartu University (Estija)
Trumpas projekto aprašymas:Projekto tikslas – sukurti internetinę medžiagą ir kursus besimokantiems švedų kaip užsienio kalbos, projektu siekiama gerinti kaimyninių kalbų mokymąsi pagal ES politiką, kurti virtualią medžiagą, pedagogiką ir mokymo programas, stiprinti daugiakalbystę, studentų užimtumo ir darbo gyvenimo įgūdžius, kultūrinį sąmoningumą, taip pat skatinti lygias studentų galimybes.
Network Healing Greenery/2023
Projekto numeris: NPHE-2023/10264 Trukmė: 2023 06 01 – 2024 09 30 |
Fakultetas: Menų ir ugdymo fakultetas Koordinuojantis asmuo: Povilas Beseckas |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija
Partnerinės institucijos: Estonian University of Life Sciences (Estija), TTK University of Applied Sciences (Estija), Savonia University of Applied Sciences (Suomija), Riga Stradins University (Latvija)
Trumpas projekto aprašymas: Sveikatos ir socialinės priežiūros sektoriams reikia alternatyvų tradiciniam gydymui, terapijai, reabilitacijai ir darbo mokymui. Tradicinės terapijos turėtų būti papildytos naujoviškais elementais, atsižvelgiant į besikeičiančią socialinę aplinką. Bendradarbiaujant susitarta, kad žaliosios priežiūros koncepcija turėtų būti labiau išnagrinėta ir įtraukta į mokymosi procesą partnerių institucijose kaip vienas iš naujoviškų ir patrauklių požiūrių. Žalioji priežiūra – tai žemdirbystės ūkių ir biotinių bei abiotinių gamtos elementų panaudojimas sveikatai ir terapiją skatinančioms intervencijoms kaip pagrindas žmogaus psichinei ir fizinei sveikatai bei gyvenimo kokybei gerinti. Bendras tinklo tikslas – ugdyti lanksčius ir atvirus specialistus, kurie galėtų dalyvauti kuriant, skatinant ir naudojant žaliosios priežiūros koncepciją.
Network Empowering Puppetry/2023
Projekto numeris: NPHE-2023/10265 Trukmė: 2023 06 01 – 2024 09 30 |
Fakultetas: Medicinos fakultetas Koordinuojantis asmuo: Aurimas Galkontas |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija
Partnerinės institucijos: HAMK University of Applied Sciences (Suomija), Tartu Health Care College (Estija), P. Stradins Medical College of the University of Latvia (Latvija)
Trumpas projekto aprašymas: Tęstinis tarpkryptinis projektas, apjungiantis socialinio darbo, reabilitacijos bei pramoninių technologijų ir IT programas. Pagrindinė tema – terapinė lėlininkystė, kuri per kūrybos procesą gali būti labai plačiai naudojama psichosocialinių iššūkių sprendime. Projektu siekiama ugdyti specifinius studentų ir dėstytojų gebėjimus, kurių neaprėpia atskiros studijų programos.
Network Welltour/2023
Projekto numeris: NPHE-2023/10266 Trukmė: 2023 06 01 – 2024 09 30 |
Fakultetas: Medicinos fakultetas Koordinuojantis asmuo: Aurimas Galkontas |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija
Partnerinės institucijos: P. Stradins Medical College of the University of Latvia (Latvija), Tartu Health Care College (Estija), Savonia University of Applied Sciences (Suomija)
Trumpas projekto aprašymas: Tęstinis tarpkryptinis projektas, apjungiantis reabilitacijos, burnos sveikatos, kosmetologijos bei turizmo ir poilsio studijų krypčių studentus ir dėstytojus. Pagrindinė tema – sveikatinimo turizmo skatinimas ir plėtra Baltijos ir Skandinavijos šalyse.
Nordic Network for Creating New Earning Logics in rural Area/2023 – NEWELRA
Projekto numeris: NPHE-2023/10519 Trukmė: 05/2024 – 10/2025 |
Fakultetas: Verslo fakultetas Koordinuojantis asmuo: Wilfred Ledoux Tchasse Simo |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija
Partnerinės institucijos: LAB taikomųjų mokslų universitetas (Suomija), Vidžemės taikomųjų mokslų universitetas (Latvija), Rėzeknės technologijų akademija (Latvija).
Trumpas projekto aprašymas: Projekto tikslas – paspartinti studentų ir mokytojų mainus tarp partnerių mokymosi ir mokslinių tyrimų plėtros bei inovacijų (TPI) institucijoms rinkti ir dalintis geriausia kaimo verslumo Baltijos ir Šiaurės šalyse patirtimi. Novatoriškų mokymo metodų įgyvendinimas remiant kaimo verslininkus ir studentams suteikiant verslumo žinias ir įgūdžius.
Rezultatai – Ilgalaikėje perspektyvoje išleistas (su visų partnerių institucijų indėliu) kaimo verslumo Baltijos ir Šiaurės šalyse vadovas.
Projekto veiklos:
– Dėstytojų / studentų mobilumas
– Intensyvus kursas „Socialinio verslumo ugdymas kaimo vietovėse (SEinRA)“
– Intensyvus kursas „Renginių turizmas kaip vietinių bendruomenių plėtros įrankis“
– Istorijų pasakojimas (ang. Storytelling) – priemonė populiarinti kaimo vietoves kaip turistų lankomas vietas.
Kalmar Vardunion 2023
Projekto numeris: NPHE-2023/10059 Trukmė: 2023 06 01 – 2024 09 30 |
Fakultetas: Medicinos fakultetas Koordinuojantis asmuo: Aurimas Galkontas |
Projektą koordinuojanti institucija: Savonia University of Applied Sciences (Suomija)
Partnerinės institucijos: South-Eastern Finland University of Applied Sciences (XAMK) (Suomija), University College of Northern Denmark (Danija), Western Norway University of Applied Sciences (Norvegija), University of Stavanger (Norvegija), Linnaeus University (Švedija).
Trumpas projekto aprašymas: Pagrindinis šio projekto tikslas yra plėtoti ir ugdyti Baltijos ir Skandinavijos šalių aukštųjų mokyklų slaugos studijų programos studentų turimas kompetencijas, tam, kad būtų parengti profesionalūs slaugytojai, kurie yra kūrybingi, gebantys susidoroti su iššūkiais šiuolaikinėje multikultūrinėje aplinkoje.
Nordejordemodern 2023
Projekto numeris: NPHE-2023/10202 Trukmė: 2023 06 01 – 2024 09 30 |
Fakultetas: Medicinos fakultetas Koordinuojantis asmuo: Alina Liepinaitienė |
Projektą koordinuojanti institucija: Arcada University of Applied Sciences (Suomija)
Partnerinės institucijos: Kauno kolegija (Lietuva), University College Copenhagen KP (Danija), Högskolen i Borås (Švedija), Høgskulen På Vestlandet (Norvegija), Oslomet – Storbyuniversitetet (Norvegija), Tartu Health Care College (Estija), Novia University of Applied Sciences (Suomija), University of Iceland (Islandija), Riga 1st Medical college (Latvija), University of Lund (Švedija), Alands hospital (Alandų salos), Dronning Ingrids Hospital (Grenlandija), National Hospital of the Færoe Islands (Fererų salos), Rigas Stradina Universitate (Latvia), Universitetet I Stavanger (Norvegija).
Trumpas projekto aprašymas: Pagrindinis šio projekto tikslas yra plėtoti ir ugdyti Baltijos ir Skandinavijos šalių aukštųjų mokyklų akušerijos studijų programos studentų turimas kompetencijas, tam, kad būtų parengti profesionalūs akušeriai, kurie yra kūrybingi, gebantys susidoroti su iššūkiais šiuolaikinėje multikultūrinėje aplinkoje, atliekant studentų mainus akušerinėje praktikoje tarp projekte dalyvaujančių institucijų.
How to protect normal birth
Projekto numeris: NPHE- 2023/10272 Trukmė: 2023 06 01 – 2024 09 30 |
Fakultetas: Medicinos fakultetas Koordinuojantis asmuo: Alina Liepinaitienė |
Projektą koordinuojanti institucija: Arcada University of Applied Sciences (Suomija)
Partnerinės institucijos: Professionshogskolan (Danija), Novia University of Applied Sciences (Suomija), University of Iceland (Islandija), Tartu Health Care College (Estija), Western Norway University of Applied Sciences (Norvegija), Kauno kolegija Higher Education Institution (Lietuva), Riga Stradins University (Latvija), University of Stavanger (Norvegija), Oslo Metropolitan University (Norvegija).
Trumpas projekto aprašymas: Šiuo projektu ugdoma akušerijos studentų profesinė kompetencija pagal esamą akušerijos mokymo programą. Šiame projekte pagrindinis dėmesys bus skiriamas įprastam gimdymui, kuris yra aptariamas daugelyje akušerių vykdomų iniciatyvų Europoje ir visame pasaulyje.
Occupational Therapy in Nordic and Baltic Countries/2023
Projekto numeris: NPHE-2023/10334 Trukmė: 2023 06 01 – 2024 09 30 |
Fakultetas: Medicinos fakultetas Koordinuojantis asmuo: Aurimas Galkontas |
Projektą koordinuojanti institucija: Absalon University College (Danija)
Partnerinės institucijos: Karolinska Institutet (Švedija), Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet (Norvegija), Helsinki Metropolia University of Applied Sciences (Suomija), University of Akureyri (Islandija), Kauno kolegija (Lietuva), University College Nordjylland (Danija), Arcada University of Applied Sciences (Suomija), Tallinn Health Care College (Estija), VID vitenskapelige høgskole (Norvegija), Riga Stradins University (Latvija)
Trumpas projekto aprašymas: Tai yra tęstinis projektas, kuriuo toliau vykdoma veikla prisijungus prie ergoterapeutus rengiančių aukštųjų mokyklų Šiaurės ir Baltijos šalyse bendradarbiavimo tinklo. Kauno kolegija yra vienintelė Lietuvos atstovė šiame tinkle. Pagrindinė tinklo tema yra Ergoterapijos profesijos populiarinimas, naujovių diegimas į studijų procesą ir tarptautinis bendradarbiavimas. Projekte yra numatyta organizuoti intensyvią studijų savaitę, studentų ir dėstytojų mobilumą bei bendrą mokslo taikomąją veiklą.
IMagiNE EURO – Improving Maternal Newborn Care in the European Region
Projekto numeris: NPHE- 2023/10272 Trukmė: 2023 06 01 – 2024 09 30 |
Fakultetas: Medicinos fakultetas Koordinuojantis asmuo: Alina Liepinaitienė |
Projektą koordinuojanti institucija: Burlo (Italija) bendradarbiaujant su pasaulio sveikatos organizacija
Partnerinės institucijos: Daugiau nei 26 pasaulio šalys: Kauno kolegija (Lietuva), Health University of Applied Sciences Tirol, Innsbruck (Austrija), University Center Nursery and Midwifery, Ghent University, Gent (Belgija), Baby Steps, Sarajevo (Bosnija ir Hercegovina), School of Health Sciences, Cyprus University of Technology (Kipras), Birth Forward, Nicosia (Kipras), Roda – Parents in Action, Zagreb (Kroatija), ir kt. (Visas partnerių sąrašas pateikiamas čia: https://www.burlo.trieste.it/ricerca/imagine-euro-improving-maternal-newborn-care-euro-region).
Trumpas projekto aprašymas: Projektas, kurio metu vykdomos apklausos. Apklausa pagrįsta PSO standartais, skirtais nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūrai sveikatos priežiūros įstaigose gerinti. Rengiami moksliniai straipsniai, metodikos, rekomendacijos dėl nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių priežiūros gerinimo.
Promotion of transprofessional trauma-informed approach
Projekto numeris: NPHE-2023/10096 Trukmė: 2023 06 01 – 2024 09 30 |
Fakultetas: Menų ir ugdymo fakultetas Koordinuojantis asmuo: Povilas Beseckas |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija
Partnerinės institucijos: TAMK University of Applied Sciences (Suomija), University College Copenhagen (Danija)
Trumpas projekto aprašymas: Tai yra tarpkryptinis projektas, apjungiantis socialinio darbo bei reabilitacijos programas. Pagrindinė projekto tema yra holistinis požiūris į traumą ir terapijas, kuris yra nepakankamai išvystytas mūsų studijų programose. Projekte yra organizuojamos intensyvios studijų savaitės bei per trejų metų projektų ciklą siekiama parengti tarptautinį bei tarpdisciplininį studijų modulį. Skirtingos studijų programos įneš savo specifiką bei dalinsis gerąja praktika. Projektu bus siekiama ugdyti specifinius studentų bei dėstytojų gebėjimus, kurių neaprėpia atskiros studijų programos.
Nordic and Baltic childhood and culture in a global perspective
Projekto numeris: NPHE-2024/1031 Trukmė:2024 – 2025 |
Fakultetas: Menų ir ugdymo fakultetas, Pedagogikos katedra Koordinuojantis asmuo: Raimonda Sadauskienė |
Projektą koordinuojanti institucija: Abo Academy University (Suomija)
Partnerinės institucijos: Nord universitetas (Norvegija), Latvijos universitetas (Latvija), Kauno kolegija (Lietuva), Mid Sweden University Sundsvall (Švedija), Lilebaelt universitetinė kolegija (Danija)
Trumpas projekto aprašymas: Tinklas – „Šiaurės ir Baltijos šalių vaikystė ir kultūra globalioje perspektyvoje“ bendradarbiauja daugiau nei 20 metų ir siekia keistis bei dalytis patirtimi apie būsimų ikimokyklinio ugdymo pedagogų rengimą Šiaurės ir Baltijos šalyse. Tinklas siekia dalintis naujomis idėjomis, kaip per meną didinti socialinio tvarumo ir įvairovės suvokimą bei ugdyti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojų kompetencijas. Bendras tinklo veiklos tikslas ir uždaviniai yra šie:
– stiprinti Šiaurės ir Baltijos šalių kultūrinį supratimą ir bendradarbiavimą ikimokyklinio ugdymo pedagogų rengimo srityje;
– stiprinti socialinio tvarumo ir įvairovės supratimą;
– naudoti žaismingus ir kūrybiškus mokymo metodus socialinio tvarumo ir įvairovės suvokimui palaikyti;
– prisidėti prie kokybiškos ir inovatyvios ugdymo plėtros partnerinėse institucijose.
EkoTekNord/2023
Projekto numeris: NPHE-2023/10288 Trukmė: 2023 06 01 – 2024 09 30 |
Fakultetas: Verslo fakultetas Koordinuojantis asmuo: Ramunė Bagočiūnaitė |
Projektą koordinuojanti institucija: University of Akureyri (Islandija)
Partnerinės institucijos: Helsinki Metropolia University of Applied Sciences (Suomija), TTK University of Applied Sciences (Estija), Arcada University of Applied Sciences (Suomija), HAAGA-HELIA University of Applied Sciences (Suomija), Åland University of Applied Sciences (Alandų salos), Vidzeme University of Applied Sciences (Latvija), NO-HØYSKOLEN KRISTIANIA – ERNST G MORTENSENS STIFTELSE AVD OSLO University College (Norvegija), SE-Högskolan i Skövde University (Švedija), Jönköping University (Švedija), Copenhagen Business Academy (Danija), Kauno kolegija (Lietuva), UCL University College (Danija).
Trumpas projekto aprašymas: Projekto tikslas- didinti Šiaurės ir Baltijos šalių mobilumą ir bendradarbiavimą skatinant ir remiant studentų ir dėstytojų mainus verslo, technologijų, komunikacijos ir žiniasklaidos, taip pat verslumo ir inovacijų srityse. Egzistuojant glaudiems ryšiams su pramone, šis tinklas suteikia galimybes stažuotis ir finansuoja stažuotes. Be to, šiame tinkle finansuojamas greitasis mobilumas, intensyvių programų įgyvendinimas, dalijimasis gerąja patirtimi ir naujos patirties įgijimas.
Archyvas
– Student Express Mobility for Tourism Students 2019 (projekto Nr. NPHE-2019/10127.)
2019/05/15-2020/10/01
– Sustainable Development In an Inclusive Society (projekto Nr. NPHE-2018/10245)
2018/06/15 – 2019/10/01
– Welltour/2018 (projekto Nr. NPHE-2018/10230)
2018/06/15 – 2019/10/01
– Healing Greenery/2018 (projekto Nr. NPHE-2018/10257)
2018/06/15 – 2019/10/01
– NEWELRA 2018 – Baltic-Nordic Network for Creating New Earning Logics in Rural Areas (projekto Nr. NPHE-2018/10022)
2018/06/01 – 2019/09/30
– Nordejordemodern network (projekto Nr. NPHE-2018/10129)
2018/06/15 – 2019/10/01
– EkoTekNord 2018-CX (projekto Nr. NPHE-2018/10093)
2018/06/01-2019/09/30
– Express Mobility for Tourism Students (projekto Nr. NPHE-2018/10117)
2018/05/15 – 2019/05/30
– NEWELRA 2017 – Baltic-Nordic Network for Creating New Earning Logics in Rural Areas (projekto Nr.: ID NPHE-2017/10246)
2017/06/15 – 2018/10/01
– Welltour 2017 (Projekto Nr. NPHE- 2017/10264)
2017/06 /15 – 2018/10/01
– Healing Greenery (projekto Nr.: NPHE-2017/10330)
2017/06/15 – 2018/10/01
– STRANGERS: The own kind and the other in Art and Social Sciences (projekto Nr. NPHE-2017/10372)
2017/09/01 – 2018/09/30
– Sustainable Development In an Inclusive Society (projekto Nr. NPHE-2017/10129)
2017/09/01 – 2018/09/30
– Nordejordemodern 2017 (Projekto Nr. NPHE-2017/10215)
2017/06 /15 – 2018/10/01
– EkotekNord (projekto Nr. ID NPHE-2017/10129)
2017/06/15 – 2018/09/30
– NOBANET: E-business models for international SMEs /2017 (projekto Nr.: ID:NPHE-2017/10159)
2017/06/01- 2018/09/30
– NEWELRA 2016 – Baltic-Nordic Network for Creating New Earning Logics in Rural Areas (projekto Nr. ID NPHE-2016/10061)
2016/06/15 – 2017/10/01
– Welltour 2016 (projekto Nr. NPHE-2016/10402)
2016/06/15 – 2017/10/01
– Sustainable Living In an Inclusive Society (projekto Nr. NPHE-2016/10072)
2016/09/01 – 2017/09/30
– NOBANET: E- Business Models for International SMEs/2016 (projekto Nr.ID NPHE-2016/10275)
2016/09/01 – 2017/08/31
– Ekoteknord IP projektas „Lean Canvas“ (projekto Nr. ID NPHE-2016/10183)
2016/06/15 – 2017/09/30
– EDDA Norden (projekto Nr. NPHE-2016/10314)
2016/06/15 – 2017/10/01
– Nordejordemodern 2015 (projekto Nr. NPHE-2015/10159)
2015/06/15 – 2016/09/30
– Development of clinical dental technicians training concept (projekto Nr. NPHE-2015/10295)
2015/06/15 – 2016/09/30
– Network Welltour/2015 (projekto Nr. NPHE-2015/10160)
2015/06/15 – 2016/09/30
– NOBANET: Nordic-Baltic Network for Internationalisation of SMEs/2014 (projekto Nr.ID NPHE-2015/10239)
2015/06/15 – 2016/09/30
– Ekoteknord IP projektas „Lean Canvas“ (projekto Nr. ID HE-2015/10129)
2015/06/15 – 2016/09/30
Advancing Social Inclusion through Technology and Emporwerment (a-STEP)
Projekto numeris: CA19104 Trukmė: 2020/10/14 – 2024/10/13 |
Fakultetas: Medicinos Fakultetas Koordinuojantis asmuo: Dr. Lijana Navickienė |
Projektą koordinuojanti institucija: National Unviersity of Ireland Galway Irish Centre for Autism and Neurodevelopmental Research Institue for Lifecourse and Society National University of Ireland (Airija).
Partnerinės institucijos: Kauno kolegija (Lietuva), University of the West of England (Anglia), National Unviersity of Ireland Galway, Irish Centre for Autism and Neurodevelopmental Research, Institue for Lifecourse and Society, National University of Ireland (Airija), HES-SO Valais-Wallis C/O IAT Lab (Šveicarija), VŠĮ Švietimo ir Kultūros Mobiliųjų Technologijų Institutas (IMOTEC) (Lietuva), Athena ICT (Izraelis), Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü (Turkija), Karadeniz Technical University (Turkija), Macedonian Academy of Sciences and Arts (Šiaurės Makedonija), University of Pannonia (Vengrija), Center for Human-Computer Interaction (Austrija), Katholieke Universiteit Leuven (Belgija), Thomas More Kempen (Belgija), Institute of Robotics (Bulgarija), Ivo Pilar Institute of Social Sciences (Kroatija), Faculty of Electrical Engineering and Computing (Kroatija), European University Cyprus (Kipras), Aarhus University (Danija), University of Tartu (Estija), LIMSI-CNRS, Université Paris-Sud Campus universitaire (Prancūzija), Heilpädagogik (Vokietija), Ludwig-Maximilians-UNiversität (Vokietija), Aristotle University of Thessaloniki (Graikija), University of Pannonia (Vengrija), University of Iceland (Islandija), Trinity College Dublin (Airija), Athena ICT (Izraelis), The Open University (Izraelis), AIAS Bologna (Italija), Ausilioteca Mediterranea Onlus (Italija), Latvian Academy of Sport Education (Latvija), Academy of Economic Studies of Moldova (Moldovija), University of Twente (Nyderlandai), Association for Assistive Technology Open the Windows (Šiaurės Makedonija), Norsk Regnesentral (Norvegija), SINTEF (Norvegija), WSB University (Lenkija), Comprehensive Health Research Centre (CHRC) (Portugalija), Catholic University of Portugal (Portugalija), University of Medicine and Pharmacy „Carol Davila” (Rumunija), University of Economics in Bratislava (Slovakija), University of Maribor (Slovėnija), Yottacode (Ispanija), Universitat de València (Ispanija), Karolinska Institutet (Švedija), HES-SO Valais-Wallis C/O IAT Lab (Šveicarija), Fondation pour la Recherche en faveur des personnes Handicapées (FRH) (Šveicarija), Konya Il Milli Egitim Mudurlugu (Turkija), Karadeniz Technical University (Turkija), University of the West of England (Anglija), University of Leeds (Anglija), Center for Rehabilitation Zagreb (Kroatija), Heidelberg University of Education (Vokietija), Bar Ilan University (Izraelis), Beit Issie Shapiro (Izraelis), Academy of Economic Studies of Moldova (Moldavija), Radboud University Medical Center (Nyderlandai), Faculty of Electrical Engineering and Information Technologies (Šiaurės Makedonija), University of Oslo (Norvegija), Western Norway University of Applied Sciences (Norvegija), University of Maribor (Slovėnija), Universidad de Alicante (Ispanija), Asociación de Familiares y personas con Autismo de Burgos (Ispanija), University of Valencia (Ispanija), Konya Provincial Directorate of Education (Turkija).
Trumpas projekto aprašymas:
Europos strategijoje dėl negalios 2010-2020 socialinė atskirtis įvardijama kaip viena didžiausių žmonių su negalia problemų. Ypatingai ši problema aktuali asmenims su autizmo spektro sutrikimais (ASS) ir/ar intelekto sutrikimais (IS). Minėtų sutrikimų turintys asmenys dėl socialinių įgūdžių stokos, padidėjusio neproduktyvaus aktyvumo, impulsyvumo, mokymosi sunkumų, motyvacijos stokos, socialinio elgesio problemų, neigiamo aplinkinių vertinimo ir kt. kliūčių dažnai patiria socialinę atskirtį, jiems sudėtinga įsitrauktiį darbo rinką. Siekiant užkirsti kelią socialinės atskirties formavimuisi, nepaisant kiek pažengęs yra sutrikimas ir kokio amžiaus yra sulaukęs asmuo, svarbu sukurti pilnaverčio socialinio dalyvavimo prielaidas. Vienos svarbiausių socialinės įtraukties prielaidų – švietimas ir įsidarbinamumas. Vaikų su ASS ir/ar IS socialinės įtraukties didinimui taikomi įvairios intervinciniai metodai, tokie kaip TEACH, taikomojo elgesio analizė ir kt. Tačiau šie metodai neduoda reikiamo efekto. Pastarąjį dešimtmetį atliktų tyrimų rezultatai rodo, kad įvairių technologinių sprendimų taikymas turi teigiamą poveikį didinant ASS ir/a IS turinčių asmenų įsitraukimo galimybes į švietimo ir įsidarbinimo sistemas.
Projekto veiklos nukreiptos į tarpdisciplinio ir tarpsektorinio tinklo Europoje ir už jos ribų sukūrimą, siekiant didinti asmenų su ASS) ir/ar IS bei jų šeimos narių įgalinimą bei socialinę įtrauktį. Tyrimai rodo, jog pagalbinių technologijų pagalba galima išplėsti šių asmenų dalyvavimo švietime bei darbo rinkoje galimybes. Siekiant pagrindinio projekto tikslo bus: 1) įvertinamos pagalbinių technologijų panadojimo galimybės asmenų su ASS ir/ar IS socialinė įtraukties gerinimui užtikrinant tarpdisciplininį ir tarpsektorinį visų suinteresuotų šalių (tyrėjų, politikos formuotojų, paslaugų teikėjų ir kt.) bendradarbiavimą bei sukuriant gerąją praktika pagrįstas technologijų panaudojimo gaires; 2) kuriamos žinios pateikiant duomenis apie naudojamas pagalbines technologijas, jų veiksmingumą ir atitikimą žmonių su ASS ir /ar IS švietimo ir įsidarbinamumo poreikiams; 3) skatinamas įrodymais grįstų metodų, susijusių su pagalbinių technologijų naudojimu įvairiose aplinkose ir įvairioms tikslinėms grupėms, taikymas, tyrimų, susijusių su įtraukiuoju švietimu ir socializacija, vykdymas.
Erasmus +
Global Citinzenship and Diversity Management Skills in Higher Education (GLOBDIVES)
Projekto numeris: 2021-1LT01-KA220-HED-000023530 Trukmė: 2021/11/03-2023/12/31 |
Fakultetas (padalinys): Verslo fakultetas Koordinuojantis asmuo: Wilfred Ledoux Tchasse Simo |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija (Lietuva).
Partnerinės institucijos: Alexandru Ioan Cuza University (Rumunija), LAB University of Applied Sciences (Suomija), Universida de Vigo (Ispanija), Hochschule fuer Technik und Wirtschaft des Saarlandes (Vokietija).
Trumpas projekto aprašymas:
Projekto tikslas – skatinti ir didinti informuotumą apie vis didėjančią įtraukties ir įvairovės valdymo svarbą aukštojo mokslo institucijose. Projekte numatoma sukurti: bendrą pedagoginių priemonių rinkinį, skirtą mokymui įvairovės klasėse; bendrą traukiojo mokymosi / mokymo metodų ir veiklos integravimo sistemą mokymo (per) projektavimą srityje; 5 ECT pasirenkamąjį dalyką apie visuotinį pilietiškumą ir įvairovės valdymą ateityje. Planuojama apmokyti 650 aukštojo mokslo dėstytojų.
Quality of Virtual Studies
Projekto numeris: 2020-1-LT01-KA226-HE-094740 Trukmė: 2021/06/01-2023/05/31 |
Fakultetas (padalinys): Projektų skyrius Koordinuojantis asmuo: Vytautė Giedraitienė |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija (Lietuva).
Partnerinės institucijos: Savonia University of Applied Sciences (Suomija), School of Coding Limited (Anglija), Francisco de Vitoria University (Ispanija), Zagreb School of Business (Kroatija)
Trumpas projekto aprašymas:
Šis projektas pagerins virtualių studijų kokybę kuriant mokymo (si) metodiką ir įgyvendinant technologines bei pedagogines naujoves (dėstytojų didaktines, skaitmenines kompetencijas, studijų proceso sužaidybinimą), kurios padidins studijų prieinamumą ir besimokančiųjų motyvaciją. Šis projektas skirtas darbuotojų švietimui apie pedagogines ir technologines naujoves ir gerosios praktikos Europoje perdavimui. Dėstytojai galės naudoti šią informaciją savo dalykuose, o tai užtikrins studijų kokybę, studentų motyvaciją ir akademinį vientisumą. Aukštosios mokyklos galės užtikrinti virtualaus mobilumo kokybę ir studijų rezultatų pripažinimą, plėtodama aukštojo mokslo internacionalizaciją namuose (virtualus studentų ir dėstytojų mobilumas, tarpinstitucinės studijos, mobilumo langai). Projekto tikslas – sukurti virtualios mokymo(si) aplinkos (VMA) metodologiją, kad mokymas(is) būtų įtraukus, ugdyti akademinio sektoriaus darbuotojų kompetencijas bei užtikrinti virtualių studijų pripažinimą. Projekte numatyta paruošti VMA mokymo(si) metodologiją ir pagal ją sukurti pilotinius 4 studijų modulius, kuriuose studentai iš projekto partnerių institucijų vykdys virtualų mobilumą.
Naujienos: https://www.kaunokolegija.lt/pirmasis-tarptautinio-projekto-quality-of-virtual-studies-partneriu-susitikimas/
https://www.kaunokolegija.lt/isleistas-pirmasis-kauno-kolegijos-koordinuojamo-erasmus-projekto-quality-of-virtual-studies-naujienlaiskis/
https://www.kaunokolegija.lt/antrasis-quality-of-virtual-studies-projekto-partneriu-susitikimas-madride/
https://www.kaunokolegija.lt/jungtineje-karalysteje-vyko-projekto-quality-of-virtual-studies-mokymai-kauno-kolegijos-destytojams/
https://www.kaunokolegija.lt/isleistas-antrasis-kauno-kolegijos-koordinuojamo-erasmus-projekto-quality-of-virtual-studies-naujienlaiskis/
https://www.kaunokolegija.lt/startavo-projekto-quality-of-virtual-studies-virtualus-studiju-moduliai/
https://www.kaunokolegija.lt/isleistas-treciasis-kauno-kolegijos-koordinuojamo-erasmus-projekto-quality-of-virtual-studies-naujienlaiskis/
https://www.kaunokolegija.lt/kvieciame-tapti-virtualaus-mokymosi-ateities-dalimi/
https://www.kaunokolegija.lt/kokybiskos-virtualios-studijos-issukis-ar-butinybe/
https://www.kaunokolegija.lt/uzbaigtas-qvs-projektas-pasidziaukime-rezultatais/
Projekto internetiniai puslapiai: https://www.kaunokolegija.lt/en/quality-of-virtual-studies/
https://www.qualityofvirtualstudies.org/
Realidad extendida en entornos biomedicos
Projekto numeris: 2020-1-ES01-KA203-082244 Trukmė: 2020/10/01- 2023/09/30 |
Fakultetas (padalinys): Medicinos fakultetas/Medicinos technologijų ir dietetikos katedra Koordinuojantis asmuo: Povilas Beseckas |
Projektą koordinuojanti institucija: Centro Integrado de Farmacion profesional los Gladiol (Ispanija).
Partnerinės institucijos: Kauno kolegija (Lietuva), University of La Laguna (Ispanija), Vidzeme University of Applied Sciences (Latvija), La empresa Geoavance (Ispanija), Servicio Vasco de Salud Osakidetza (Ispanija).
Trumpas projekto aprašymas:
Projekto tikslas – sukurti ir išbandyti papildytos realybės įrankius biomedicinos diagnostikos studijų programoje, siekiant efektyviau naudoti laboratorinius išteklius.
Rezultatai – mokymosi medžiagos sukūrimas, išbandymas ir sklaidos renginių organizavimas. Išbandytos papildytos realybės laboratorinių darbų sistemos.
Training Emotionally intelligent and Acceptant Mindsets for Inclusion (T.E.A.M.I.)
Projekto numeris: KA220-SCH-2F353740 Trukmė: 2021/02/01-2024/02/01 |
Fakultetas (padalinys): Menų ir ugdymo fakultetas/ Kalbų centras Koordinuojantis asmuo: Ieva Brazauskaitė-Zubavičienė |
Projektą koordinuojanti institucija: I.I.S.E. Amaldi di Roma (Italija).
Partnerinės institucijos: Associazione Professionale Universo CLIL (Coaching Lifelong Innovative Learning) (Italija); Directorate of primary education of western Thessaloniki (Graikija); Liceu Technologic de industrie Alimentara (Rumunija).
Trumpas projekto aprašymas:
Projekte numatyti rezultatai:
- T.E.A.M.I. virtuali platforma, kurioje bus dalijamasi jau esama SEM praktika.
- SEM mokymų vadovas, skirtas pedagogams, dirbantiems sustudentais/mokiniais ypač iš socialinės atskirties.
- Mišrus 45 valandų trukmės trijų modulių koučingo ir sąmoningumo mokymų kursas.
- Poveikio tyrimas ir ataskaita (atsakinga Kauno kolegija).
Interactive Digital Content Platform to Share, Reuse, and Innovative in the Classrom (INDIE)
Projekto numeris: 2018-1-ES01-KA201-050924 Trukmė: 2018.09.01 -2021.08. 31 Internetinis puslapis: http://indie.upct.es |
Fakultetas: Menų ir ugdymo fakultetas/ Kalbų centras Koordinuojantis asmuo: Ieva Brazauskaitė-Zubavičienė |
Projektą koordinuojanti institucija: Universidad Politecnica de Cartagena (Italija).
Partnerinės institucijos: Kauno Kolegija (Lietuva), Dirección General de Atención a la Diversidad y Calidad Educativa (Ispanija), Miguel de Cervantez Murcia (Ispanija), IES Infanta Elena (Ispanija), IES Valle de Leiva (Ispanija), University of Cartagena (Ispanija), 2nd Primary School in Levadia (Graikija), Directorate of Secondary Education (Graikija), 1 st General Lyceium in Lavadia (Graikija), 7th primary school in Lavadia (Graikija), Hellenic Education Society of STEM (Graikija).
Trumpas projekto aprašymas: INDIE projekto tikslas – skatinti skaitmeninio mokymo turinio naudojimą švietime: 1) sukurti įrankį, kuris padėtų mokytojams ir dėstytojams tapti skaitmeninių užduočių autoriais; 2) kurti mokymo/-si užduočių duomenų bazes regioniniu lygmeniu, kuriomis galėtų dalintis su kolegomis ir taptų sukurtos medžiagos „vartotojais“ savo klasėse.
Projektu siekiama suteikti įvairių disciplinų mokytojams/dėstytojams daugiau galimybių prisidedant prie kokybiško dėstymo užtikrinimo ir padėti pritaikyti naujas mokymosi metodikas: apverstos klasės metodiką, mišrųjį mokymąsi, adaptyvųjį mokymąsi ir t.t., pastarosios metodikos yra orientuotos į studentus ir siekia užtikrinti, kad besimokantieji būtų labiau įsitraukę į mokymosi procesą. Projekto rezultatas/intelektinis produktas – mokytojai / dėstytojai sukurs skaitmeninį mokymo turinį, kurį naudos savo darbe bei talpins sukurto skaitmeninio įrankio duomenų bazėje, tam kad kiti mokytojai galėtų pasinaudoti sukurtomis užduotimis.
Naujienos
Kalbų centro atstovės dalyvavo antrajame projekto „INDIe“ partnerių susitikime Graikijoje
Kalbų centro atstovės dalyvavo projekto „INDIe“ partnerių susitikime
Kalbų centras – tarptautinio projekto „INDIE“ partneris
Kalbų centro atstovės dalyvavo nuotoliniame tarptautinio projekto „INDIE“ partnerių susitikime
E-DESIGN – European Digital Education for Social Inclusion and Global Neighbourhood
Projekto numeris: 604451-EPP-1-2018-1-DE-EPPKA3-IPI-SOC-IN Trukmė: 2018.12.31 – 2021.12.30 Internetinis puslapis: https://www.e-designproject.eu/ |
Fakultetas (padalinys): Technologijų fakultetas Koordinuojantis asmuo: dr. Irma Spūdytė |
Projektą koordinuojanti institucija: Zentrum FUR Arbeit und Umwelt gGmbH (Vokietija)
Partnerinės institucijos: Kauno kolegija (Lietuva), CodeDoor (Vokietija), A Escola Profissional de Espinho CEPROF (Portugalija), The European Institute for Local Development (EILD) (Graikija), C.I.P. Citizens In Power (CIP) organization (Kipras), The Centre for Creative Development “Danilo Dolci”, CSC, (Italija).
Trumpas projekto aprašymas:
Projekto „E-DIZAINAS – Europos skaitmeninis švietimas socialinei įtraukčiai ir globaliai kaimynystei“ tikslas yra prisidėti skatinant socialinę įtrauktį ir kovojant su socialine nelygybe socialiai remtinų grupių, ypač migrantų ir pabėgėlių, srityje, stiprinant jų skaitmenines kompetencijas, siekiant sustiprinti jų darbo rinkos galimybes ir socialinį dalyvavimą pagal Europos socialinių teisių ramsčio ir „ET 2020“ tikslus.
Pagrindiniai projekto tikslai:
- Mokymosi pasiūlymų ir veiklos, nukreipiančios skaitmeninį švietimą į kaimo vietoves, kūrimas, tokiu būdu skatinant skaitmeninių įgūdžių svarbą ir poveikį ateičiai;
- Didinti nepalankioje padėtyje esančių asmenų, įskaitant ne tik kaimo vietovių gyventojus, bet ir pabėgėlius bei migrantus, socialinę įtrauktį;
- Padidinkite supratimą apie skaitmeninio švietimo svarbą ir iš jo atsirandančias galimybes.
Naujienos
Įvyko virtualus tarptautinio projekto E-DESIGN partnerių susitikimas
Skills for Baltic Wood industry – European Quality in Vocational Education and Training
Projekto numeris: 601123-EPP-1-2018-1-DE-EPPKA2-SSA Trukmė: 2018 11 01 – 2021 10 31 Internetinis puslapis: https://www.skilled-up.eu/ |
Fakultetas: Technologijų fakultetas Koordinuojantis asmuo: Vytautas Čapas |
Projektą koordinuojanti institucija: The Deutsch-Baltische-Handelskammer in Estland, Lettland, Litauen e.V (Vokietija).
Partnerinės institucijos: Kauno Kolegija (Lietuva), Latvian Association of Woodprocessing Enterpreneurs and Export (Latvija), The Association of Wood Producers and Exporters of West Lithuania (Lietuva), Furniture Cluster of South-East Estonia (Estija), Lehrinstitut Rosenheim e.V. (Vokietija), Latvia University of Agriculture (Latvija), Ministry of Education and Research of Estonia (Estija), AS Latvijas Finieris (Latvija).
Trumpas projekto aprašymas: medžio technologo specialybės (kaip pilotinio projekto) trumpųjų studijų mokymo programos sukūrimas ir įgyvendinimas. Projektas skirtas vidutinio lygmens darbuotojams, kurie jau turi įvaldę praktinius įgūdžius, bet dažnai neturi kvalifikaciją patvirtinančių dokumentų.
Planuojami projekto rezultatai:
- Parengta EQF 5 lygmens mokymo programa, pritaikyta mokymuisi darbo vietoje;
- 45 mokymų dalyviai dalyvavę bandomojoje mokymo programoje;
- 45 mokymų dalyviai pradėję mokymus pagal atnaujintas/papildytas mokymu programas;
- Trys EQF 5 lygmens programos akredituotos ar kitaip įteisintos (priklausomai nuo šalių teisinė bazės) Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.
Personal Safety of Medical Personnel in Difficult Professional Situations (SAFEMEDIC)
Projekto numeris: 2018-1-PL01-KA203-050652 Trukmė: 2018 11 01 – 2021 10 31 Internetinis puslapis: https://www.safemedic.eu/ |
Fakultetas: Medicinos fakultetas Koordinuojantis asmuo: Povilas Beseckas – MF tarptautinės veiklos koordinatorius |
Projektą koordinuojanti institucija: School of Economics, Law and Medical Sciences in Kielce (Lenkija).
Partnerinės institucijos: Institute of Technology Tralee (Airija), Vysoka Skola Zdravotnicka (Čekija), Alma Mater Europaea-Evropski Center ( Slovėnija), Kauno Kolegija (Lietuva), International Network for Health Workforce Education (Ispanija).
Trumpas projekto aprašymas: Projekto tikslas yra sukurti nuotolinio mokymosi medžiagą, kirtą pagerinti konfliktų valdymo įgūdžius sveikatos priežiūros darbuotojams. Kursai kuriami bendrai visų partnerių ir atitinka visų partnerių šalių poreikius bei ES teisės normas. Mokymosi programa yra lanksti ir jos pritaikymo galimybės skirtingoms sveikatos priežiūros srities profesijoms ya labai platus. Tai yra nuotolinio mokymosi kursai, kuriems naudojama Moodle mokymosi platforma. Projekto metu sukurtos mokomosios medžiagos pagrindu bus rengiamos neformalaus švietimo programos Lietuvos sveikatos priežiūros darbuotojams.
Developing Social Enterpreneurial Skills in Higher Education
Projekto numeris: 2020-1-LT01-KA203-078013 Trukmė: 2020/11/01 – 2022/10/31 |
Fakultetas (padalinys): Verslo fakultetas Koordinuojantis asmuo: Irma Servaitė |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija (Lietuva).
Partnerinės institucijos: Thomas More Kempen VZW (Belgija), LAB University of Applied Sciences (Suomija), Rezekne Academy of Technologies (Latvija), University of Nicosia (Kipras).
Trumpas projekto aprašymas:
Projekto tikslas – ugdyti socialinio verslumo įgūdžius aukštojoje mokykloje, plėtoti akademinio personalo kompetencijas.
Rezultatai – sukurta: socialinio verslumo kompetencijų integravimo į aukštąsias mokyklas modelis, akademinio personalo mokymų programa ir intensyvi mokymų programa bei „Socialinio verslumo“ dalykas.
Socialinis verslumas yra komercijos ir socialinių problemų derinys. Socialinis verslumas įgijo didžiulę reikšmę ES. Projekto metu bus sukurtas socialinio verslumo kompetencijų plėtojimo modelis aukštosiose mokyklose (ekosistema). Socialinių partnerių dalyvavimas, tokių kaip Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai Lietuvoje, Latvijos prekybos ir pramonės rūmai, Belgijos „Enactus“, Latvijos kultūros ir meno centras, socialinio verslumo organizacija „Geri Norai LT“, garantuos esantį verslo pozicijos ir poreikių integravimą į aukštųjų mokyklų studijų procesą bei socialinio verslumo tinkamą supratimą. Tarptautinis bendradarbiavimas suteikia pridėtinės vertės užtikrina patirčių dalinimąsi.
Overparenting – Allow Your Children to Make Mistakes
Projekto numeris: 2020-1-PT01-KA204-078497 Trukmė: 2021/01/01 – 2022/12/31 |
Fakultetas (padalinys): Medicinos fakultetas Koordinuojantis asmuo: Povilas Beseckas |
Projektą koordinuojanti institucija: Agrupamento de Escolas no1 de Gondomar (Portugalija).
Partnerinės institucijos: Kauno kolegija (Lietuva), Klara s.p. (Slovėnija), JUMPIN HUB (Portugalija), BETTER FUTURE (Slovėnija), CEBDER (Turkija), SYNDICATE KONYA (Turkija), GRADINITA (Rumunija).
Trumpas projekto aprašymas:
Projekto tikslas – sukurti mokymus tėvams, siekiant išvengti pernelyg globojančios tėvystės modelio ir su tuo susijusių problemų.
Labai svarbu, kad tėvai teiktų savo vaikams patarimus tokiu būdu, kad, nors jie ir priklauso nuo tėvų, jie galėtų patys priimti sprendimus ir kad tėvai turėtų padėti ir patarti, o ne priimti sprendimus už juos.
Projekto metu bus aprūpinti mokytojai ir tėvai įrankiais ir žiniomis, kurie skirtingais būdais padės vaikus ugdyti ir kartu sumažins tėvų streso faktorius.
Tikslinės grupės šiame projekte dvi: (1) mokytojai ir (2) tėvai, kurie įgis ir lavins specifinius įgūdžius.
Rezultatai – Geros praktikos vadovas siekiant užkirsti kelią pernelyg didelei tėvystei ir gerinti vaikų gerovę, kursai mokytojams, vadovas mokytojams su pamokos planu, geros praktikos vadovas tėvams, elektroninio portalo „FREE KIDS“ įkūrimas bendradarbiaujant su e-twinning programa, siekiant greitai įsikišti tėvų stresinių atvejais valdymą.
Implementation of Colpbol Sport at European Level as a Tool to Improve the Quality of Life Persons with Intellectual Disabilities (Europe Colpbol)
Projekto numeris: 623073-EPP-1-2020-1-ES-SPO-SCP Trukmė: 2021/01/01 – 2022/12/31 |
Fakultetas (padalinys): Verslo fakultetas / Turizmo ir laisvalaikio vadybos katedra Koordinuojantis asmuo: Jūratė Martinonytė |
Projektą koordinuojanti institucija: Coordina Organizacion de Empresas Y Recursos Humanos, S.L.
Partnerinės institucijos: Kauno kolegija (Lietuva), CSI Center for Social Innovation LTD (Kipras), Kinonikes Sineteristikes Drastiriotites Efpathon Omadon (Graikija), Ethniko Kai Kapodistriako Panepistimio Athinon (Graikija), Asociatia Langdon Down Oltenia-Centtrul Educational Teodora (Rumunija), Amics del Colpbol (Ispanija), University of Craiova (Rumunija).
Trumpas projekto aprašymas:
Projekto tikslas – skatinti skirtingų priemonių įgyvendinimą, kurios skirtos žmonėms su intelekto negalia socialinei įtraukčiai per sportą.
Rezultatai – naujos sporto šakos „Colpbol“ populiarinimas, įgyvendinant įvairias veiklas: e-mokymo platformos sukūrimas; konferencijų, seminarų ir susitikimų organizavimas.
COLPBOL yra novatoriškas ir įtraukus sporto būdas. Tai kolektyvinis sporto žaidimas – skatina maksimalų įmanomą visų žaidėjų dalyvavimą, nepaisant jų fizinio, motorinio negalios lygio ir sugebėjimų – sumažina individualius skirtumus ir reikalauja bendradarbiavimo norint pasiekti galutinį žaidimo tikslą. COLPBOL yra galinga priemonė pagerinti neįgalumą turinčiu asmenų gyvenimo kokybę ir padidinti jų įsitraukimą į fizinę veiklą. Pradėtas projektas „EUROPE COLPBOL“, kurio pagrindinis tikslas yra skatinti COLPBOL, kaip priemonės pagerinti negalią turinčių asmenų gyvenimo kokybę.
Villages on the Move Go (VOMGO)
Projekto numeris: 613004-EPP-1-2019-1-FI-SPO-SCP Internetinis puslapis: http://www.villagesonmove.com/ Trukmė: 2020 01 – 2022 08 |
Fakultetas: Medicinos fakultetas Koordinuojantis asmuo: Laura Žlibinaitė |
Projektą koordinuojanti institucija: South-Eastern Finland University of Applied Sciences (Suomija)
Partnerinės institucijos: Southern Savo Sports Federation (Suomija), Polytechnic Institute of Leiria (Portugalija), University College Leuven-Limburg (Belgija), Kauno Kolegija (Lietuva), Crosskovacsi Sport És Kornyezetvedo Egyesulet (Vengrija), CSI Center for Social Innovation LTD (Kipras), Sportna Unija Slovenije- Zveza Drustev Za Sportno Rekreacijo Sportno Vzgojo (Slovėnija), Clube de Praticantes do Disco – Leiria Flying Objects LFO (Portugalija).
Trumpas projekto aprašymas: Projekto metu bus sukurtas aktyvų ir sveiką gyvenimo būdą populiarinančių asmenų bei organizacijų tinklas, kuris didžiausią dėmesį skirs gerosios patirties sklaidai, įtraukiant į aktyvias sporto veiklas vyresnio amžiaus žmones, taip gerinant jų fizinę ir socialinę būseną. Svarbi projekto tikslinė grupė – tai kaimo ir mažų miestelių žmonės, kuriems sveikatinimo ir aktyvaus laisvalaikio paslaugų nepakanka. Projekto metu bus parengta metodika kaip skatinti senų ir pagyvenusių žmonių fizinį aktyvumą, kaip patraukliai ir efektyviai siūlyti paslaugas ir kaip įtraukti vietines bendruomenes į veiklas.
Social Mobility for Disadvantage Learners
Projekto numeris: Nr.: 2019-1-UK01-KA201-061434 Trukmė: 2019 10 – 2022 09 Internetinis puslapis: https://www.canva.com/design/DAD2NyTsNuY/_FVQeb28HCWaXGZasKNUFg/view? |
Fakultetas (padalinys): Menų ir ugdymo fakultetas/Kalbų centras Koordinuojantis asmuo: Ieva Brazauskaitė-Zubavičienė |
Projektą koordinuojanti institucija: Carmel College (Anglija)
Partnerinės institucijos: Kauno kolegija (Lietuva), Associazione Professionale Universo CLIL (Coaching Lifelong Innovative Learning) (Italija), Directorate of Primary Education of Western Thessaloniki (Graikija), Liceu Tehnologic de Industrie Alimentara (Rumunija), Charlottenlund ungdomsskole (Norvegija)
Trumpas projekto aprašymas:
Socialinio mobilumo stoka yra pagrindinė Europos problema. Tyrimai pabrėžia, kad socialiniai ir ekonominiai veiksniai bei šeimos kilmė yra pagrindinės kliūtys socialiniam mobilumui ir atotrūkiai tarp galimybių naudotis švietimo galimybėmis ir pasiekimų vis didėja. Asmenims iš socialinės atskirties dažnai trūksta teigiamų pavyzdžių ar paramos šeimai. Jie ne visada žino savo galimybes ar galimybes. Jie gali patirti neigiamą įtaką savo bendruomenėse. Šiuo projektu siekiama išspręsti šią problemą sutelkiant dėmesį į įvairias intervencijas, įskaitant instruktavimą ir kuravimą, naudojant jaunus žmones, kurie yra vos keleriais metais vyresni už save. Tyrimai rodo, kad tokie pavyzdžiai greičiausiai daro teigiamą įtaką jauniems žmonėms. Šis projektas vienija 6 partnerius iš 6 šalių, kurie visi susiduria su socialinio mobilumo iššūkiais. Ją įkvėpė JK Karmelio koledžo, kuris ėmėsi vertinti skurdo poveikį nepalankioje padėtyje esančių mokinių kasdieniam gyvenimui, patirtis, siekiant nustatyti tuos mokinius, kurie buvo labiausiai nepalankioje padėtyje ir todėl mažiau linkę įgyti naudos iš socialinio mobilumo. Tai paskatino mokyklą priimti intervencijos strategijų meniu, kad būtų užtikrintos lygios galimybės ir teikiama parama tikslinėms grupėms, siekiant kelti siekį ir pagerinti švietimo galimybes. Projektas suteiks studentams ir vyresnio amžiaus moksleiviams tinkamas instruktavimo kompetencijas, padės jiems pasitikėti savimi pasitikintiems mokiniams. Išorės strategijos apima individualizuotą karjeros darbą, vizitus į FE ir HE, kuravimą ir apsilankymus vietiniame versle ir tėvų dalyvavimą. Kiekvienas partneris paruoš iki 10 Koučingo jaunų trenerių ir mentorių ir suderins juos su tiksliniais mokiniais. Iš viso tikimasi, kad projektas pasieks apie 150 nepalankioje padėtyje esančių mokinių, palaikys juos, stebės juos ir paveiks jų ateities karjeros kelią.
Naujienos
Kalbų centro dėstytojos – socialinę integraciją skatinančio projekto dalyvės
Kalbų centro dėstytojos dalyvavo antrajame, socialinę mokinių integraciją skatinančio projekto, partnerių susitikime Darlingtone
Nordplus
5 minutes between clients
Projekto numeris: NPHZ-2021/10042 Trukmė: 2021/06/01-2023/06/01 |
Fakultetas: Medicinos fakultetas Koordinuojantis asmuo: Povilas Beseckas |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija (Lietuva).
Partnerinės institucijos: Riga Stradins University (Latvija), Tampere University of Applied Sciences (Suomija), Debesu Pieva (Lietuva).
Trumpas projekto aprašymas:
projekto tikslas – sukurti mokomąją medžiagą socialiniams darbuotojams skirtą streso sumažinimui. Numatomi rezultatai – sukurta mokomoji medžiaga, kurią bus galima naudoti kaip neformalaus ugdymo programas ar pritaikyti kaip atskiras temas socialinio darbo studijų programos dalykuose, numatytas pilotinis dėstytojų ir studentų mokymas.
Network Healing Greenery/2022
Projekto numeris: NPHE-2022/10383 Trukmė: 2022 06 01 – 2023 10 01 |
Fakultetas: Medicinos fakultetas Koordinuojantis asmuo: Povilas Beseckas |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija
Partnerinės institucijos: Estonian University of Life Sciences (Estija), TTK University of Applied Sciences (Estija), Savonia University of Applied Sciences (Suomija), Riga Stradins University (Latvija)
Trumpas projekto aprašymas: Sveikatos ir socialinės priežiūros sektoriams reikia alternatyvų tradiciniam gydymui, terapijai, reabilitacijai ir darbo mokymui. Tradicinės terapijos turėtų būti papildytos naujoviškais elementais, atsižvelgiant į audringą socialinę aplinką. Bendradarbiaujant susitarta, kad žaliosios priežiūros koncepcija turėtų būti labiau išnagrinėta ir įtraukta į mokymosi procesą mūsų institucijose kaip vienas iš naujoviškų ir patrauklių požiūrių. Žalioji priežiūra – tai žemės ūkio ūkių ir biotinių bei abiotinių gamtos elementų panaudojimas sveikatai ir terapiją skatinančioms intervencijoms kaip pagrindas žmogaus psichinei ir fizinei sveikatai bei gyvenimo kokybei gerinti. Bendras tinklo tikslas – ugdyti lanksčius ir atvirus specialistus, kurie galėtų dalyvauti kuriant, propaguojant ir naudojant žaliosios priežiūros koncepciją.
Network Empowering Puppetry/2022
Projekto numeris: NPHE-2022/10118 Trukmė: 2022 06 01 – 2023 10 01 |
Fakultetas: Medicinos fakultetas Koordinuojantis asmuo: Povilas Beseckas |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija
Partnerinės institucijos: HAMK University of Applied Sciences (Suomija), Tartu Health Care College (Estija), P. Stradins Medical College of the University of Latvia (Latvija)
Trumpas projekto aprašymas: Tęstinis tarpkryptinis projektas, apjungiantis socialinio darbo, reabilitacijos bei pramoninių technologijų ir IT programas. Pagrindinė tema – terapinė lėlininkystė, kuri per kūrybos procesą gali būti labai plačiai naudojama psichosocialinių iššūkių sprendime. Projektu siekiama ugdyti specifinius studentų ir dėstytojų gebėjimus, kurių neaprėpia atskiros studijų programos.
Network Welltour/2022
Projekto numeris: NPHE-2022/10382 Trukmė: 2022 06 01 – 2023 10 01 |
Fakultetas: Medicinos fakultetas Koordinuojantis asmuo: Povilas Beseckas |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija
Partnerinės institucijos: P. Stradins Medical College of the University of Latvia (Latvija), Tartu Health Care College (Estija), Savonia University of Applied Sciences (Suomija)
Trumpas projekto aprašymas: Tęstinis tarpkryptinis projektas, apjungiantis reabilitacijos, burnos sveikatos, kosmetologijos bei turizmo ir poilsio studijų krypčių studentus ir dėstytojus. Pagrindinė tema – sveikatinimo turizmo skatinimas ir plėtra Baltijos ir Skandinavijos šalyse.
Nordic Network for Creating New Earning Logics in rural Area/2022 – NEWELRA
Projekto numeris: NPHE-2022/10413 Trukmė: 2022 05 15 – 2023 10 01 |
Fakultetas: Verslo fakultetas Koordinuojantis asmuo: Wilfred Ledoux Tchasse Simo |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija
Partnerinės institucijos: Saimaa University of Applied Sciences (Suomija) University of Tartu, Pӓrnu College (Estija) Vidzeme University of Applied Sciences (Latvija)
Trumpas projekto aprašymas: Projekto tikslas – paspartinti studentų ir mokytojų mainus tarp partnerių mokymosi ir mokslinių tyrimų plėtros bei inovacijų (TPI) institucijoms rinkti ir dalintis geriausia kaimo verslumo Baltijos ir Šiaurės šalyse patirtis. Novatoriškų mokymo metodų įgyvendinimas remiant kaimo verslininkus ir studentams suteikti verslumo žinias ir įgūdžius.
Rezultatai – Ilgalaikėje perspektyvoje išleistas (su visų partnerių institucijų indėliu) kaimo verslumo Baltijos ir Šiaurės šalyse vadovas.
Kalmar Vardunion
Projekto numeris: NPHE-2022/10091 Trukmė: 2022 06 01 – 2023 09 30 |
Fakultetas: Medicinos fakultetas Koordinuojantis asmuo: Povilas Beseckas |
Projektą koordinuojanti institucija: Savonia University of Applied Sciences
Partnerinės institucijos: South-Eastern Finland University of Applied Sciences (XAMK) (Suomija), University College of Northern Denmark (Danija), Western Norway University of Applied Sciences (Norvegija), University of Stavanger (Norvegija), Linnaeus University (Švedija).
Trumpas projekto aprašymas: Tikslas- Plėtoti ir ugdyti Baltijos ir Skandinavijos šalių aukštųjų mokyklų slaugos studijų programos studentų turimas kompetencijas, tam, kad būtų parengti profesionalūs slaugytojai, kurie yra kūrybingi, gebantys susidoroti su iššūkiais šiuolaikinėje multikultūrinėje aplinkoje.
Nordejordemodern
Projekto numeris: NPHE- 2022/10239 Trukmė: 2023 06 01 – 2023 09 30 |
Fakultetas: Medicinos fakultetas Koordinuojantis asmuo: Povilas Beseckas |
Projektą koordinuojanti institucija: Arcada University of Applied Sciences
Partnerinės institucijos: Metropolitan University College (Danija), Novia University of Applied Sciences (Suomija), University of Iceland (Islandija), Tartu Health Care College (Estija).
Trumpas projekto aprašymas: Plėtoti ir ugdyti Baltijos ir Skandinavijos šalių aukštųjų mokyklų slaugos studijų programos studentų turimas kompetencijas. Rezultatai: Išlavinti projekte dalyvavusių aukštojo mokslo institucijų slaugos studentų tarpkultūrinės komunikacijos, grupinio darbo, komunikacijos užsienio kalba įgūdžiai.
NEWELRA 2019 – Baltic-Nordic Network for Creating New Earning Logics in Rural Areas
Projekto numeris: NPHE-2019/10358. Trukmė: 2019/05/15-2022/05. |
Fakultetas: Verslo fakultetas Koordinuojantis asmuo: W. L.Tchasse S. |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno Kolegija (Lietuva).
Partnerinės institucijos: Saimaa University of Applied Sciences (Suomija), University of Tartu (Estija), Vidzeme University of Applied Sciences (Latvija).
Trumpas projekto aprašymas: Tikslas yra paspartinti studentų ir mokytojų mainus tarp partnerių mokymosi ir mokslinių tyrimų plėtros bei inovacijų (TPI) institucijoms rinkti ir dalintis geriausia kaimo verslumo Baltijos ir Šiaurės šalyse patirtis. Novatoriškų mokymo metodų įgyvendinimas remiant kaimo verslininkus ir studentams suteikiant verslumo žinias, įgūdžius ir gebėjimus. Ilgalaikėje perspektyvoje išleisti (su visų partnerių institucijų indėliu) kaimo verslumo Baltijos ir Šiaurės šalyse vadovas.
Patient centered care in multicultural society and its ethical implications
Projekto numeris: NPHE-2019/10129. Trukmė: 2019/05/15 – 2021/05/01. |
Fakultetas: Medicinos fakultetas Koordinuojantis asmuo: Povilas Beseckas |
Projektą koordinuojanti institucija: Riga Medical College of the University of Latvia (Latvija).
Partnerinės institucijos: Kauno kolegija (Lietuva), Metropolitan University College (Danija), University of Tartu (Estija), Novia University of Applied Sciences (Suomija),University of Iceland (Islandija).
Trumpas projekto aprašymas: Bendras tinklo tikslas plėtoti ir ugdyti Slaugos studijų programų studentų turimas etines kompetencijas, kad jie būtų kūrybingi, gebantys susidoroti su iššūkiais šiuolaikinėje multikultūrinėje aplinkoje. Projekte yra numatyta organizuoti akademinį ir studentų mobilumą ir IP savaitę, kurios apimtis 3 ECTS.
Nordejordemodern network/ 2019
Projekto numeris: NPHE-2019/10160 Trukmė: 2019/05/15 – 2021/05/01 |
Fakultetas: Medicinos fakultetas Koordinuojantis asmuo: Povilas Beseckas |
Projektą koordinuojanti institucija: Arcada University of Applied Sciences (Suomija)
Partnerinės institucijos: Kauno kolegija / University of Applied Sciences (Lietuva), Metropol University College (Danija), Tartu Health Care College (Estija), University of Iceland (Islandija), Riga 1st Medical College (Latvija), University of Boras (Švedija), Lunds University (Švedija), Alands hospital (Alandų salos), Hospital in Thorshavn (Farerų salos), Dronning Ingrids Hospital (Grenlandija), Western Norway University University of Applied Sviences (Norvegija), Oslo Metropolitan University (Norvegija), Rigas Stradina University RSU (Latvija), Novia University of Applied Sciences (Suomija).
Trumpas projekto aprašymas: Rengiama tarptautinio tyrimo rezultatų apžvalga/ akušerių mokslinių kompetencijų plėtros gairės/ studentų ir dėstytojų mobilumas.
Aesthetic Expressions and Cultural Heritage as a Tool for the Pre-schoolers' Language Development, Communication and Integration
Projekto numeris: NPHE-2019/10135 Trukmė: 2019/05/15– 2021/05/01 |
Fakultetas: Menų ir ugdymo fakultetas/ Kalbų centras Koordinuojantis asmuo: Ieva Brazauskaitė-Zubavičienė |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno Kolegija (Lietuva).
Partnerinės institucijos: Mid Sweden University Sundsvall (Švedija), Abo Academy University (Suomija), University College Lillebaelt (Danija), University College of Northern Jutland (Danija), Nord University (Norvegija).
Trumpas projekto aprašymas: Tikslas – tęsti darnaus vaiko vystymosi integracinėje visuomenėje temą, nagrinėjančią pagrindinius ikimokyklinio ugdymo klausimus globalizacijos ir pokyčių sąlygomis. Bendrieji tinklo veiklos tikslai ir uždaviniai yra šie:
– stiprinti Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimą ikimokyklinio ugdymo srityje, daugiausia dėmesio skiriant ikimokyklinio ugdymo studijų programoms partnerėse įstaigose;
– skatinti novatoriškus procesus ir produktus per švietimą sistemingai keičiantis patirtimi ir gerąja patirtimi;
– prisidėti prie kokybiško novatoriško švietimo plėtros atsižvelgiant į šiuolaikinius pasaulio iššūkius, tokius kaip globalizacija, tvarumas, skaitmeninimas.
Network Welltour/ 2019
Projekto numeris: NPHE-2019/10152 Trukmė: 2019/05/15 – 2021/05/01 |
Fakultetas: Medicinos fakultetas Koordinuojantis asmuo: Povilas Beseckas |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno Kolegija (Lietuva).
Partnerinės institucijos: Tartu Health Care College (Estija), SAVONIA University of Applied Sciences (Suomija), P.Stradins Medical College of the University of Latvia (Latvia).
Trumpas projekto aprašymas: Tarpdisciplininis projektas įtraukiantis Medicinos fakulteto reabilitacijos, burnos sveikatos, kosmetologijos katedras, Verslo fakulteto sveikatingumo ir SPA paslaugų vadybos studijų programą bei užsienio partnerius iš Estijos ir Suomijos. vykdomas studentų ir dėstytojų mobilumas.
Multilingualism as a Key to Enhance Students‘ Employability
Projekto numeris: NPLA-2019/10035 Trukmė: 01/09/2019-31/09/2021 |
Fakultetas: Menų ir ugdymo fakultetas Koordinuojantis asmuo: Ieva Brazauskaitė-Zubavičienė |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno Kolegija (Lietuva).
Partnerinės institucijos: Haaga Helia University of Applied Siences (Suomija).
Trumpas projekto aprašymas: Projekto tikslas – populiarinti suomių kalbą Lietuvoje, didinti studentams prieinamumą mokantis kalbų. Projekto metu bus sukurtas A1 lygio online suomių kalbos kursas. Kurso apimtis 5 kreditai iš kurių 3kr. – kursas, 2kr. – intensyvūs kalbos ir kultūros kursai Suomijoje, kuriuose dalyvaus šeši KK studentai. Suomių kalbos online kursas bus siūlomas Kauno kolegijos ir Haaga-Helia aukštosios mokyklos studentams kaip laisvai pasirenkamas kursas.
Rezultatai – padidintas studentų pasitenkinimas studijomis, sustiprinta partnerystė su dalyvaujančiomis šalimis, užtikrinant tolimesnį bendradarbiavimą ir projekto tęstinumą. Padidintas fakulteto bei kolegijos žinomumas.
Empowering Puppetry
Projekto numeris: NPHE-2019/10244 Trukmė: 2019/05/15-2021/05/01 |
Fakultetas: Medicinos fakultetas Koordinuojantis asmuo: Povilas Beseckas |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno Kolegija (Lietuva).
Partnerinės institucijos: P. Stradins Medical College of the University of Latvia (Latvia), HAMK University of Applied Sciences (Suomija), Tartu Health Care College (Estija), New Generation of Women‘s Initiatives (Lietuva).
Trumpas projekto aprašymas: Tarpkryptinis projektas, apjungiantis Pramoninių technologijų, IT ir Socialinio darbo bei Reabilitacijos programas. Pagrindinė projekto tema yra terapinė lėlininkystė, kuri per kūrybos procesą gali būti labai plačiai naudojama psichosocialinių iššūkių sprendime. Projekte yra numatytas organizavimas IP savaitės, tarptautinio/ tarpdisciplininio studijų modulio parengimas ir mobilumas.
Healing Greenery 2019
Projekto numeris: NPHE-2019/10257 Trukmė: 2019/05/15 –2021/05/01 |
Fakultetas: Medicinos fakultetas Koordinuojantis asmuo: Povilas Beseckas |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno Kolegija (Lietuva).
Partnerinės institucijos: Laane-Viru College (Estija), Savonia University of Applied Sciences (Suomija), Estonian University of Life Sciences (Estija).
Trumpas projekto aprašymas: Projektas skirtas Agroverslų technologijų bei Socialinio darbo studijų programų studentams bei dėstytojams. Projekte yra gilinimasi į Green Care koncepcijos sampratą, skatinamas tarpdiscipliniškumas, bus organizuojama intensyvi programa, rengiamas tarptautinis tarpdisciplininis modulis.
Naujienos
Playful, Aesthetical and Innovative Learning Methods for Early Childhood Pedagogy
Projekto numeris: NPHE-2020/10215 Trukmė: 2020/06/01-2021/09/30 |
Fakultetas: Menų ir ugdymo fakultetas / Kalbų centras / Pedagogikos katedra Koordinuojantis asmuo: Ieva Brazauskaitė-Zubavičienė |
Projektą koordinuojanti institucija: University College of Northern Denmark (Danija).
Partnerinės institucijos: Kauno kolegija (Lietuva), Mid Sweden University Sundsvall (Švedija), Abo Academy University (Suomija), University College Lillebaelt (Danija), University College of Northern Jutland (Danija), Nord University (Norvegija), University of Latvia, Faculty of Education, Psychology and Art (Latvija).
Trumpas projekto aprašymas:
Projekto tikslas – Studentų praktikos ir dėstytojų mainai Norvegijoje
Rezultatai – intensyvūs kursai, mobilumas, tarptautiškumo didinimas, įvaizdžio gerinimas.
Kalmar Vardunion
Projekto numeris: NPHE-2020/10076 Trukmė: 2020/06/01 – 2021/09/30 |
Fakultetas: Medicinos Fakultetas / Slaugos katedra Koordinuojantis asmuo: Povilas Beseckas |
Projektą koordinuojanti institucija: Savonia University of Applied Sciences (Suomija).
Partnerinės institucijos: Kauno kolegija (Lietuva), University College of Northern Denmark (Danija), Western Norway University of Applied Sciences (Norvegija), Linnaeus University (Švedija), Universitetet i Stavanger (Norvegija), South-Eastern Finland University of Applied Sciences (Suomija).
Trumpas projekto aprašymas:
Projekto tikslas – plėtoti ir ugdyti Baltijos ir Skandinavijos šalių aukštųjų mokyklų slaugos studijų programos studentų turimas kompetencijas, studentų ir dėstytojų mobilumas, intensyvios programos organizavimas.
Rezultatai – išlavinti studentų tarpkultūrinės komunikacijos, grupinio darbo ir užsienio kalbos įgūdžiai.
EkoTekNord 2020
Projekto numeris: NPHE-2020/10018 Trukmė: 2020/06/01 – 2021/09/30 |
Fakultetas: Verslo fakultetas/Turizmo ir laisvalaikio vadybos katedra Koordinuojantis asmuo: Jolanta Valiaugienė |
Projektą koordinuojanti institucija: Metropolia University of Applied Sciences (Suomija).
Partnerinės institucijos: HAAGA-HELIA University of Applied Sciences (Suomija), Arcada University of Applied Sciences (Suomija), TTK University of Applied Sciences (Estija), Åland University of Applied Sciences (Alandų salos), University of Akureyri (Islandija), Vidzeme University of Applied Sciences (Latvija), Copenhagen Business Academy (Danija), Westerdals (Norvegija), University of Dalarna (Švedija), Högskolan i Skövde (Švedija), Jönköping University/University Services (Švedija), University College Lillebælt (Danija), University College of Southeast Norway (Norvegija), Kauno kolegija (Lietuva), Estonian Entrepreneurship University of Applied Sciences (Estija).
Trumpas projekto aprašymas:
Projekto tikslas – studentų ir darbuotojų mobilumas į Šiaurės ir Baltijos šalis, bendradarbiavimas verslo, inžinerijos, logistikos, komunikacijų ir žiniasklaidos srityse, taip pat skatinti entreprenerystę bei inovacijas.
Rezultatai – įvykdytas studentų ir darbuotojų mobilumas, organizuota intensyvi programa ir metinis partnerių susitikimas.
Express Mobility for Tourism Students/2020
Projekto numeris: NPHE-2020/10120 Trukmė: 2020/06/01 – 2021/09/30 |
Fakultetas: Verslo fakultetas/Turizmo ir laisvalaikio vadybos katedra Koordinuojantis asmuo: Jolanta Valiaugienė |
Projektą koordinuojanti institucija: Vidzeme University of Applied Sciences (Latvija).
Partnerinės institucijos: Kauno kolegija (Lietuva), Satakunta University of Applied Sciences (Suomija), Tallinn University of Technology Estonian Maritime Academy Centre for Blue Economy (Estija).
Trumpas projekto aprašymas:
Projekto tikslas – įgyvendinti studentų Express mobilumą, sudaryti galimybes įgyti papildomos patirties tarptautinėje studijų aplinkoje, papildyti teorines bei praktines turizmo vadybos žinias bei remti dėstytojų bendradarbiavimą ir studijų tarptautiškumą partnerinėse institucijose.
Rezultatai – mokomosios ekskursijos į užsienį organizavimas, mobilumas.
Welltour 2020
Projekto numeris: NPHE-2020/10337 Trukmė:2020/05/15-2022/05/01 |
Fakultetas: Medicinos fakultetas Koordinuojantis asmuo: Povilas Beseckas |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija (Lietuva).
Partnerinės institucijos: Tartu Health Care College (Estija), SAVONIA University of Applied Sciences (Soumija), P.Stradins Medical College of the University of Latvia (Latvija).
Trumpas projekto aprašymas:
Projekto tikslas – skatinti sveikatinimo turizmą Baltijos ir Skandinavijos šalyse bei suteikti studentams tarpdisciplininių žinių.
Rezultatai – studentų ir dėstytojų mobilumas, intensyvios programos paruošimas ir vykdymas.
Healing greenery 2020
Projekto numeris: NPHE-2020/10140 Trukmė: 2020/05/15-2022/05/01 |
Fakultetas: Medicinos Fakultetas/Socialinio darbo katedra, Technologijų fakultetas/Aplinkos inžinerijos katedra Koordinuojantis asmuo: Povilas Beseckas |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija (Lietuva).
Partnerinės institucijos: SAVONIA University of Applied Sciences (Suomija), TTK University of Applied Sciences (Estija), Estonian University of Life Sciences (Estija), Rīga Stradiņš University (Latvija).
Trumpas projekto aprašymas:
Projekto tikslas – tarptautinis bendradarbiavimas ir žalių erdvių naudojimas terapiniams tikslams.
Rezultatai – intensyvios programos organizavimas, dėstytojų ir studentų mobilumas, sukurtas naujas tarptautinis ir tarpdisciplininis modulis.
Network Empowering Puppetry 2020
Projekto numeris: NPHE-2020/10311 Trukmė: 2020/05/15-2022/05/01 |
Fakultetas: Medicinos Fakultetas / Reabilitacijos katedra Koordinuojantis asmuo: Povilas Beseckas |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija (Lietuva).
Partnerinės institucijos: HAME University of Applied Sciences (Suomija), Tartu Health Care College (Estija), P.Stradins Medical College of the University of Latvia (Latvija).
Trumpas projekto aprašymas:
Projekto tikslas – tarptautinio ir tarpdisciplininio bendradarbiavimo skatinimas atrandant galimybes lėlininkystės naudojimui terapiniams tikslams.
Rezultatai – intensyvios programos organizavimas, dėstytojų ir studentų mobilumas, sukurtas naujas tarptautinis ir tarpdisciplininis modulis.
EkoTekNord 2019
Projekto numeris: NPHE-2019/10053. Trukmė: 2019/05/15 – 2022/05. |
Fakultetas: Verslo fakultetas Koordinuojantis asmuo: W. L.Tchasse S. |
Projektą koordinuojanti institucija: Helsinki Metropolia University of Applied Sciences (Suomija).
Partnerinės institucijos: TK University of Applied Sciences (Estija), Arcada University of Applied Sciences (Suomija), Åland University of Applied Sciences (Alandų salos), University of Akureyri (Islandija), Vidzeme University of Applied Sciences (Latvija), Westerdals (Norvegija), University of Dalarna (Švedija), Högskolan i Skövde (Švedija), Jönköping University/University Services (Švedija), Copenhagen Business Academy (Cphbusiness) (Danija), Kauno kolegija (Lietuva), University College of Southeast Norway (Norvegija), UCL University College (Danija), Haaga Helia University of Applied Siences (Suomija).
Trumpas projekto aprašymas: Šiaurės ir Baltijos šalių mobilumo ir bendradarbiavimo didinimas skatinant ir remiant studentų ir dėstytojų mainus verslo, technologijų, komunikacijos ir žiniasklaidos srityse, taip pat verslumą ir inovacijas. Šis tinklas, turėdamas glaudžius ryšius su pramone, suteikia galimybes ir finansavimą stažuotėms. Be to, šiame tinkle finansuojamas greitasis mobilumas, nes kai kuriems studentams tai gali būti vienintelė galimybė (studentams su šeimomis, gaunantiems mažas pajamas, pan.).
Intensyvių programų įgyvendinimas. Intensyvios programos metu studentai ir dėstytojai iš įvairių partnerių institucijų susirenka dirbti bendra tema. Šis darbas paprastai veda prie tolesnio bendradarbiavimo.
Baltic – Nordic Network for Creating New Earning New Earning Logics in Rural Areas (NEWELRA 2020)
Projekto numeris: NPHE-2020/10407 Trukmė: 2020/05/15-2022/05/15 |
Fakultetas: Verslo fakultetas Koordinuojantis asmuo: W. L. Tchasse S. |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija (Lietuva).
Partnerinės institucijos: Saimaa University of Applied Sciences (Suomija), Vidzeme University of Applied Sciences (Latvija).
Trumpas projekto aprašymas:
Projekto tikslas – paspartinti studentų ir mokytojų mainus tarp partnerių mokymosi ir mokslinių tyrimų plėtros bei inovacijų (TPI) institucijoms rinkti ir dalintis geriausia kaimo verslumo Baltijos ir Šiaurės šalyse patirtis. Novatoriškų mokymo metodų įgyvendinimas remiant kaimo verslininkus ir studentams suteikti verslumo žinias ir įgūdžius.
Rezultatai – Ilgalaikėje perspektyvoje išleistas (su visų partnerių institucijų indėliu) kaimo verslumo Baltijos ir Šiaurės šalyse vadovas.
Network Welltour 2021
Projekto numeris: NPHZ-2021/10246 Trukmė: 2021/06/01 – 2022/10/01 |
Fakultetas: Medicinos fakultetas Koordinuojantis asmuo: Povilas Beseckas |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija (Lietuva).
Partnerinės institucijos: Savonia University of Applied Sciences (Suomija), Tartu Health Care College (Estija), P.Stradins Medical College of the University of Latvia (Latvija).
Trumpas projekto aprašymas:
projekto tikslas – sveikatinimo turizmo skatinimas ir plėtra Baltijos ir Skandinavijos šalyse. Bus organizuojama tarpdisciplininė ir tarptautinė intensyvių studijų savaitė, sukurtas tarptautinis bei tarpdisciplininis studijų modulis, vykdomas studentų ir dėstytojų mobilumas.
Network Healing greenery 2021
Projekto numeris: NPHE-2021/10242 Trukmė: 2021/06/01 – 2022/10/01 |
Fakultetas: Medicinos fakultetas Koordinuojantis asmuo: Povilas Beseckas |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija (Lietuva).
Partnerinės institucijos: Estonian University of Life Sciences (Estija), Laane – Viru College (Estija), Savonia University of Applied Sciences (Suomija), Rīga Stradiņš University (Latvija).
Trumpas projekto aprašymas:
projekto tikslas – žaliųjų erdvių naudojimas terapiniams tikslams. Bus organizuojama tarpdisciplininė ir tarptautinė intensyvių studijų savaitė, sukurtas tarptautinis bei tarpdisciplininis studijų modulis, vykdomas studentų ir dėstytojų mobilumas.
Network Empowering puppetry 2021
Projekto numeris: NPHE-2021/10264 Trukmė: 2021/06/01 – 2022/10/01 |
Fakultetas: Medicinos fakultetas Koordinuojantis asmuo: Povilas Beseckas |
Projektą koordinuojanti institucija: Kauno kolegija (Lietuva).
Partnerinės institucijos:HAMK University or Applied Sciences (Suomija), Tartu Health Care College (Estija), P.Stradins Medical College of the University of Latvia (Latvija), Naujos kartos moterų iniciatyvos (Lietuva).
Trumpas projekto aprašymas:
projekto pagrindinė veikla – terapinė lėlinkystė, kuri per kūrybos procesą gali būti labai plačiai naudojama psichosocialinių iššūkių sprendime. Bus organizuojama tarpdisciplininė ir tarptautinė intensyvių studijų savaitė, sukurtas tarptautinis bei tarpdisciplininis studijų modulis, vykdomas studentų ir dėstytojų mobilumas.
The VAKEN Project
Projekto numeris: NPHE 2020/10040 Trukmė: 2020/06/01 – 2022/10/31 |
Fakultetas: Verslo fakultetas / Turizmo ir laisvalaikio vadybos katedra Koordinuojantis asmuo: Indrė Knyvienė |
Projektą koordinuojanti institucija: Arcada University of Applied Sciences (Suomija).
Partnerinės institucijos: Kauno kolegija (Lietuva), TTK University of Applied Sciences (Estija), University of Akureyri (Islandija), Vilniaus kolegija (Lietuva), Vidzeme University of Applied Sciences (Latvija), University College Lillebelt (Danija).
Trumpas projekto aprašymas:
Projekto tikslas – sukurti naują sistemą, kaip plėtoti studentų socialinius įgūdžius realaus gyvenimo kontekste.
Rezultatai – sukurtos metodikos ir įrankiai.
Teens Without Screens: Developing Tools for Social Interaction Through Arts
Projekto numeris: NPHZ-2020/10073 Trukmė: 01/06/2020-30/06/2022 |
Fakultetas: Menų ir ugdymo fakultetas/ Kalbų centras Koordinuojantis asmuo: Ieva Brazauskaitė-Zubavičienė |
Projektą koordinuojanti institucija: Latvian Christian Academy (Latvija).
Partnerinės institucijos: Kauno kolegija (Lietuva), Diakonia College of Finland (Suomija), Majori Secondary School (Latvija), Latvian Ballet and Dance Guild (Latvija).
Trumpas projekto aprašymas: tikslas – metodinė priemonė pedagogams „Paaugliai be ekranų“ siekiant sumažinti paauglių priklausomybę internetui integruojant juos į meninę veiklą.
Projektu siekiama integruoti įvairias meno formas kaip būdą siekiant įtraukti jaunus žmones įsitraukti į socialinę (ne virtualią) veiklą. Projektu siekiama sukurti: 1) menų integravimo metodinę priemonę mokytojams „Paaugliai be ekranų“, 2) išbandyti metodinę priemonę; 3) Pristatyti metodinę priemonę praktinėje konferencijoje mokytojams ir pedagogams, siekiant padidinti visuomenės susidomėjimą augančia jaunimo priklausomybės nuo interneto problema.
Cost
Profiling the Atmospheric Boundary Layer at European Scale (PROBE)
Projekto numeris: CA18235 Trukmė: 2019/10/29-2023/10/28 |
Fakultetas: Technologijų fakultetas Koordinuojantis asmuo: Dr. Giedrius Gecevičius |
Projektą koordinuojanti institucija: Intitut Pierre Simon Laplace LMD (Parncūzija).
Partnerinės institucijos: Kauno kolegija (Lietuva), CNR (Italija), National Institute of R&D for Optoelectronics (Rumunija), Institute for geophysics and meteorology (Vokietija), University of Warsaw (Lenkija), Institute of Thermomechanics (Čekija), Institut of GeoSciences Energy Water and Environment (Albanija), Zentralanstalt für Meteorologie und Geodynamik (Austrija), Royal Meteorological Institute of Belgium (Belgija), Climate, Atmosphere and Water Research Institute at Bulgarian Academy of Sciences (Bulgarija), Climate, atmosphere and water research institute at Bulgarian Academy of Sciences (Bulgarija), Drzavni Hidrometeoroloski Zavod (Kroatija), Meteorological and Hydrological Service of Croatia (Kroatija), The Cyprus Institute (Kipras), Department of Wind Energy (Danija), DTU Wind Energy (Danija), University of Tartu (Estija), Institute of Agricultural and Environmental Sciences (Estija), Finnish Meteorological Institute (Suomija), Météo France (Prancūzija), Ecole Polytechnique (Prancūzija), Deutscher Wetterdienst (Vokietija), Universität zu Köln (Vokietija), University of Patras (Graikija), Technical University of Crete (Graikija), Hungarian Meteorological Service (Vengrija), The Icelandic Meteorological Office (Islandija), Leosphere (Prancūzija), National University of Ireland Galway (NUIG) (Airija), IIBR (Izraelis), ARPA Valle d’Aosta (Italija), Lithuanian Energy Institute (Lietuva), University of Evora (Portugalija), National Institute of R&D for Optoelectronics (Rumunija), Babes-Bolyai University (Rumunija), Institute of Physics Belgrade (Serbija), Slovak Hydrometeorological Institute (Slovakia), Slovenian Environment Agency (Slovėnija), University of Granada (Ispanija), Measurements and Data (Šveicarija), Physikalisch-Meteorologisches Observatorium Davos (Šveicarija), İstanbul Aydın University (Turkija), Karadeniz Technical University (Turkija), STFC Rutherford Appleton Laboratory (Anglija), University of Reading Meteorology (Anglija), University of Sofia (Bulgarija), Central Institute for Meteorology and Geodynamics (Austrija), Finnish Meteorological Institute (Suomija), Cimel (Prancūzija), Institute for Geophysics and Meteorology (Vokietija), RPG Radiometer Physics GmbH (Vokietija), National and Kapodistrian University of Athens (Graikija), CNR-IMAA (Italija), University of Evora (Portugalija), National Institute of Research and Development for Optoelectronics (Rumunija), Institute of Physics (Serbija), Slovak Hydrometeorological Institute (Slovakija), Universitat Rovirai Virgili (Ispanija), Universitat Jaume I (Ispanija), Meteoswiss (Šveicarija), Karadeniz Technical University (Turkija), University of Reading (Anglija).
Trumpas projekto aprašymas:
Projekto tikslas – prisidėti prie mokslinių tyrimų atlikimo ir publikavimo, taikant inovatyvius įrankius, galinčius padėti tiksliau įvertinti atmosferos pasienio sluoksnio (APS) parametrus. Taikomi nauji modeliai ir metodai vertinant parametrus, tyrimų medžiaga bus publikuota.
Rezultatai bus integruojami į elektros inžinerijos, energetikos ir kitų studijų programų turinius, perteikiant naujausią mokslinę informaciją.
Ultrafast Opto-Magneto-Electronics for Non-Dissipative Information Technology
Projekto numeris: CA17123 Trukmė: 2018/10/03 – 2022/10/02 |
Fakultetas: Technologijų fakultetas / Pramonės inžinerijos ir robotikos katedra Koordinuojantis asmuo: Žydrūnas Kavaliauskas |
Projektą koordinuojanti institucija: Radboud University (Nyderlandai).
Partnerinės institucijos: Kauno kolegija (Lietuva), Université de Lorraine (Prancūzija), INESC Microsistemas e Nanotecnologias (INESC-MN) (Portugalija), Koc University (Portugalija), Technische Universität Dortmund (Vokietija), Centre for Advanced Materials Application (CEMEA) (Slovakija), Radboud University (Nyderlandai), NCSR Demokritos (Graikija), Instituto de Ciencia de Materiales de Madrid (Ispanija), IMEC (Belgija), Institute of Solid State Physics (Bulgarija), Institute of Optical Materials and Technologies (Bulgarija), University of Split (Bulgarija), Charles University (Čekija), Institute of Physics, Academy of Sciences of the Czech Republic (Čekija), Aarhus University (Danija), AU Engineering (Danija), Aalto University (Suomija), IPCMS (Prancūzija), Université de Lorraine (Pranzūzija), Technical University Munich (Vokietija), University of Duisburg-Essen (Vokietija), Aristotle University of Thessaloniki (Graikija), Wigner Research Center for Physics (Vengrija), Haskoli Island (Islandija), University of Iceland (Islandija), Tyndall National Institute (Airija), University of Messina (Italija), Politecnico di Milano (Italija), Department of Applied Physics (Nyderlandai), University of Information Science and Technologies „St. Paul the Apostle” (Makedonija), University of Oslo (Norvegija), University of Bialystok (Lenkija), Polish Acad. Sci. The Szewalski Institute (Lenkija), INESC Microsistemas e Nanotecnologias (INESC-MN) (Portugalija), University of Porto (Portugalija), National Institute of Research and Development for Technical Physics (Rumunija), Alexandru Ioan Cuza University of Iasi (Rumunija), Institute for Multidisciplinary Research, University of Belgrade (Serbija), University of Novi Sad (Serbija), Centre for Advanced Materials Application (CEMEA) (Slovakija), Jozef Stefan Institute (Slovėnija), Fundació Institut Català de Nanociècia I Nanotecnologia (Ispanija), Instituto de Ciencia de Materiales de Madrid (Ispanija), Asia-Pacific Center for Theoretical Physics (Pietų Korėja), Paul Scherrer Institut (Šveicarija), Koc University (Turkija), Bogazici University (Turkija), Sheffield Hallam University (Anglija), University of Exeter (Anglija), Imec (Belgija), University of Zagreb (Kroatija), Technische Universität Dortmund (Vokietija), Politecnico di Bari (Italija), University of Aveiro (Portugalija), Alexandru Ioan Cuza University (Rumunija), Institute for Multidisciplinary Research (Serbia), University of Novi Sad (Serbia), Jozef Stefan Institute (Slovėnija), University of Salamanca (Ispanija), Universidad del Pais Vasco (Ispanija), Uppsala University (Švedija), Paul Scherrer Institut (Šveicarija), University of Cambridge (Anglija), University of Southampton (Anglija), The University of York (Anglija), Ioffe Institute, Russian Academy of Sciences (Rusija), Scientific-Practical Materials Research Centre (Baltarusija), Institute of Magnetism (Ukraina), Donetsk Institute for Physics & Engineering named after O.O.Galkin of the National Academy of Sciences of Ukraine (Ukraina), Ioffe Institute, Russian Academy of Sciences (Rusija), Kotel’nikov Institute of Radioengineering and Electronics of Russian Academy of Sciences (Rusija).
Trumpas projekto aprašymas:
Projekto tikslas – inicijuoti proveržį mažai išsisklaidančio optomagnetizmo ir femtosekundės spintronikos srityje. Projekte bus koordinuojami eksperimentai, kuriamos naujų požiūrių ir prietaisų koncepcijos. Tyrimų medžiaga bus publikuojama, o tyrimų rezultatai – integruojami į studijų programų turinius.