Kolegijos veiklų tarptautiškumo didinimas yra vienas iš Kauno kolegijos strategijos iki 2025 metų strateginių prioritetų.
Kauno kolegija pirmauja tarp Lietuvos kolegijų pagal išvykstančių dalinėms studijoms ir praktikai į užsienį studentų skaičių. Kiekvienais metais mainų programose dalyvauja per 300 kolegijos studentų. Išvykstamąjį mobilumą didina ir aktyvus kolegijos studentų ir dėstytojų dalyvavimas intensyviose studijų programose bei projektuose.
Erasmus aukštojo mokslo chartija
Kauno kolegijai suteikta nauja Erasmus aukštojo mokslo chartija, t. y., leidimas dalyvauti naujame Erasmus + programos 2021-2027 m. etape. Tai Europos Komisijos suteikiama akreditacija, suteikianti Kauno kolegijai teisę teikti paraiškas ir dalyvauti mokymosi ir bendradarbiavimo veikloje pagal programą Erasmus+. Chartijoje išdėstyti pagrindiniai principai, kurių Kauno kolegija turi laikytis organizuodama ir įgyvendindama kokybišką mobilumo ir bendradarbiavimo projektuose veiklą, ir nurodomos būtinos sąlygos, kurių ji turi sutikti laikytis, kad užtikrintų kokybiškas paslaugas ir procedūras, taip pat teiktų patikimą ir skaidrią informaciją. Daugiau apie Chartiją.
Kauno kolegija Erasmus programoje dalyvauja nuo 1999 metų.
Naujos Erasmus chartijos numeris 101011394 — KUAS ECHE 2021.
Kauno kolegijos Erasmus politikos nuostatos 2021-2027
Tam, kad galėtų dalyvauti naujame Erasmus + programos etape ir gauti Erasmus aukštojo mokslo chartiją, Kauno kolegija turėjo parengti ir teikti Europos komisijai Erasmus politikos dokumentą (Erasmus Policy Statement), Kolegijos pateikta paraiška buvo įvertinta maksimaliai – 100 balų iš 100 galimų.
Šio dokumento santrauka
Kauno kolegija (toliau – KK) apibrėžė savo misiją teikti aukštos kokybės aukštąjį mokslą, orientuotą į praktinę veiklą ir besimokančiųjų bei visuomenės poreikius, skatinti taikomuosius tyrimus ir meninę veiklą. Kadangi kolegiją matome kaip pažangią Europos aukštojo mokslo instituciją, kryptingai brėžiamos strateginės gairės Kolegijos veiklos tarptautiškumo didinimui. Kolegijai, sėkmingai įsiliejus į tarptautinį Europos universitetų aljansą bei aktyviai dalyvaujant tarptautinių tinklų veiklose, nuosekliai didinamas abipusis studentų ir dėstytojų mobilumas; kasmet pasiūloma vis daugiau studijų programų užsienio kalba; didėja užsienio studentų dalis;; pritraukiami geriausi užsienio dėstytojai iš Europos ir kitų šalių taikomųjų mokslų universitetų; suteikiami bendri diplomai kartu su pažangiais Europos taikomųjų mokslų universitetais; kartu su užsienio partneriais vykdomi projektai, tarptautinio lygmens moksliniai taikomieji tyrimai, eksperimentinė plėtra ir profesionalus menas.
Tarptautinio įsitraukimo poveikį kolegijoje ir už jo ribų demonstruos absolventų įsidarbinamumas nacionaliniu ir tarptautiniu mastu, absolventų ir darbdavių atsiliepimai apie mūsų studijų kokybę, bendrų su užsienio partneriais suteiktų diplomų skaičius, įgyvendinamos bendros su užsienio partneriais el. mokymosi veikla, pasirašyti bendradarbiavimo susitarimai bendrų mokslinių tyrimų straipsnių su tarptautiniais partneriais skaičius.
Dalyvaudama Erasmus+ programoje KK įgyvendins pagrindinius naujos Erasmus+ programos principus, susijusius su lygių galimybių užtikrinimu, skaitmenizavimu, aplinkos tausojimu bei pilietiškumo skatinimu.
Tarptautinė partnerystė
Kauno kolegija yra šių tarptautinių asociacijų ir tinklų narė:
Siekdama sėkmingai integruotis į ES erdvę bei lygiateisiškai dalintis gerąja patirtimi su kitomis šalimis, Kauno kolegija ir jos atstovai yra šių tarptautinių asociacijų ir tinklų nariai:
- EURASHE (Europos aukštųjų neuniversitetinių mokyklų asociacija);
- EAIE (Europos Tarptautinių studijų asociacija);
- BUSINET (Tarptautinė verslo mokymo institucijų asociacija);
- ICEIGATM (tarptautinis tinklas, vienijantis grafinio dizaino srities specialybes realizuojančias mokymo institucijas);
- ENPHE (fizioterapijos studijų programas turinčių aukštojo mokslo institucijų tinkas);
- UNITED NATIONS GLOBAL COMPACT (tarptautinis tinklas, vienijantis socialinės atsakomybės principus įgyvendinančias organizacijas);
- EFRS (Europos radiologijos technologų asociacijų federacija);
- CRES – Center for Research and European Studies for Future Business (asociacija, siekianti plėtoti studijas, mokslinius tyrimus ir europinius projektus, taip pat stiprinti aktyvų pilietiškumą ir skatinti Europos politiką švietimo ir mokymo srityje).
Kauno kolegija yra Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimo švietimo srityje programos NordPlus tinklų aktyvi dalyvė:
- EkoTekNord (tinklas, plėtojantis bendradarbiavimą verslo, inžinerijos, logistikos, komunikacijų ir žiniasklaidos, entreprenerystės ir inovacijų skatinimo srityse);
- WELLTOUR (tinklas, bendradarbiaujantis sveikatinimo turizmo srityje);
- NEWELRA (tinklas, bendradarbiaujantis verslumo ir alternatyvių verslų kūrimo srityse, siekiant sustiprinti socialinį ir ekonominį kaimiškų vietovių vystymąsi).
- Nordejordemodern (tinklas, bendradarbiaujantis akušerių rengimo srityje)
Kauno kolegija turi virš 200 „Erasmus+” tarpinstitucinio bendradarbiavimo sutarčių su aukštosiomis mokyklomis 37 -iose pasaulio šalyse.
Kauno kolegija turi bendradarbiavimo sutartis su Europos, Azijos, Afrikos ir P. Amerikos šalių aukštojo mokslo institucijomis.
Tarptautinės veiklos koordinavimas
Kauno kolegijoje veikia Tarptautinių ryšių skyrius, kurio pagrindinės funkcijos yra:
- plėtoti tarptautinę partnerystę;
- organizuoti ir administruoti tarptautinius dėstytojų ir studentų mainus pagal įvairias tarptautines programas ir dvišalius susitarimus;
- koordinuoti ir administruoti „Erasmus+“ mobilumo programos įgyvendinimą kolegijoje,
- vykdyti užsienio studentų priėmimą nuolatinėms studijoms.
Tarptautinę veiklą akademiniuose padaliniuose koordinuoja tarptautinės veiklos koordinatoriai.