Laikraštis „Lietuvos žinios“ paskelbė, kad darbo rinka šiuo metu yra perkaitusi ir prognozuojama, kad informacinių ir ryšių technologijų specialistų poreikis iki 2020 metų padidės net 42 proc., o per artimiausius penkerius metus Lietuvai reikės papildomai 4 500 elektronikos inžinierių.

Teigiama, kad šiuo metu darbo rinkoje katastrofiškai trūksta kvalifikuotų darbuotojų. Mindaugo Šeštoko, tarptautinės elektronikos gamybos paslaugas teikiančios įmonės „Kitron“ vadovo, teigimu, prieš 3–4 metus darbo rinkoje buvusi didelė konkurencija peraugo į sausros periodą. Ši situacija pavojinga, nes įmonės viena iš kitos nuolat pervilioja darbuotojus, kyla produktyvumo kaštai, kenčia produktyvumas. Kita vertus, esama didelės įmonių konkurencijos, kyla darbuotojų uždarbis.

M. Šeštokas neslepia, kad nuolat gręžiasi ir į Kauno kolegijos rengiamus specialistus, kuriems siūlomas darbas įmonėse dar studijuojant: „Priimame studentus į darbą, esame jais patenkinti“, – teigia „Kitron“ vadovas ir prideda, kad aukštojoje mokykloje paruošiami specialistai atitinka darbo rinkos poreikius, tačiau jų esama permažai, nes studentų skaičius šalyje mažėja, todėl mažėja ir besirenkančiųjų inžinerijos mokslus.

Kauno kolegija rengia specialistus, bendradarbiaudama su verslo sektoriumi ir atliepdama darbo rinkos poreikius. Šiuo metu aukštojoje mokykloje tarp daugiau negu 50 studijų programų esama ir kompiuterinių tinklų administravimo, infotronikos, automatinio valdymo specialistų rengimo.

Visą straipsnį skaitykite „Lietuvos žinių“ balandžio 30 dienos numeryje, 9 puslapyje.