Šiais metais gegužės 24 d. Lietuvos parodų ir kongreso rūmuose „Litexpo“ Vilniuje prasidėjo paroda „AgroBalt 2018“. Tradiciškai buvo rengtas konkursas siekiant įvertinti maisto produktų kokybę, išskirtinumą, naujas idėjas, o iš viso paskelbta 14 nominacijų. Kūrybiškiausios jaunojo maistininko idėjos aukščiausią įvertinimą – aukso medalį – pelnė veganiškas tortas „Vaisių šėlsmas“. Šio darbo autorė – Kauno kolegijos Technologijų fakulteto trečiojo kurso Maisto technologijos studentė Viktorija Marmaitė (vadovė dr. Ingrida Kraujutienė). Pakuotei etiketę sukūrė Kauno kolegijos Technologijų fakulteto trečiojo kurso Multimedijos technologijų studentė Emilija Blauzdytė (vadovė lekt. Laima Grikšienė).

Veganiškas tortas „Vaisių šėlsmas“ buvo sukurtas atsižvelgiant į šiuolaikinės visuomenės poreikį. Tokie tortai gaminami netradiciškai: nekepami, nenaudojami miltai, kepimo milteliai, cukrus, pienas, kiaušiniai, sintetiniai priedai ir juose nėra glitimo.

Veganiški tortai nenusileidžia įprastiems tortams nei skoniu, nei išvaizda, nei išgaunamų spalvų gama, kurią suteikia gamta. Gaminant tortą ir norint išgauti rausvą spalvą naudojamos  braškės, geltoną spalvą – mangai, o žalią –  špinatai ir avokadai.

Veganiški tortai yra labai naudingi ir itin maistingi, nes vienas iš jų pagrindinių ingredientų yra riešutai, kurie prieš gaminimą yra laikomi vandenyje, todėl riešutuose esantys fermentai ir mikroelementai suaktyvėja, tampa greitai virškinami ir lengvai pasisavinami organizmo.

Dalyvavimas „AgroBalt“ parodoje ir konkurse motyvuoja studentus, leidžia atsiskleisti originalioms ir inovatyvioms studentų idėjoms, kurios būna pripažintos ir įvertintos.

Kokie kiti produktai ir darbai pelnė likusias 13 nominacijų, galima sužinoti paspaudus čia.