Karantinui paspartinus įvairių organizacijų kėlimąsi į virtualią erdvę, itin aktualus tapo kibernetinio saugumo klausimas. Nors pamažu grįžtame prie įprasto gyvenimo ritmo, tačiau kibernetinio ir, apskritai, IT saugumo klausimai ateityje taps tik dar aktualesni, nes vis didesnė gyvenimo dalis keliasi į skaitmeninę erdvę.

Siekiant atliepti augančius darbo rinkos poreikius ne tik Kauno, bet ir visos Lietuvos mastu, Kauno kolegijoje ruošiami būsimieji kibernetinio saugumo profesionalai dar studijų metu įgyja šiandien darbo rinkoje taip reikalingų praktinių įgūdžių. „Rengiant kibernetinio saugumo ekspertus Kauno kolegijoje didelis dėmesys, kone du trečdaliai studijų laiko, skiriama studentams praktikuotis, atliekant užduotis tiek kibernetinės saugos laboratorijose, tiek pažangiausiose įmonėse, todėl baigę studijas studentai yra puikiai pasirengę atlikti savo darbą ir apsaugoti šalies institucijas nuo kibernetinių atakų“, – pasakoja Kauno kolegijos Technologijų fakulteto dekanas dr. Giedrius Gecevičius.

Kaip teigia „Kaunas IN“ verslo skyriaus vyriausiasis projektų vadovas Andrius Veršinskas, Kaunas yra vienas iš kibernetinio saugumo srities lyderių ne tik Lietuvoje, bet ir visame regione, o IT sektoriaus, sprendžiančio kibernetinio saugumo klausimus, perspektyvos yra itin šviesios. „Galiu patikinti – kuo daugiau turėsime šios srities specialistų, tuo daugiau turėsime tiek vietinių augančių kompanijų, tiek ir didelių užsienio žaidėjų įsikuriančių mieste. Darbo (beje, gerai apmokamo) tikrai nepritrūks“, – sako A. Veršinskas.

Tuo tarpu nacionalinio informacinių ir ryšių technologijų (IRT) sektoriaus asociacijos „Infobalt“ direktorius Mindaugas Ubartas pastebi, kad jau dabar būtų galima įdarbinti ne vieną tūkstantį IT specialistų, kurių trūkumas jaučiamas visoje šalyje. „Lietuvoje mes susiduriame su IT specialistų trūkumu – „Infobalt“ atlikta apklausa parodė, kad būtų galima įdarbinti tūkstančius IT specialistų. Kalbant apie kibernetinio saugumo specialistus, tai taip pat aktualu – saugumo klausimai labai aktualūs ir jų aktualumas tik didės.“

Plačiau skaitykite naujienų portale „Delfi“.