Ir konsultantas, ir tarpininkas, ir patarėjas, ir mokytojas – tiek ir dar daugiau vaidmenų atlieka socialiniai darbuotojai, švenčiantys savo profesijos 25-metį Lietuvoje. Vienai jauniausių profesijų 1993 metai asocijuojasi su oficialiomis socialinio darbo studijomis, pirmaisiais Lietuvoje auginamais socialinio darbo specialistais.

Šiemet kartu su profesijos 25-mečiu žymimas ir Kauno kolegijos socialinio darbo studijų programos 20-metis. Medicinos fakultete Aldonos Birutės Račkelienės, Halinos Pečiulienės ir kitų iniciatyva nuo 1998 m. spalio 28 d. pradėta vykdyti socialinio darbo studijų programa.

Šiomis progomis spalio 19-ąją Raudondvario dvaro Menų inkubatoriuje rinkosi socialinio darbo specialistai ir šioje profesinėje veikloje dalyvaujantys kitų profesijų atstovai, norintys paminėti ir pasveikinti socialinio darbo atstovus su sėkmingai įveiktu šios srities profesionalizacijos etapu. Džiaugtasi, kad profesija įtvirtinta įstatymine baze, kokybiškais mokslais aukštojo mokslo institucijose, moderniais ir lanksčiais metodais. Mintimis apie socialinio darbo profesijos raidą ir prasmę Lietuvoje dalijosi socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, Lietuvos Respublikos seimo narė Raminta Popovienė, Kauno rajono meras Valerijus Makūnas, Respublikinės Kauno ligoninės Socialinės veiklos skyriaus vadovas Saulius Davainis ir Kauno kolegijos Socialinio darbo vedėja Virginija Kondratavičienė. Kviečiame jas skaityti delfi.lt straipsnyje.