Šiemet įvairiais renginiais ir iniciatyvomis minint atkurtos Lietuvos šimtmetį, į renginių ir švenčių sūkurį įsilieja ir kita svarbi proga Lietuvai – Valstybės diena, siejama su kunigaikščio Mindaugo, pirmojo suvienytos Lietuvos valstybės valdovo, vainikavimu karaliumi. Lietuvos valstybės valdovo Mindaugo karūnavimas lėmė Lietuvos pripažinimą to meto pasaulyje, o šiandien galime pasidžiaugti ne tik savo tvirtu valstybingumu, bet jau ir daug metų skaičiuojančia, stipria, atvira visiems ir kartu savas tradicijas išsaugojusia šalimi, kurią kūrė ir tebekuria kiekvienas Lietuvos bendruomenės narys.

2018-aisias ieškant bei iš naujo atrandant asmeninį ryšį su Lietuva ir jos istorija, Kauno kolegijos absolventai atkurtos Lietuvos šimtmečio ir Valstybės dienos proga prieš atsiimdami diplomus sveikino Lietuvą, suformuodami gyvą šimtuką.

Sveikinimo idėjoje – jaunuolių susibūrime į šimtuką – atsispindi ne tik nepriklausomos valstybės gimtadienio skaičius, bet ir tai, kad valstybingumo kelias nueitas ne savaime, o žmonių, kuriančių, puoselėjančių, palaikančių valstybę ir skatinančių ją augti. Simbolinį gestą absolventai įtvirtino sveikinimais ir dėkojo Lietuvai už suteikiamas galimybes augti kaip žmonėms.

Daugiau apie iniciatyvą galima paskaityti naujienų portale „Kas vyksta Kaune“.