Kauno kolegijos Tauragės skyriuje nuo šių metų rugsėjo pirmosios organizuojamos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo studijos. To imtasi atsižvelgus į situaciją švietimo sistemoje – nors šiuo metu katastrofiškai darželiuose galinčių dirbti pedagogų netrūksta, netolimoje ateityje jų, kaip teigia švietimo atstovai, pritrūks.

„Kai gyventojų šalyje mažėja, atsigręžta į regionus ir Kauno kolegija skatina studijas kelti arčiau studentų gyvenamųjų vietų. Džiugu, kad mūsų kolegija populiari tarp gyvenančiųjų ir Smalininkuose, ir Viešvilėje, – sakė Kauno kolegijos Tauragės skyriaus vadovė Diana Vaitiekienė.

Susitikime su žurnalistais dalyvavo ir savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Lina Oželytė.

– Su problema, kad trūksta pedagogų darželiuose, jau susiduriame, nors šiai dienai darželių personalas ir sukomplektuotas. Bet žmonės išeina į užtarnautą poilsį, išvažiuoja į užsienį. Tarkim, po pertraukos grįžti į darželį nėra taip paprasta – keičiasi ir reikalavimai, ir vaikai, – kalbėjo L.Oželytė. – Nesimėto šie specialistai. Be to, studijuoti yra norinčių tarp dabar dirbančių darželio auklėtojų padėjėjų.

Visą straipsnį skaitykite 2018 m. sausio 19 d. laikraštyje „Tauragės kurjeris“