Plėtojant studijų tarptautinį atvirumą, lapkričio pabaigoje antrąjį kartą Kauno kolegijos Verslo fakultetas sulaukė svečių iš Belgijos Thomas More taikomųjų mokslų universiteto. Įgyvendinant intensyvų tarptautinį projektą „Eksporto galimybių analizė“,  į Lietuvą atvyko 45 Belgijos studentai.

Į intensyvų projektą kartu su dar tiek pat Kauno kolegijos Pardavimų ir marketingo bei Tarptautinio verslo antrakursiais jaunieji tyrėjai pasinėrė dar spalio pradžioje. Pasidalinę į mišrias komandas jie atliko namų darbus – analizavo lietuviškos ir belgiškos organizacijų skirtas užduotis.

Viena dalis studentų gilinosi į „Eglės sanatorijos“ galimybes pritraukti klientų iš Belgijos bei kitų Vakarų Europos šalių, kita dalis studentų domėjosi nedidelės alaus gamyklos Belgijoje „De Leite“ eksporto galimybėmis į Baltijos ir Skandinavijos šalis.

Lapkričio 22–23 d. vyko finalinis projekto dalyvių susitikimas. Pirmąją susitikimo dieną studentai vyko į „Eglės sanatoriją“, kur susipažino su šios organizacijos veiklos specifika. Kaip paaiškėjo, Belgijoje nėra panašaus tipo organizacijų, teikiančių gydomąsias sanatorines procedūras, tad vizitas tapo puikia proga surinkti analizei reikalingą informaciją. Taip pat, atsižvelgiant į projekto užduočiai numatytą  „De Leite“ atvejį ir siekiant pasigilinti į  aludarystės sektorių, Lietuvos bei Belgijos studentai aplankė alaus daryklą „Volfas Engelman“, kurioje gilinosi į alaus eksporto galimybes Baltijos šalyse: vartotojų poreikius, pomėgius bei elgseną ir produktų eksportavimo specifiką skirtingose Baltijos šalyse.  Abiejose įmonėse studentus pasitiko įmonių atstovai-konsultantai, kurie padėjo surasti atsakymus į visus užduočiai įgyvendinti svarbius klausimus, tokius kaip eksporto šalių ekonominė padėtis, rinkos dydis, klientų įpročiai, statistiniai duomenys ir pan.

Finalinę projekto dieną vainikavo komandų pristatymai. Atsižvelgiant į analizės gilumo, pristatymo kūrybiškumo bei auditorijos įtraukimo kriterijus, išrinktos dvi geriausiai užduotis įgyvendinusios komandos.  Apibendrindami projekto veiklas, studentai džiaugėsi, kad tokie tarptautiniai projektai – ne tik puiki galimybė įgyti naujų žinių bei įgūdžių, bet ir plėsti ryšius bei pasisemti naujų įspūdžių. Per šias dvi susitikimo dienas Kauno kolegijos studentai suspėjo svečius iš Belgijos supažindinti su žymiausiomis Kauno vietomis bei lietuviška virtuve. O užduotis skyrusios įmonės „Eglės sanatorija“ bei „De Leite“ iš šio projekto sulauks grįžtamojo ryšio – turės galimybę susipažinti su studentų atliktomis eksporto galimybių analizėmis bei rekomendacijomis.

Ir toliau plėtojant gražią draugystę su Thomas More taikomųjų mokslų universitetu bei siekiant skatinti tyrimines tarptautines studentų kompetencijas, planuojama, kad projektas bus tęsiamas ateinančiais metais.