Abiturientams priimant vieną svarbiausių sprendimų – renkantis aukštąją mokyklą, vis dar galima išgirsti dvejonių, ar kolegijoje įgytas išsilavinimas yra pakankamas ir gali tapti raktu į sėkmingą karjerą. 

Tuo tarpu Kauno kolegijos absolventai tikina, kad šioje aukštojoje mokykloje prasidėjęs profesinis kelias atvėrė daugiau galimybių, praktiniais užsiėmimais grįstos studijos leido geriau pažinti save, o įgytas išsilavinimas padėjo toliau sėkmingai siekti mokslų daktaro laipsnio kitose aukštosiose mokyklose bei užimti vadovaujamą poziciją.

Ilgesnis karjeros kelias tapo pranašumu 

Kauno kolegijos Karjeros centro vadovas Mindaugas Samuolaitis prisimena, kad Kauno kolegijoje planavo studijuoti tik metus, tačiau aukšta studijų kokybė, nuoširdus studento ir dėstytojo ryšys šį planą pakoregavo. 

„Pirmiausia įstojau į universitetą, tačiau po trejų metų, supratęs, kad pasirinkta studijų programa – ne man, mečiau studijas ir perstojau į Kauno kolegiją. Nors kolegijoje planavau studijuoti tik metus, o persilaikęs egzaminą – vėl stoti į universitetą, tačiau buvau maloniai nustebintas vykdomų studijų kokybės, jaunų ir entuziastingų dėstytojų, nuoširdaus dėstytojo ir studento ryšio, praktinėmis veiklomis grįstų studijų. Dėl šių priežasčių mano vienerių metų planas peraugo į daugiau nei 15 metų – tiek laiko esu šios aukštosios mokyklos dalimi“, – prisimena Įmonių ir įstaigų administravimą baigęs M. Samuolaitis.

Studijos leido geriau pažinti save 

Tuometinėje Kauno aukštesniojoje technologijos mokykloje Kompiuterinių procesų valdymą baigusi dr. Kristina Bespalova atskleidžia, kad pasirinktos studijos ne tik suteikė žinių, bet leido geriau pažinti save. 

„Kai rinkausi studijas, buvau savęs pažinimo kelyje. Aš manau, kad tai buvo labai gera patirtis, kuri man leido tapti tokia, kokia esu dabar, suteikė pasitikėjimo savimi, padėjo suprasti, ko noriu siekti gyvenime“, – pasakoja šiuo metu Kauno kolegijos Studijų ir taikomųjų mokslų departamentui vadovaujanti dr. K. Bespalova. 

Pašnekovė džiaugiasi, kad Kauno aukštesniojoje technologijos mokykloje baigtos studijos ne tik nesutrukdė kilti karjeros laiptais, bet priešingai – atvėrė naujas galimybes. „Baigusi studijas gavau kvietimą dirbti Kauno aukštesniojoje technologijos mokykloje, kuri metų bėgyje tapo Kauno kolegija. Čia profesinę veiklą pradėjau dirbdama inžinierės pareigose, o šiuo metu esu Studijų ir taikomųjų mokslų departamento vadovė.“

Pirmoji Lietuvoje Meno doktorantūros studijas baigusi baldų dizainerė 

Interjero elementų konstravimo ir gamybos studijas, padėjusias pomėgį paversti darbu, šiuo metu Kauno kolegijos Menų akademijai vadovaujanti dr. Inga Valentinienė prisimena kaip suteikusias žinių, kurių tuo metu negalėjo pasiūlyti jokia kita aukštoji mokykla. 

„Didžiausias šios specialybės privalumas buvo tas, kad perteikiamos žinios apėmė net tris sritis: dizaino (meno), technologijų (gamybos) ir konstravimo (inžinerijos). Žinojau, kad kitose aukštosiose mokyklose nebuvo analogiškų studijų programų. Net, iš dar tuomet, menkos profesinės patirties suvokiau, kad dizaineriui tik meno dalykų išmanymo ir gražių vizualizacijų kūrimo įgūdžių tikrai nepakanka“, – priežastis, kodėl pasirinko studijas Kauno kolegijoje, vardija dr. I. Valentinienė.

Visą straipsnį skaitykite „Kauno dienoje“.