Galimybė gilinti žinias ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų, mokytis iš savo sričių profesionalų, kurie padrąsina, palaiko, įgyti tvirtą teorinių žinių pagrindą, kurį papildo ne mažiau svarbią vietą užimantis praktinių įgūdžių lavinimas – tai keletas privalumų, kuriuos įvardija Kauno kolegijos studentai ir absolventai.

Kosmetologijos studijų programos trečiakursė Aringa Mieliauskaitė atskleidžia, kad pasirinkti šią studijų programą ji nusprendė paskutinę akimirką, tačiau per trejus studijų metus nė karto nesigailėjo tokio savo sprendimo ir džiaugėsi atsivėrusiomis plačiomis galimybėmis.

Per trejus studijų metus aplankė septynias šalis

Kalbėdama apie savo atradimus, A. Mieliauskaitė išskiria plačias tarptautines galimybes, leidusias jai studijų metu aplankyti 7 šalis, kuriose ji gilino žinias.

„Vienas geriausių ir įsimintiniausių atradimų – dalyvavimas „Erasmus+“ mainų programoje, kurios dėka aplankiau 7 skirtingas šalis. Visas šias keliones galėčiau suskirstyti į 3 tipus: praktikos, mišrios intensyvios programos bei projektinės veiklos. Šiuo metu kaip tik planuoju vykti į podiplominę praktiką. Mišrios intensyvios programos trunka savaitę laiko, dažniausiai – 5 dienas. Jų metu vyksta įvairios paskaitos, organizuojamos veiklos, kuriose dalyvauja studentų grupės, atvykusios iš įvairių šalių. Tuo tarpu projektinės veiklos yra skirtos daugiau edukaciniams užsiėmimams, susipažinimui su tuo, kaip vyksta paskaitos ir, apskritai, studijos tarptautinių partnerių universitetuose“, – pasakoja A. Mieliauskaitė. Netrukus diplomą atsiimsianti studentė ne tik aktyviai dalyvavo kitų vykdomuose projektuose, bet ir pati ėmėsi iniciatyvos vieną jų organizuoti.

„Vienas iš privalumų studijuojant Kauno kolegijoje – tai galimybė ne tik dalyvauti įvairių projektų veiklose, bet, turint pakankamai noro ir ambicijų, pačiam imtis organizuoti ir įgyvendinti naują projektą. Vieną projektą inicijavau ir aš – tai buvo kelionė į Stambule esantį sveikatos mokslų universitetą. Labai džiugu, kad tarptautiniai partneriai mus priėmė labai šiltai ir suorganizavo įdomių veiklų.

Pirmiausia, keliavome į šalia Stambulo esantį SPA. Jo aplankymas buvo išties aktualus mums, būsimiems kosmetologijos srities specialistams, kadangi buvome supažindinti su tuo, kaip vyksta darbas, kokios paslaugos siūlomos klientams. Taip pat apsilankėme plastines operacijas atliekančioje privačioje klinikoje bei pamatėme grožio srityje dirbančių specialistų darbo aplinką, įrangą, su kuria jie dirba, kokias technologijas taiko“, – įspūdžiais dalinasi Kauno kolegijos Medicinos fakulteto studentė.

Praktiškų studijų kelionėje lydi palaikantys dėstytojai

Pirmuosius žingsnius profesiniame kelyje žengiantiems studentams palaikanti ir padrąsinanti aplinka neretai užima ne mažiau svarbią vietą nei aukšta studijų kokybė, tarptautinės galimybės ar moderni infrastruktūra.

„Vienas iš mano studijų atradimų – tai draugiškas ir glaudus ryšys tarp dėstytojų ir studentų. Labai džiaugiuosi, kad absoliučiai visi dėstytojai buvo nusiteikę geranoriškai, linkę pagelbėti, paskatinti. Taip pat jie puikiai perteikė tai, koks darbas mūsų laukia baigus studijas, todėl dabar žinome ko tikėtis, kai pradėsime dirbti“, – apie studijų metu sutiktus dėstytojus pasakoja Kosmetologijos studijų programos studentė.

Kalbėdama apie studijų Kauno kolegijoje privalumus, A. Mieliauskaitė taip pat atskleidžia, kad čia gaunamas teorines žinias papildo praktiniai užsiėmimai, ne tik padedantys dar geriau įsisavinti teorinę medžiagą, bet ir užimantys itin svarbią vietą baigus studijas ir pradėjus dirbti.

„Studijos Kauno kolegijoje yra orientuotos ne tik į teorinių žinių įgijimą, bet ir į praktinių įgūdžių lavinimą – per trejus studijų metus turėjome daugybę praktinių užsiėmimų, atlikome praktikas tiek išorėje, tiek čia, viduje, Kosmetologijos katedroje. Manau, kad šie įgūdžiai yra labai reikalingi ir naudingi kiekvienam būsimam specialistui, kadangi padeda užtvirtinti paskaitų metu įgytas teorines žinias.

Esu tikra, kad studijų metu įgytos žinios ir praktiniai įgūdžiai tikrai prisidės prie sėkmingos karjeros, nes ne tik mokėsiu profesionaliai atlikti procedūrą, bet ir turėsiu pakankamai žinių, kad galėčiau klientui papasakoti, ką darau, kokia procedūros esmė, tinkamai jį supažindinti su visa eiga“, – mintimis dalinasi A. Mieliauskaitė bei atskleidžia, kad studijos Kauno kolegijoje nebuvo jos pirmas pasirinkimas, tačiau paskutinę akimirką priimtu sprendimu rinktis šią aukštąją mokyklą ir Kosmetologijos studijų programą studentė džiaugiasi iki šiol.

„Studijos Kauno kolegijoje nebuvo mano pirmas pasirinkimas – iš pradžių ketinau studijuoti psichologiją, bet paskutiniu momentu persigalvojau ir dėl to šiandien labai džiaugiuosi“, – dalinasi Kauno kolegijos studentė.

„Kosmetologijos studijų programą rekomenduočiau rinktis ne tik tiems, kuriems yra įdomi kosmetologija, bet taipogi visiems, kuriems rūpi grožis ir estetika, nes šių studijų metu įgyjamas tikrai didelis žinių bagažas ir supratimas apie tai“, – sako A. Mieliauskaitė.

Daugiau informacijos apie Kosmetologijos studijų programą rasite čia.