Rami muzika, aromaterapija ir kūną atpalaiduojantys masažo judesiai ne vienam tampa proga bent trumpam pabėgti nuo kasdienės įtampos. Kol dauguma sukosi darbų rutinoje, kovo 28-ąją Kauno kolegiją užpildė masažo magija: tarptautiniame studentų masažo čempionate susirungė studentai iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos ir Ispanijos, o masažu mėgavosi aktoriai.

Čempiono titulas – Kauno kolegijos studentui

8-ąjį kartą Kauno kolegijoje vykusiame tarptautiniame studentų masažo čempionate savo įgūdžius ir masažo technikas iš viso demonstravo 13 su reabilitacija ir SPA sritimis susijusių studijų programų studentų iš Lietuvos ir užsienio aukštųjų mokyklų. Pirmoje varžybų dalyje dalyviai rodė klasikinio masažo subtilybes, o laisvoje programoje komisiją nustebino skirtingomis masažų technikomis: anticeliulitiniu, raminamuoju SPA, kojų ir kitomis masažų rūšimis. Studentų gebėjimus vertino tarptautinė profesionalų komanda: tarptautinės masažo asociacijos įkūrėjas ir vadovas Jeppe Tengbjerg’as, „Eglės sanatorijos“ direktorius medicinai Arvydas Balčius, fizioterapijos specialistai iš Malagos universiteto prof. Manuel Gonzalez Sánchez ir atstovas iš Čekijos Marek Zeman.

2019 metų masažo čempionate triumfavo Kauno kolegijos studentas Daumantas Bitinas, laimėjęs geriausio klasikinio masažo nominaciją ir laisvojoje programoje nustebinęs antistresiniu ajurvediniu masažu. „Stengiausi, daug dirbau, patirties sėmiausi užsienyje – džiugu, kad tai buvo pastebėta ir įvertinta“, – emocijų neslepia būsimasis kineziterapijos specialistas. Masažo čempionato nugalėtojo titulas Kaune išlaikomas jau trečius metus – pirmąją vietą praėjusiais metais iškovojo Kauno kolegijos studentas Ričardas Kazinėc, 2017-aisais – Vilius Montvidas.

Antrą vietą čempionate užėmė Kauno kolegijos studentė Goda Puišytė, taip pat pelniusi geriausio SPA masažo nominaciją. Ją ir pirmos vietos laimėtoją čempionatui paruošė Kauno kolegijos Reabilitacijos katedros lektorė Vaida Borkertienė. Trečią vietą iškovojo Līga Freiberga, studentė iš Latvijos, kuriai padėjo ruoštis dėstytoja Vineta Nehvjadovica (P. Stradins Medical College of the University of Latvia).

Dovana aktoriams

Šių metų čempionate masažais buvo lepinami Nacionalinio Kauno dramos teatro aktoriai – tokią dovaną jaunieji masažo specialistai jiems skyrė neseniai praėjusios Tarptautinės teatro dienos proga.

„Siekiame dirbti ne sau, o žmonėms ir dėl jų – juk pirmiausia paslaugos kokybę vertina klientas. Tarptautinės teatro dienos proga kaip masažo modelius pasirinkome aktorius. Kitaip tariant, jie mėgavosi masažo teatru“, – simbolinį masažo modelių pasirinkimą komentuoja viena iš masažo čempionato organizatorių, Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Reabilitacijos katedros vedėja Milda Gintilienė.

Nacionalinio Kauno dramos teatro vadovas Egidijus Stancikas masažo čempionate kaip modelis dalyvauja ne pirmą kartą, nes, anot jo, smagu matyti jaunų žmonių maksimalizmą ir jų meilę darbui, išaugančią į kokybę. „Aktoriui labai svarbi fizinė kūno ir dvasios dermė, o masažas subalansuoja kūną. Kiti menai – muzika, dailė – turi savo instrumentus raiškai, o aktoriaus instrumentas yra kūnas, todėl svarbu, kad tas kūnas būtų sveikas, subalansuotas, be jokios įtampos“, – masažo svarbą scenos žmogui įvardija E. Stancikas ir priduria, kad po procedūros šypsosi ir kūnas, ir siela.

Masažo čempionato užkulisiai – LNK žinių reportaže. Taip pat skaitykite „Kauno dienoje“.