Šiltąjį sezoną pranašauja ne tik įvairiagarsis paukščių čiulbesys, bet ir gausybė artėjančių sporto įvykių. Gegužės mėnesio pirmosiomis dienomis Kauno miesto savivaldybėje buvo pristatytas 2018 metų Europos jaunučių (U16) merginų A diviziono krepšinio čempionatas, kuris rugpjūčio 17–25 dienomis vyks Lietuvoje, Kaune. Žinią apie čempionatą skelbs miesto erdves papuošiantis logotipas, kurį sukūrė studentė Irem Karaoglu, pagal Erasmus+ mainų programą į Kauno kolegiją atvykusi iš pačios Turkijos.

Merginų krepšinio čempionato logotipo konkurse geriausiu pretendavo tapti daugiau nei 45 darbai, sukurti Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakulteto Grafinio dizaino katedros studentų. Logotipą rinko krepšinio gerbėjai naujienų portale kaunodiena.lt, kuris – oficialus čempionato informacinis partneris. Čia buvo balsuojama už labiausiai patikusį kūrinį. Daugiausia simpatijų susilaukė Stambulo universiteto studentės Irem Karaoglu logotipo eskizas.

Šių metų Europos merginų iki 16 metų krepšinio čempionato logotipas – lietuviškumo šauklys. Studentė nusprendė atvaizduoti ne tik Lietuvos trispalvę, bet ir laikinosios sostinės – Kauno – gerai atpažįstamą senamiesčio peizažą. Logotipą, kuris atstovauja aktyvų sportą, nuspręsta sukurti taip pat dinamišką.

Pati I. Karaoglu neslepia, jog laimėti nesitikėjo: „Esu labai laiminga ir džiaugiuosi šiuo laimėjimu, tačiau to visai nesitikėjau! Logotipe stengiausi atspindėti Lietuvą, Kauną, moteriškumą, jaunystę ir manau, kad man pavyko“, – pasakoja jaunoji grafikė. I. Karaoglu pripažįsta, kad jai ypatingai patinka žaisti ir eksperimentuoti spalvomis, o įkvėpimo sėmėsi miesto erdvėse: „Mane įkvėpė Kauno senamiestis. Mano nuomone, būtent jis ir yra Kauno veidas, todėl šiuos vaizdus panaudojau logotipe“, – prisimena studentė.

Nuotraukos iš Lietuvos krepšinio federacijos archyvo:

Visa naujiena nuorodoje.