Kauno kolegijoje vykstančioje Tarptautinėje savaitėje „From Idea to Product“ pažerta daug staigmenų. Viena iš jų – pirmąją šio renginio dieną, kovo 26-ąją, atidaryta Vokietijoje jau kelis dešimtmečius gyvenančios fotografės Jurgos Graf darbų paroda „Egzistencijos raukšlės“. Iš Jurbarko kilusi fotografė parodoje pasakoja apie 70 metų slenkstį perkopusių žmonių santykį su senatve. Tarp užfiksuotųjų yra Vytauto Landsbergio, Antano Sutkaus, Birutės Stulgaitės, Gidono Kremerio ir kitų garbių žmonių portretai.

J. Graf pirmąjį fotoaparatą į rankas paėmė dar vaikystėje, tačiau mokslai šį hobį pastūmėjo į šalį. Dabar, išryškėjus mėgstamai fotografijos linijai, J. Graf užsiima portretine ir įmonių fotografija. Ji atskleidžia, kad viena mylimiausiu citatų, draugo ir kolegos Antano Sutkaus žodžiai atspindi jos santykį su fotografija ir gebėjimą per ją „prakalbinti“ žmones: „Reikia mylėti tą žemę ir tuos žmones, kuriuos fotografuoji.”

Atvirame interviu fotografė atskleidžia, kad parodą „Egzistencijos raukšlės“ įkvėpė gatvėje sutikta žavi besišypsanti moteris. Šioje parodoje, kaip teigia darbų autorė, galime matyti stiprias ir ryškias asmenybes, senatvę priimančias kaip natūralų gyvenimo tarpsnį, kai iš naujo pajaučiama laisvė.

Kauno kolegijos Stiklo galerijoje (Pramonės pr. 22A, antras aukštas) esantys darbai džiugins vieną mėnesį – kviečiame apsilankyti!

Atvirą interviu su fotografe skaitykite dienraštyje  „Lietuvos žinios“.

Daugiau Jurgos Graf darbų ieškokite jos interneto puslapyje.