Šiandien būsimieji studentai gali rinktis iš ne tik daugybės studijų programų, aprėpiančių įvairiausias sritis, bet ir eilės aukštųjų mokyklų. Vienos siūlo lankstų studijų grafiką, kitos – draugišką aplinką, dar kitos – platų popaskaitinių veiklų pasirinkimą.

Tuo tarpu Kauno kolegijos absolventai pastebi, kad studijos šioje aukštojoje mokykloje jiems suteikė tvirtą teorinių žinių pagrindą ir leido maksimaliai išlavinti praktinius įgūdžius. Dėl didelio dėmesio pastarųjų įgūdžių lavinimui, Kauno kolegija išsiskiria kaip stiprius ir darbo rinkos poreikius atliepiančius specialistus rengianti aukštoji mokykla. Praktiniai užsiėmimai taip pat suteikia galimybę studentams įvertinti savo studijų pasirinkimą ir jau tvirtai apsisprendus dėl pasirinktos studijų krypties mokslus tęsti universitetuose vykdomose magistrantūros studijose.

Studijos Kauno kolegijoje padėjo užtikrintai žengti pasirinktu karjeros keliu

Martynas Jurgutis

Kauno kolegijos Technologijų fakultete Multimedijos technologijos studijų programą baigęs Martynas Jurgutis atskleidžia, jog kolegijoje įgijo ne tik profesinių žinių – geranoriškai nusiteikę ir palaikantys dėstytojai suteikė pasitikėjimo savimi, o studijų metu užmegztos pažintys atvėrė daugiau karjeros galimybių.

„Studijos Kauno kolegijoje man suteikė daugiau pasitikėjimo savimi, kuris labai svarbus dirbant mano pasirinktoje srityje. Studijuodamas taip pat užmezgiau daug naujų pažinčių – su tais žmonėmis ir dabar palaikau ryšius, kartu vykdome bendrus projektus, turime bendrų siekių. Apskritai, studijos kolegijoje mane paruošė naujam gyvenimo etapui, suteikė tvirtą pagrindą, kuris tapo esminiu sėkmingos karjeros startu“, – sako M. Jurgutis, pasiūlymą užimti medijų projektų koordinatoriaus poziciją gavęs vos pabaigęs studijas Kauno kolegijoje.

Absolventas atskleidžia, kad įgijęs darbo patirties nusprendė studijas tęsti universitete ir pasirinko Reklamos vadybos magistrantūros studijų programą. Pasak jo, toks karjeros kelias leido per trejus metus baigti bakalauro studijas Kauno kolegijoje, įgyti vertingos darbo patirties ir dabar sėkmingai tęsti studijas tvirtai apsisprendus dėl savo pasirinkimo.

„Kai įstojau į Kauno kolegiją, neturėjau plano studijas tęsti magistrantūroje, tačiau pradėjus studijuoti pradėjo kirbėti mintis, jog galbūt norėsiu mokytis aukštesnėje studijų pakopoje ar išbandyti kitą sritį. Manau, kad Kauno kolegija dėl praktinių užsiėmimų gausos yra puikus pradinis taškas, leidžiantis pasitikrinti, ar pasirinkta specialybė tinka ir patinka. Tuo įsitikinus, galima užtikrintai rinktis tęsti mokslus aukštesnėje studijų pakopoje ar vis tik pasirinkti kitą sritį“, – mintimis dalijasi Kauno kolegijos absolventas.

Į magistrantūrą – turint tvirtą teorinių žinių pagrindą ir įgijus darbo patirties

Izabelė Rainytė

Savo karjeros kelią Kauno kolegijos Verslo fakultete pradėjusi Taikomosios komunikacijos absolventė Izabelė Rainytė šiuo metu sėkmingai tęsia studijas universitete. Ji atskleidžia, jog studijos Kauno kolegijoje išsiskiria ne tik orientacija į praktinius užsiėmimus, bet ir popaskaitinės veiklos gausa, leidžiančia pasijusti bendruomenės dalimi.

Studijos Kauno kolegijoje man suteikė galimybę mokytis ne tik iš puikiai savo srities teorinį lauką išmanančių dėstytojų, bet ir daugybę praktikos sukaupusių specialistų. Be konkrečių profesinių kompetencijų, įgijau laiko, karjeros planavimo įgūdžių, kurie man padėjo įsilieti į darbo rinką dar studijų metu. Žinoma, studijų aplinka, t. y. studentų organizacijų veiklos, įvairūs renginiai bei kt., man leido pasijusti visaverte Kauno kolegijos bendruomenės „šeimos“ nare“, – sako I. Rainytė, šiuo metu žinias gilinanti Integruotos komunikacijos magistrantūros studijų programoje.

Absolventė prisipažįsta, kad džiaugiasi savo pasirinkimu profesinį kelią pradėti Kauno kolegijoje, kadangi įstojusi į magistrantūrą jau turėjo tvirtą teorinių žinių pagrindą ir realios darbo patirties, kurią įgijo dar studijuodama Kauno kolegijoje.

„Džiaugiuosi pradėjusi nuo studijų Kauno kolegijoje, kadangi mane visuomet žavėjo (ir net intrigavo!) galimybės ne tik kažką išgirsti ar pamatyti, bet ir tai išbandyti pačiai. Būtent to sulaukiau kolegijoje – galimybės įgytas teorines žinias pritaikyti praktinių užsiėmimų metu. Į universitetą patekau jau turėdama darbo patirties viešųjų ryšių srityje – pažindama atitinkamos organizacijos vidinę kultūrą, darbo organizavimo procesus, gebanti planuoti, drauge siekti bendrų organizacijos tikslų“, – mintimis dalijasi Kauno kolegijos absolventė ir pastebi, kad karjeros kelias, pradėtas Kauno kolegijoje, turi net keletą privalumų.

Visą straipsnį skaitykite naujienų portale kaunodiena.lt