Savanorystė, be pagrindinio tikslo – padėti pagalbos stokojantiems, gali tapti galimybe geriau pažinti save, suteikti pilnatvės jausmą, įgyti tam tikrų įgūdžių ar žinių, galinčių praversti ieškant darbo ar kasdienėse gyvenimo situacijose. 

Į savanorių gretas noriai įsilieja Kauno kolegijos bendruomenės nariai: nuo organizacijos direktoriaus iki darbuotojų bei studentų, aktyviai dalyvaujančių įvairiose savanoriškose veiklose ne tik Kauno kolegijoje, bet ir už jos ribų.

Savanorišką bendruomenės narių veiklą skatinanti Kauno kolegija stengiasi, kad savanoriaujančių darbuotojų ir studentų veikla būtų viešinama, o tam savo laiką skiriantys dėstytojai taptų pavyzdžiu tiek studentams, tiek kolegoms. „Kauno kolegija skatina savanorystę ir tarp darbuotojų, ir tarp studentų, todėl galima pastebėti, kad nemaža dalis mūsų darbuotojų užsiima savanoriška veikla. Siekiame, kad savanoriaujančių darbuotojų veikla būtų viešinama, kad tai būtų gerieji pavyzdžiai“, – sako Kauno kolegijos direktorius Paulius Baltrušaitis, pats jau 5 metus savanoriaujantis Šaulių sąjungoje.

Pasak R. Gaižiūnaitės, savanorystė padeda įprasminti save, įgyti naujų žinių ir įgūdžių. „Dar lankydama parengiamuosius kursus „Vaikų linijoje“ išmokau geriau atpažinti kito ir savo jausmus, išbūti kartu sunkią arba džiaugsmo kupiną akimirką, nepiršti savo nuomonės ir nepatarinėti, kai to nereikia, o kartu ieškoti sprendimų. Be to, Socialinio darbo studijų programos studentams dėstau apie savanorystę, todėl man svarbu, kad studentams galiu pateikti pavyzdžių ne tik iš įvairių šaltinių, bet ir iš savo asmeninės patirties.“

Jai pritaria ir Maltos ordino pagalbos tarnybos Kauno grupės vadovė, Kauno kolegijos Medicinos fakulteto dėstytoja Rūta Lukianskytė, jau 15 metų užsiimanti savanoriška veikla. „Man savanorystė – tai savirealizacija, tobulėjimas ir dalijimasis su kitais. Malonu matyti nuoširdų savanorių darbą, kurie tai daro „iš širdies“, o ne vedini finansinių paskatų. Tačiau manau, kad savanorystei reikia subręsti ir pirmiausia matyti tame prasmę.“

Daugiau skaitykite „Kauno dienoje“.