Jau šią vasarą birželio 20 – liepos 1 dienomis verslios visuomenės koncepciją palaikantis Kauno kolegijos Verslo fakulteto Verslo centras kviečia 14–17 m. moksleivius pasinerti į kūrybines veiklas, kurios padės atskleisti jaunuolių verslumo potencialą. Pasak organizatorių, tikslas – lavinti jaunuolių verslumo įgūdžius, kūrybinį mąstymą bei gebėjimus, siekiant sudaryti sąlygas jaunimui ugdyti verslios asmenybės bruožus, sprendžiant Lietuvos jaunimo problemas.

„Vasara – puikus laikas ne tik poilsiui, bet ir kūrybinei veiklai. Net neabejoju, jog šiuolaikiniai moksleiviai yra drąsūs ir smalsūs, tad raginu nieko nelaukti ir išbandyti savo jėgas bendraminčių komandoje, kuriant inovatyvius būdus jaunimo problemoms spręsti. Gal tai ateityje paskatins sukurti tikrą startuolį ir tapti sėkmingu verslininku?“ – retoriškai klausdama, pasinerti į vasaros nuotykį moksleivius skatina verslumo dirbtuvių koordinatorė, Kauno kolegijos Verslo centro vadovė Ramunė Bagočiūnaitė.

Vasaros dirbtuvės – norintiems auginti verslumo raumenis

Šiandien, kai gyvename nuolatinių pokyčių ir nenumatytų krizių akivaizdoje, turi būti skiriamas papildomas dėmesys ugdyti Lietuvos jaunimo gebėjimus prisitaikyti prie įvairių supančių aplinkybių ir pokyčių. Pastebima, jog jaunimas, norėdamas tapti darbo rinkos dalyviu, susiduria su įvairiomis problemomis – statistikos duomenys rodo žemą jaunimo užimtumo lygį ir aukštus nedarbo rodiklius.

Manoma, jog jaunuolių nedarbas turi sąsajų su verslo ciklu. Tam, jog jauni žmonės taptų iniciatyviais, savarankiškais, lanksčiais ir generuotų naujas kūrybiškas idėjas – reikalinga ugdyti verslų mąstymą. Sėkmingam verslios asmenybės ir jos kuriamų idėjų vystymuisi, reikalingas kūrybiškumas, kaip įvairių sričių inovacijų variklis. Didžiausią įtaką šiam procesui kisti daro švietimas bei mokymas.

Pažintis su startuoliais, įtraukiančios veiklos ir naujos pažintys

Atliepiant šį poreikį, dviejų savaičių trukmės dieninėse dirbtuvėse Lietuvos jaunuolių lauks praktinių seminarų sesija, kurias ves verslo ir meno srities specialistai, taip pat vyks susitikimai su sėkmingų startuolių atstovais. Dirbdami komandose jaunuoliai generuos opiausių, jų požiūriu, problemų sprendimus, kurių pagrindu kurs naujas startuolių idėjas, o geriausiųjų idėjų autorių lauks kūrybinės dirbtuvės bei mentorystės sesijos. Verslumo dirbtuvių metu jaunuoliai ne tik ugdys komandinio darbo įgūdžius, bet ir savo bendraamžių rate kurs naujus socialinius ryšius. Iniciatoriai tikisi, jog šios veiklos teigiamai paveiks jaunuolių ateitį Lietuvoje – bus užmezgami ryšiai su vietos verslo bendruomenėmis, steigiami verslai ir kuriamos naujos darbo vietos.

Dirbtuves, pagal „Iniciatyvos Kaunui“ programą, organizuoja Kauno kolegijos Verslo fakulteto Verslo centras. Projektą finansuoja Kauno miesto savivaldybė. Iniciatyvos partneriai – „Startup Lithuania“ (VšĮ „Inovacijų agentūra“).

Dirbtuvės – NEMOKAMOS.

Registracija vyksta iki birželio 16 d.

Kilus klausimų, susisiekite:
el. p.: verslocentras@go.kauko.lt
tel.: (8 609) 96 153