Profesijos pasirinkimas – vienas svarbiausių sprendimų žmogaus gyvenime, kurio priėmimui reikia atitinkamų kompetencijų, savęs pažinimo ir supratimo, kad tai susiję su būsima psichologine, socialine ir ekonomine padėtimi. Labai svarbu tinkamai įvertinti, kokią pridėtinę vertę kuria vienos ar kitos profesijos atstovai. Ir nors tam tikrų sričių specialistų poreikis vis auga, tačiau ar žinant šį faktą galima rinktis profesiją ir dirbti savo svajonių darbą?

Rėjus Černiauskas

Pirmieji studijų pasirinkimo apmąstymai prasideda dar mokykloje. Diskusijos, seminarai, išvykos, susipažinimai su aukštosiomis mokyklomis ir dar daugiau – didžiosios dalies moksleivių patirtis. Studentas Rėjus Černiauskas, pasirinkęs Programų sistemų studijas Kauno kolegijoje, atvirauja, kad būtent rinktis karjeros kelią pastūmėjo šios srities specialistų poreikis.

„Dar paskutiniais mokslo metais gimnazijoje ilgai svarsčiau apie savo ateitį: kokį norėčiau įgyti išsilavinimą, kokioje srityje dirbti ir kokias pareigas užimti. Girdėdamas, kad darbdaviai vis dažniau teigia, jog kai kurių specialybių darbuotojų itin trūksta, nedvejodamas pasirinkau Programų sistemų studijas Kauno kolegijoje, nes informacinės technologijos buvo viena labiausiai dominančių sričių“, – dalijasi R. Černiauskas.

Praktika kolegijoje – vienas iš studijų privalumų

Kiekvienas studentas studijų metu atlieka praktiką, kuri įprasmina įgytas teorines žinias ir padeda tobulėti pasirinktoje srityje. Anot studento R. Černiausko, praktikos laikotarpis buvo vienas laukiamiausių, o praktikos vietos paieška nesukėlė sunkumų.

„Nors praktiką reikėjo atlikti rudens semestre, aš praktikos vietos pradėjau ieškoti jau gegužės mėnesį ir džiaugiuosi, kad greitai radau vietą Skaitmeninio marketingo agentūroje „Rocket Science Baltics“. Atlikęs praktiką, čia likau ir dirbti. Šiuo metu esu programuotojas. Darbas yra tikrai įdomus, nes tenka kurti naujas interneto svetaines, diegti įvairias funkcijas, ieškoti sprendimų, kurių pritaikymas padėtų gerinti svetainės funkcionalumą“, – pasakoja studentas.

Šarūnas Ribakovas

„Per visus įmonės veiklos metus turėjome nemažai studentų-praktikantų. Manau, kad tokia praktika yra labai naudinga studentui, nes leidžia suprasti, kas labiau patinka, kokioje IT kryptyje žmogus norėtų save realizuoti. Ne vienas studentas, baigęs praktiką, gavo darbo pasiūlymą ir iš kitų įmonių. Žinoma, keletas studentų liko ir pas mus“, – dalijasi įmonės „Rocket Science Baltics“ vadovas Šarūnas Ribakovas.

IT sektoriaus laukia pokyčiai 

Aktyvumu ir augimu per pandemiją pasižymėjęs IT sektorius šiuo metu kelia daug diskusijų, kokia ateitis laukia šioje srityje dirbančių specialistų. Žinoma, kad programuotojų darbas gali pasikeisti. Atsirandant naujoms technologijoms, vienus procesus gali pakeisti kiti. Dalis jų gali būti sukuriami automatiškai arba su dirbtinio intelekto pagalba. Tačiau šios srities specialistų visada reikės.

„Beprotiškas gyvenimo tempas ir labai greitas globalizacijos paspartėjimas mus privedė prie skaitmenizuotų procesų. Vien Lietuvoje trūksta virš 10 tūkstančių skirtingo pobūdžio IT specialistų, kurie galėtų užtikrinti tų procesų veikimą. Žvelgiant į ateitį manau, kad IT specialistų laukia užtikrinta karjera, kuri suteiks dar daugiau laisvės ir galimybių dirbti iš skirtingų pasaulio vietų“, – teigia Š. Ribakovas.

Susipažinti su Kauno kolegijoje realizuojama Programų sistemų studijų programa galite čia.