Šiuolaikinis žmogus visur skuba, skrupulingai planuoja savo dieną, tačiau turi atrasti laiko ir poilsiui, kuris kokybiškiausias gryname ore. Visa išsprendžiantis planas – minimalios priežiūros reikalaujanti aplinka prie namų ar savaitgaliais lankomoje sodyboje.

Kauno kolegijos Kraštovaizdžio dizaino dėstytoja, Lietuvos kraštovaizdžio architektų ir Lietuvos dendrologų sąjungų narė Inga Kilmanienė (Vackonytė) ir Kauno kolegiją baigusi aplinkos projektuotoja-dizainerė Julita Leckienė (Ąžolinskaitė) „Kauno dienoje“ dalijasi įžvalgomis ne tik apie kraštovaizdžio dizaino ir rūpinimosi aplinka vietą Lietuvoje, kraštovaizdžio dizainerių poreikį, stiliaus pojūtį, bet ir žeria patarimus, kaip savęs neapsunkinti kuriant gražią ir jaukią lauko aplinką.

Anot specialisčių, kraštovaizdžio dizainerių poreikis ne tik išlieka, bet ir auga: daugėja gyventojų priemiesčiuose, didėja poreikis ir noras įsigyti nuosavą būstą su žemės ploteliu. Įdomu tai, kad pagrindiniai užsakovų įgeidžiai yra, kad aplinka būtų minimalistinė ir reikalautų kuo mažiau priežiūros, todėl atsižvelgdamos į tokius žmonių poreikius I. Kilmanienė ir J. Leckienė atkreipia dėmesį į vejos priežiūrą, augalų pasirinkimą ir sistematišką erdvės dalijimą bei funkcionalumą. Kraštovaizdžio dizaino specialistės tvirtina, kad dažnai pasitaikančios klaidos kuriant ir projektuojant aplinką gali kainuoti dvigubai, o kartą investavus į kraštovaizdžio dizainerio paslaugas galima sutaupyti ir laiko, ir pinigų.

Plačiau skaitykite „Kauno dienoje“.