Spalio mėnesį Kaune startuoja naujas Tarptautinis fotografijos ir medijų meno (angl. International Photography and Media Art Festival, IPMA) festivalis. Festivalio parodų ir paskaitų temos klausia apie aktualizuotą dirbtinio intelekto ir meno sąveiką – kokia šių medijų ateitis, o gal ta ateitis – jau dabar? Parodų atidarymai ir paskaitos vyks spalio 1–7 dienomis, o pats festivalis tęsis iki spalio 31 dienos.

Kauno kolegijos organizuojamame festivalyje naujausią savo darbą ir paskaitas pristatys Boris Eldagsen (Vokietija), skandalingai atsisakęs „Sony World Photography Award 2023“ konkurso premijos, šiuo kontraversišku poelgiu atkreipdamas fotografijos bendruomenės dėmesį į diskusijos apie dirbtinio intelekto vietą šiuolaikiniame mene būtinumą.

Savo kūrybą ir idėjas pristatys pasaulinio garso menininkai: skandalingasis Boris Eldagsen (Vokietija), metęs iššūkį šiuolaikinei kūrybinei bendruomenei; garso ir dirbtinio intelekto menininkas Jukka Hautamäki (Suomija); Trondheimo elektroninio meno praktikė Zane Cerpina ir Stahl Stenslie (Norvegija), dirbantis su pažinimo ir suvokimo manipuliavimo projektais; meno ekspertė Ornela Ramašauskaitė (Lietuva); menininkių grupės Cooltūristės narė tyrėja Dalia Mikonytė (Lietuva); Užupio Respublikos kultūros ir inovacijų ministras, išradėjas Gleb Divov (Lietuva); fotomenininkė, dizainerė, lektorė Vėtrė Antanavičiūtė (Lietuva) ir daugelis kitų.

Festivalis apims ne tik ekspozicines, bet ir edukacines bei diskusines veiklas – į dirbtuves ir paskaitas kviečiami aktyvūs klausytojai. Šiandien dažnai girdimas teiginys, kad dėl naujų technologijų „fotografija mirė“, „fotografų nebereikia“ – tačiau šio festivalio kontekste gali nustebinti fotografijos ir kitų medijos dimensijų bei naujų galimybių spektras.

Su festivalio programa galima susipažinti oficialioje svetainėje: www.ipmafestival.lt. Parodos bus eksponuojamos Laikinojoje M. K. Čiurlionio galerijoje, Nacionalinio Kauno dramos teatro parodų erdvėse, kino centro „Romuva“ vestibiulyje; paskaitos vyks „Žalgirio“ arenos amfiteatre ir Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus patalpose.

Straipsnis publikuotas „Kas vyksta Kaune