Liepos mėnesį Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakultetas organizavo VIII-ąjį tarptautinį tapybos plenerą „Pelėdų kalno paslaptys“. Trijų Europos šalių – Lietuvos, Ukrainos ir Norvegijos – menininkai savo mūzų ieškojo Pelėdų kalno medžių paunksmėje. Savo kūrinius tapybos meistrai miestiečius kviečia atvykti apžvelgti į atidarytą parodą.

Plenero kuratorius – kauniečių ypač mylimas dailininkas, Kauno kolegijos dėstytojas Arvydas Martinaitis.

Pelėdų kalno istorines užuominas, paslapčių ir legendų interpretacijas, galite pamatyti tapybos darbuose atvykę Į Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakultetą (A. Mackevičiaus 27, Kaunas) darbo dienomis 9–16 valandomis. Paroda veiks iki vasaros pabaigos.

Šįmet parodoje savo kūrinius pristato: Rebeka Bruder (Lietuva), Joana Gelažytė (Norvegija), Olena Kondračiuk (Ukraina), Mariia Tertychna (Ukraina), Valentina Vaskialite (Ukraina), Irena Mika (Lietuva), Arvydas Martinaitis, kuratorius (Lietuva), Monika Maziliauskienė (Lietuva), Mantas Maziliauskas (Lietuva),  Deivis Slavinskas( Lietuva), Yura Shapalov (Ukraina),  Laura Slavinskaitė (Lietuva).

Kiekvienas pleneras yra užbaigiamas grupine paroda, kurios metu autoriai įteikia po vieną savo kūrinį Kauno kolegijai ir fakultetui. Surinkta kolekcija per vienerius metus aplanko ne tik didesnius Lietuvos miestus, bet ir periferiją, suteikdama galimybę su menininkų kūryba susipažinti iš arčiau, atrasti joje pažįstamus savo krašto atspindžius.

Išsamesnė informacija – Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto interneto svetainėje ir žiniasklaidoje, naujienų portale www.diena.lt.