Nors trumpąsias studijas Lietuvoje galima rinktis jau antrus metus, deja, daugelis būsimų studentų vis dar mažai žino apie šią atsiradusią naują galimybę.

Studijos trunka 1,5–2 metus

Trumposios studijos, priklausomai nuo studijų programos, trunka tik 1,5–2 metus. Tai alternatyvus kelias į aukštąjį mokslą. Šiemet trumpąsias studijas rinktis siūlo keturios Lietuvos kolegijos: Vilniaus, Kauno, Panevėžio ir Šiaulių valstybinė kolegija.

Plečiasi trumpųjų studijų programų skaičius

Studijų naudą mato ir nuomonei pritaria ir Kauno kolegijos direktoriaus pavaduotoja studijoms Jolanta Bareikienė. Pasak jos, šių studijų poreikis ir potencialas yra didelis.

„Poreikis kyla iš darbo rinkos, kolegijos turi potencialą rengti kokybiškas trumposios pakopos studijų programas ir siūlyti stojantiesiems. Per trumpesnį laiką parengti specialistai ateina pas darbdavius ir užpildo laisvas darbo vietas, pradeda karjerą, o taip pat turi galimybę tęsti studijas aukštesnėje pakopoje. Tokioje situacijoje laimi visi“, – sako ji.

Praėjusiais metais Kauno kolegija vykdė priėmimą į vieną studijų programą, o šiemet aukštoji mokykla siūlo rinktis jau iš dviejų – Sistemų administravimo ir Grafinių vartotojų sąsajų kūrimo programų.

„Šias studijas pradėjome vykdyti, nes reaguojame į darbdavių poreikius, o taip pat atsižvelgiame į tam tikros asmenų grupės poreikį studijuoti, nes šios studijos gali būti patrauklios ir tiems, kuriems bendrojo lavinimo dalykai mokykloje sekėsi sunkiau (valstybė šiais metais trumposios pakopos studijoms skyrė 100 valstybės finansuojamų vietų). Jie gali greičiau įgyti profesiją ir įsilieti į darbo rinką. Be to, tai gali būti lengvesnis kelias po šių studijų įgyti aukštąjį išsilavinimą – tęsti studijas profesinio bakalauro pakopoje“, – studijų privalumus vardina Kauno kolegijos atstovė.

Norinčių studijuoti skaičius auga

Kolegijų atstovai tikina, kad norinčių studijuoti skaičius auga. Pasak Kauno kolegijos direktoriaus pavaduotojos studijoms, studentai mato daug šių studijų privalumų.

„Trumposios studijos yra greitesnis kelias įgyti profesiją ir pradėti karjerą, nes jų trukmė 1,5 metų, o taip pat tai alternatyvus kelias įgyti aukštąjį išsilavinimą.

Reikia pabrėžti dar vieną dalyką, kad trumposios studijos artimiau sieja aukštąjį mokslą ir profesinį mokymą, nes šias studijas gali rinktis ir profesinio rengimo centrus pabaigę asmenys. Renkantis šias studijas privalomi minimalūs reikalavimai yra žemesni nei renkantis profesinio bakalauro studijas ir yra galimybė gauti valstybės finansavimą“, – pasakoja J. Bareikienė.

Straipsnis publikuotas „lrt.lt