Gegužės 9–13 dienomis Kauno kolegijos Verslo fakulteto Komunikacijos katedros studentams paskaitas skaito V. N. Karazino Charkovo nacionalinio universiteto Verslo mokyklos ekonomikos mokslų daktarė Olena Parkhomenko, kuri šią savaitę su studentais dalijasi pagrindinių žmonių mąstymo bruožų, loginių klaidų, sprendimų priėmimo neapibrėžtumo sąlygomis praktinėmis ir teorinėmis žiniomis.

Ketvirtadienį, gegužės 12 d., 12.40 val. viešnia, atliepdama mobilumo programos „Erasmus+“ dalį, organizuoja atvirą paskaitą „Mąstyk kritiškai arba kuo Einšteinas skiriasi nuo amebos“ (angl. „Think critically, or How is Einstein different from ameba“) ir kviečia įžvalgas šia tema išgirsti Kauno kolegijos bendruomenę. Atviros paskaitos metu bus nagrinėjama kritinio mąstymo, atsižvelgiant į šiuolaikinius iššūkius, esmė, komponentai ir pagrindiniai „homo kritiko“ įgūdžiai.

Dr. Olena Parkhomenko – lektorė, turinti 20 metų patirtį edukuojant ir konsultuojant įmones bei organizacijas finansų ir strateginio valdymo klausimais. Ji yra sertifikuota darnaus vystymosi švietimo srities trenerė, tarptautinio tarpininkavimo konsultantė, kuri, plėsdama mokslines tarptautines kompetencijas, stažavosi Nyderlandų verslo akademijoje, Mursijos Šventojo Antano katalikų universitete, Turibo universitete ir kt. Dr. O. Parkhomenko yra Karazino verslo mokyklos magistro studijų programos „Mąstantis vadybininkas“, skirtos vadybininkams ir verslo savininkams, mokymų trenerė. Šiuo metu kaip ekspertė dalyvauja šiuose „Erasmus+“ projektuose: „Mediacija: mokymai ir socialinė transformacija“ (MEDIATS); „Moldovos ir Ukrainos dvigubo laipsnio studijų integracija“ (COOPERA); „Tarptautinių studentų adaptacija ir integracija“ (INTERADIS).

V. N. Karazino Charkovo nacionalinis universiteto pastatas (nuotr. apačioje 2022 kovo mėn.)

Anot šiuo metu Lietuvoje viešinčios dr. O. Parkhomenko, Karazino verslo mokykla buvo įkurta 2016 m., siekiant padėti esamiems ir būsimiems lyderiams realizuoti savo kūrybinį potencialą, taip pat kurti sėkmingą karjerą bet kurioje srityje ar padėti jiems tobulėti organizacijoje. Verslo mokykloje realizuojamos 7 studijų programos, įskaitant doktorantūros studijas, taip pat puikiai išvystyta tarptautinių ryšių sistemą, daug universitetų partnerių visame pasaulyje, yra kelių „Erasmus+“ projektų ir kitų tarptautinės sąveikos krypčių partnerė. „Ir viskas būtų puiku, jei nebūtų karo“, – teigia ji. V. N. Karazino Charkovo nacionalinis universitetas įkurtas pačiame Charkovo (didžiojo miesto šiaurės rytinėje Ukrainos dalyje) centre. Siena su Rusija yra už 30 km, o 2022 m. kovą buvo visiškai sugriautas Karazino verslo mokyklos miestelis ir kiti universiteto pastatai. „Nepaisant tokių nuostolių, mūsų vadovybės sprendimas yra vienareikšmis: atkurti universitetą, išlaikyti dėstytojus ir studentus, užtikrinti tolesnę plėtrą“, – planais dalijasi dr. O. Parkhomenko.

Paskaita vyks Kauno kolegijoje 2-47 aud. (Pramonės pr. 20) Taikomosios komunikacijos pirmakursių Atsakingo verslo komunikacijos modulio metu.