Birželio 2 d. (penktadienį) 18 val. kviečiame į menininko Žilvino Landzbergo viešos erdvės objekto „Žalčio namas 101“ pristatymą, kuris vyks ant Pelėdų kalno (A. Mackevičiaus g. 27, Kaunas).

Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos teritorijoje esantis statinys – tai Kauno miestą pasaulyje išgarsinusios „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ organizacijos dovana, sykiu, duoklė šiai ypatingai Kauno vietai ir patiems miesto gyventojams.

„Šis objektas ne tik papildo teritorijoje esantį senąjį architektūrinį ansamblį, bet yra ir nauja, puiki vieta susibūrimams. O burtis Menų akademijos bendruomenė kviečia nuolatos, organizuodama įvairius kultūrinius renginius miestiečiams ir miesto svečiams, menininkų, akademinės bendruomenės, Žaliakalnio bendruomenės susitikimus ir kt. Objekte „Žalčio namas“ jau numatyta organizuoti diskusijas, kuriose prie bendro stalo kasmet susėstų įvairūs kultūros, meno, savivaldybių ar ministerijų atstovai. Taip pat tai vieta studentų iniciatyvoms: kūrybinėms dirbtuvėms, koncertams, kūrybos vakarams. Tikriausiai pats unikaliausias šio, Ž. Landzbergo sukurto, objekto bruožas – transformacija į lauko galeriją, kurioje tikrai ne vienas menininkas norėtų eksponuoti savo kūrinius“, – sako Menų akademijos vadovė dr. Inga Valentinienė.

Pelėdų kalnas praturtėjo išskirtiniu kūriniu, kuris taps dar vienu šios žymios Kauno vietos akcentu.

Artėjant viešos erdvės objekto „Žalčio namas 101“ pristatymui – apie meno mieste funkciją, kultūros politiką, dialogą ir nesusikalbėjimą bei viešų erdvių įveiklinimą skaitykite Ievos Klimaitės interviu „Landzbergas: skaudu dėl menkaverčių monumentų, kurie nešildo širdies ir neglosto akių“.

Nuotraukos: Martynas Plepys