2023 m. balandžio 20 – gegužės 31 d.

Kauno kolegija (Pramonės pr. 22A, Kaunas)

Kauno kolegijoje (Pramonės pr. 22A, Kaunas, pirmas aukštas) eksponuojama Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos Objektinio meno studijų programos studentų iliustracijų paroda „Meninė gamtos ekspresija pavasarį“, lydinti tarptautinę mokslinę studentų konferenciją „Idėjų forumas“.

Gamtos formų studijose išryškinamas įvairiapusis ir žavingas gamtos pasaulio floros ir faunos grožis. Parodą puošia kvapą gniaužiantis dekoratyvinių iliustratyvių kompozicijų rinkinys, kurio kiekvienas kūrinys yra kruopščiai sukurtas taip, kad įkūnytų individualų studento gamtos suvokimą ir interpretaciją. Šie išskirtiniai kūriniai – grafiniai piešiniai atskleidžia jaunųjų menininkų meistriškumą išgauti subtilias detales, niuansuotas tekstūras ir ryškius gamtos atspalvius. Nesvarbu, ar vaizduojamas švelnus kiaulpienės išsiskleidimas, ar didingas sklandančio paukščio buvimas, kiekvienas kūrinys kviečia stebėtoją pasmalsauti užburiančiu ir nuolat besikeičiančiu gamtos pasauliu. Ši įspūdinga paroda kviečia tyrinėti ir įvertinti gamtos pasaulio stebuklus ir magiją, atskleidžiant dažnai nepastebimus, tačiau nepaprastus floros ir faunos bruožus.

Menininkų kūrybiškumas ir įgūdžiai yra akivaizdūs kiekviename meno kūrinyje – geba interpretuoti ir pritaikyti gamtos grožį naujais ir įdomiais būdais, palikdami stebėtoją sužavėtą. Eksponuojamos dekoratyvinės ir iliustratyvios kompozicijos ne tik estetiškos, bet ir suteikiančios gilesnę prasmę: kiekviena iš jų simbolizuoja studentų meninį meistriškumą, kaip pagarbą ir susižavėjimą gamtos pasauliu. Jie suteikia naują perspektyvą – įprastumą paverčia nepaprastumu ir leidžia naujoviškais ir unikaliais būdais patirti gamtos didybę ir subtilumą, taikant savo tolimesniuose meniniuose sprendimuose. Atskleidžiamas išskirtinis grožis ir įvairovė, akcentuojama meno transformacinė galia įkvėpti, ugdyti ir įgilinti mūsų suvokimą apie mus supantį pasaulį.

Šios parodos kūriniai ne tik demonstruoja studento žingeidumą bei jo požiūrį į gamtos grožį, bet ir išryškina meistrišką išieškotą kompozicinių elementų taikymą. Naudodami simetriją, asimetriją, disimetriją, proporcijas, kontrastą, niuansus, ritmą ir harmoniją, jaunieji menininkai tolesniame kūrybos procese sukūrė unikalias kompozicijas, kurias vėliau gali taikyti stiklo, keramikos, odos, tekstilės studijose. Šie komponavimo principai yra būtini ne tik kuriant estetiškai patrauklius meno kūrinius, bet jie taip pat atlieka svarbų vaidmenį suvokiant ir interpretuojant vaizdinę informaciją. Sukurtos gamtos studijų praktikos metu naujos siužetinės kompozicijos liudija menininkų kūrybiškumą ir išradingumą per savo meną išryškinti gamtos grožį. Tai unikali galimybė pasinerti į žavingą gamtos pasaulio spindesį ir įžvelgti žmogaus vaizduotę ir kūrybinį potencialą.

Parodą taip pat kviečiame apžiūrėti ir nuotoliu. SPAUSKITE ČIA

Paroda veikia: 2023 04 20 – 05 31

Parodos kuratorės: Sigita Grabliauskaitė, Monika Imbrasaitė

Parodos anotacijos autorė: Monika Imbrasaitė