2024 m. sausio 29 d.

10 val.

Kauno kolegija (Pramonės pr. 22A, Kaunas, 406 aud.)

Sausio 29 d. 10.00 val. Kauno kolegijoje (Pramonės pr. 22A, Kaunas, 406 aud.), o taip pat nuotoliniu būdu, vyks Menų ir ugdymo fakulteto Kalbų centro organizuojama konferencija „Koučingas, emocinis intelektas, dėmesingas įsisąmoninimas švietime“, skirta bendrojo ugdymo, profesinių ir aukštųjų mokyklų pedagogams.

Koučingas arba ugdomasis vadovavimas, konsultuojamasis ugdymas, lavyba – tai unikali metodika, kuri remiasi specialiomis klausimų uždavimo technikomis, leidžiančiomis paskatinti užsibrėžti ambicingus tikslus, numatyti veiksmus jiems pasiekti ir užtikrinti vidinį balansą darbiniame ir asmeniniame gyvenime.

Konferencijos temos

Kalbų centro lektorė Dinalda Simuntienė pranešime „Emocinis intelektas“ supažindins su emocinio intelekto sąvoka, kartu su konferencijos dalyviais analizuos bei mokys praktiškai atpažinti savo bei kitų žmonių emocijas, atskirti įvairius jausmus, taip pat gilinsis, kaip pasitelkiant emocinę informaciją valdyti savo mąstymą bei poelgius ir tokiu būdu geriau suprasti supančią aplinką.

Verslo fakulteto Komunikacijos katedros lektorė Skaistė Kalininaitė pranešime „Koučingas švietime“ supažindins su galimybe padėti studentams ar mokiniams pasiekti reikiamą žinių ar įgūdžių lygį. Lektorė akcentuos, kaip sutelkti dėmesį į klausimų formuluotes savo auklėtiniams, siekiant padėti jiems patiems atrasti sprendimą, gebėti prisiimti atsakomybę ir turėti sąmoningumo jausmą.

Kalbų centro lektorius Edvinas Ignatavičius pranešime „Dėmesingas įsisąmoninimas (mindfulness)“ aptars sąmoningumo principus, sąmoningumo mokymų mokslinį pagrindimą, praktinį pritaikymą ir metodus, kaip taikyti sąmoningumo metodikas profesiniame gyvenime vedant paskaitas ar kituose kontekstuose.

Dalyvių registracija

Konferencija „Koučingas, emocinis intelektas, dėmesingas įsisąmoninimas švietime“ organizuojama mišriu būdu: kontaktu ir nuotoliu. Kontaktiniu arba nuotoliniu būdu konferencijoje dalyvaujantys dalyviai turi užpildyti registracijos anketą iki sausio 25  d. 16 val.

Registracija uždaryta.

Užsiregistravusiems dalyviams, likus dienai iki konferencijos, detalesnė informacija bus pateikta registracijoje nurodytu el. pašto adresu. Konferencijos dalyviams bus išduodami pažymėjimai.

Konferencijoje bendrojo ugdymo, profesinių ir aukštųjų mokyklų pedagogai kviečiami pasidalinti ir savo institucijų patirtimis. Nuo 15 val. visi norintieji turės galimybę pristatyti savo institucijose vykdomus tarptautinius projektus ir jų rezultatus. Pranešimo trukmė – 10 min. Planuojantys vykdyti sklaidą dalyviai registruodamiesi turi pažymėti, ar skaitys pranešimą.

Konferencija yra projekto „Training Emotionally Intelligent and Acceptant Mindsets for Inclusion“ (T.E.A.M.I.), vykdomo pagal „Erasmus+“ KA220 programą, sklaidos renginys. Projekto metu Kauno kolegijos dėstytojai dalyvavo socialinio ir emocinio ugdymo, sąmoningumo ir koučingo mokymuose, kuriuos vedė neurolingvistinio programavimo specialistė, sąmoningumo trenerė (angl. Mindfulness Based Stress Reduction), holistika besidominti koučerė Claudia Consuelo Saccone iš Italijos. Organizuodami konferencijas ir mokymus, įgytus teorinius ir praktinius įgūdžius Kauno kolegijos dėstytojai perduoda Lietuvos ugdytojams akcentuodami šiandienos sąmoningo ir atsakingo ugdymo kontekstus.

Išsamesnę informaciją teikia projekto T.E.A.M.I. atstovė ir mokymų organizatorė Lietuvoje, Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Kalbų centro vadovė Ieva Brazauskaitė-Zubavičienė. Kontaktai: el. p. ieva.brazauskaite@go.kauko.lt, tel. nr.: + 370 686 76 781.

Konferencija yra nemokama