Kovo 10–14 dienomis Tamperės taikomųjų mokslų universitete (TAMK) vyko inovacijų festivalis „SPRINT Innovation Festival“, subūręs įvairių šalių ir sričių studentus. Kauno kolegijai šiame renginyje atstovavo 10 Verslo fakulteto ir Informatikos, inžinerijos ir technologijų fakulteto studentų.

Festivalis „SPRINT Innovation Festival“ – tai intensyvi savaitė, skirta ugdyti studentų verslumo, kūrybiškumo ir komandinio darbo įgūdžius. Kauno kolegijos studentai iš Sporto vadybos, Tarptautinio verslo, Logistikos, Turizmo ir viešbučių vadybos, Pramoninio dizaino inžinerijos, Programų sistemų, Agroverslų technologijų, Automatikos ir robotikos studijų programų aktyviai įsitraukė į festivalio veiklas ir demonstravo aukštą kompetencijų lygį.

Festivalio metu suformuota 15 tarptautinių komandų, dirbančių 3 skirtingose kryptyse (angl. tracks), kuriose Kauno kolegijos studentai kartu su TAMK (Suomija) ir THWS (Vokietija) studentais generavo inovatyvias idėjas, kūrė prototipus ir rengė verslo idėjų pristatymus trimis skirtingomis kryptimis:

    • Re-thinking Different Industries: Creating Regenerative Businesses – ši kryptis skatino kurti regeneracinius verslo modelius, orientuotus į tvarumą ir atsakingą išteklių naudojimą.
    • Building an Inclusive and Meaningful Work Life for All – ši kryptis siekė rasti sprendimus, kaip sukurti įtraukią ir prasmingą darbo aplinką visiems.
    • Technological solutions – ši kryptis orientuota į technologinių sprendimų kūrimą.

Studentų komandos turėjo galimybę konsultuotis su patyrusiais mentoriais, SPRINT festivalio organizatoriais ir verslo įmonių atstovais. Galutinius komandų pristatymus vertino kompetentinga Patariamoji taryba, sudaryta iš TAMK partnerių organizacijų ir Tamperės universiteto atstovų.

Ypač džiugu, kad Kauno kolegijos studentai prisidėjo prie sėkmingų komandų, kurios buvo pripažintos geriausiomis savo kryptyse:

Pirmosios krypties (Re-thinking Different Industries: Creating Regenerative Businesses) komanda „ReGenovate“, kurioje dalyvavo Kauno kolegijos Pramoninio dizaino inžinerijos 2 kurso studentė Simona Kaunietytė, pristatė inovatyvią idėją „ReFridge“ – išmanų paštomato tipo šaldytuvą, skirtą maisto atliekų mažinimui ir maitinimo prieinamumo didinimui TAMK studentams.

Antrosios krypties (Building an Inclusive and Meaningful Work Life for All) komanda „BEN TEN“, kurioje dalyvavo Kauno kolegijos Tarptautinio verslo 2 kurso studentas Paulius Vegys ir Sporto vadybos 3 kurso studentė Roneta Brogaitė, pristatė verslo idėją, skirtą absolventų įsidarbinimo galimybėms gerinti per darbo patirties įgijimą specialiai tam sukurtoje įmonėje.

„SPRINT festivalis buvo išties intensyvus – studentams reikėjo greitai perprasti naujas žinias, adaptuotis prie darbo tarptautinėse komandose. Tačiau kartu ši savaitė įnešė daug neįkainojamų patirčių: naujų draugysčių, įsimintinų laisvalaikio akimirkų ir, svarbiausia, neišmatuojamą asmeninį augimą“, – įspūdžiais dalinasi Kauno kolegijos studentus lydėjusi Verslo fakulteto koordinatorė Kristina Kavaliauskaitė, papildydama, kad kiekvienas dalyvis parsivežė ne tik žinių, bet ir nepamirštamų prisiminimų.

Be to, tuo pačiu metu Suomijoje Tamperės taikomųjų mokslų universitete vyko ir Tarptautinė savaitė „Eye on TAMK“, kurioje dalyvavo 9 Kauno kolegijos dėstytojai ir tyrėjai, pristatydami savo ekspertines žinias ir patirtį.  Verslo fakulteto Komunikacijos katedros asistentė Ligita Zailskaitė-Jakštė skaitė paskaitą apie dirbtinio intelekto poveikį vartotojų elgsenai tema „AI and Consumer Behaviour & Consumer Behaviour and Experience Design in Metaverse“, o Menų ir ugdymo fakulteto Socialinio darbo katedros dėstytojos Ilona Venckienė ir Aušra Kavaliauskienė vedė 2 seminarus socialinio darbo metodologijos ir komunikacijos bei bendradarbiavimo temomis („Strengths Perspective in Social Work“, „Communication and Collaboration Characteristics of the Multidisciplinary Team“). Medicinos fakulteto Slaugos katedros lektorė Jolanta Ulozienė savo seminare „Parents’ Perspectives on Alternative Medicine for Children with Medical Complexity“ dalijosi įžvalgomis apie tėvų požiūrį į alternatyviąją mediciną vaikams, turintiems sudėtingų sveikatos problemų.

Šis sėkmingas Kauno kolegijos studentų ir dėstytojų dalyvavimas tarptautiniame renginyje ne tik patvirtina aukštą kolegijos studijų kokybę ir studentų gebėjimą integruotis į tarptautinę akademinę bendruomenę, bet ir tiesiogiai atliepia Kauno kolegijos strateginius tikslus – ugdyti tarptautinės patirties turinčius specialistus, gebančius sėkmingai konkuruoti globalioje darbo rinkoje ir stiprinti kolegijos tarptautinį konkurencingumą.