Vasario mėnesio pirmosiomis dienomis parodų ir kongresų rūmuose „Litexpo“ vyko iniciatyvą „Idėja Lietuvai“ lydėjusi „Didžioji idėjų ir pokyčių konferencija“. Prie Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės, seimo pirmininko Viktoro Pranskiečio ir ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio globojamo renginio prisidėjo Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakulteto Dekoratyvinės plastikos katedros vedėja Sigita Grabliauskaitė, sukūrusi net 10 autorinių prizų laimėtojams.

Pasak renginio organizatorių, vienybė, visuomenės įsitraukimas, aktyvus dalyvavimas įgyvendinant idėjas ir atvirumas – pagrindiniai šios konferencijos siekiai. „Didžiąją idėjų ir pokyčių konferenciją“ vainikavo iškilminga apdovanojimų ceremonija, kurios metu buvo pagerbti labiausiai nusipelnę žurnalistai ir kiti prie iniciatyvos ženkliai prisidėję asmenys. Apdovanojimas, kurį sukūrė stiklo menininkė S. Grabliauskaitė – tai jėgos, didvyriškumo, ištvermės ir tvirtumo simbolio, lietuviško ąžuolo, lapas.

Renginio „Didžioji idėjų ir pokyčių konferencija“ metu buvo pagerbtas ir už svarbiausių idėjų Lietuvai įgyvendinimą apdovanotas profesorius Vytautas Landsbergis. Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos pirmininkui, faktiniam Lietuvos vadovui lemtingu šaliai metu iniciatyvos vardu padėkota už drąsą turėti idėjų ir siekti jų įgyvendinimo.

„Labai norėčiau, kad tas ąžuolo lapas būtų visada gyvas. Žaliuos Lietuvoje ąžuolai, nepamirškime to tikėjimo, gyvenkime juo, būkime Lietuvoje, kurkime Lietuvą, nes save tada kuriame ir kažkuo esame“, – atsiimdamas ąžuolo lapo formos apdovanojimą kalbėjo prof. V. Landsbergis.

Sigita Grabliauskaitė kuria naudodama karšto stiklo formavimo technologiją. Jos kūrybai būdingas konceptualus stiklo meno suvokimas: svarbūs aspektai virsta improvizacija, kuriama kaskart nauja, nematyta kompozicija. 2016-aisiais Kauno pilyje buvo pristatyta ir du mėnesius eksponuota daug dėmesio sulaukusi šios menininkės personalinė paroda „Stiklo logika“. Iš viso S. Grabliauskaitė yra surengusi daugiau nei penkiolika personalinių parodų ir dalyvavusi daugybėje tarptautinių projektų.

Šiuo metu stiklo menininkės Sigitos Grabliauskaitės darbus galima išvysti net dvejose parodose: Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti skirtoje vitražo ir stiklo parodoje, kuri eksponuojama Seimo II rūmų parodų galerijoje bei tai pačiai progai skirtoje tarptautinėje parodoje „Žirgas dailėje“, kurią galima rasti Dusetų krašte, Zarasų rajone.

Daugiau informacijos apie iniciatyvos „Idėja Lietuvai“ autorių apdovanojimus.

Nuotraukos: Kiril Čachovskij