Vienas svarbiausių etapų jauno žmogaus gyvenime – karjeros kelio pasirinkimas. Moksleiviai žvalgosi ir renkasi aukštąją mokyklą, bando susigaudyti ir atsirinkti studijas iš gausaus studijų programų sąrašo, o į šį procesą įsitraukia ir tėvai. Aukštųjų mokyklų mugėje Kauno kolegijos stende atliktas tyrimas atskleidė, kad didžioji dauguma mokinių renkantis studijas pasikliauja šeimos narių nuomone.

Apklausti jaunuoliai teigė, kad studijas aukštojoje mokykloje jie supranta kaip vieną svarbiausių savo gyvenimo momentų, kuris nulems jų sėkmę, laimę ir pilnavertį gyvenimą.

Apklausos rezultatai nustebino: iš daugiau nei 300 jaunuolių, žinančių, kurį kelią rinksis, – vos trečdalis. „Priimti sprendimus blokuoja stresas ir baimė, įsitempimas tiek fiziškai, tiek emociškai. Sakydami, kad tai svarbu, kad tai visą gyvenimą nulemiantis sprendimas, sukuriame didelį baimės burbulą ir į situaciją pradedame žiūrėti per rimtai“, – apie sprendimus priimti trikdančius faktorius pasakoja karjeros koučingo specialistė Danguolė Kraskauskienė, Kauno kolegijoje dėstanti viešąjį kalbėjimą.

D. Kraskauskienė, Kauno kolegijos Verslo fakulteto dėstytoja, Aukštųjų mokyklų mugės metu skaitė pranešimą tema „Svarbiausi sprendimai. Išmok juos priimti!“, subūrusį vis dar neapsisprendusius moksleivius. Dėstytoja pasakojo, kad vienoms profesijoms keičiant kitas, jos dabar tampa savybių ir gebėjimų rinkiniu, tad svarbiausia yra išsiaiškinti, kuri kryptis ar sritis įkvepia.

Kauno kolegijos dėstytoja skatino moksleivius atsigręžti į save: „Nereikia stengtis patenkinti svetimų lūkesčių. Svarbu pažinti save, nes tik pats gali suvokti ko tu, o ne kas kitas nori. Dažniausiai sprendimas glūdi širdyje, tačiau yra užgožiamas“.

Kaip priimti sprendimą studijuoti ir daugiau apie tyrimo rezultatus skaitykite „Kauno dienos“ straipsnyje.