Kauno kolegija ir toliau nuosekliai tęsia bendradarbiavimą su Kinija. Lapkričio 23 – gruodžio 2 dienomis septynių darbuotojų delegacija iš kolegijos vyksta į  Kinijos Hainanio programinės įrangos technologijų kolegiją (Hainan College of Software Technology).

Pasak vizitą organizuojančio tarptautinių ryšių skyriaus darbuotojų, pagrindinis kelionės tikslas – plėtoti  kultūrinius mainus bei organizuoti patirties sklaidą, ypač fokusuojant dėmesį į turizmo bei sveikatingumo  paslaugų klausimą.

Kauno kolegijos delegaciją sudaro dėstytojai iš Medicinos, Vadybos ir ekonomikos fakultetų bei kolegijos administracijos darbuotojai. Išsamioje vizito programoje numatytas paskaitų apie Lietuvos turizmo išteklius, SPA paslaugų tendencijas, globalizacijos įtaką turizmui skaitymas, susitikimai su aukštosios mokyklos vadovybe, diskusijos apie aukštųjų mokyklų aktualijas.

Kaip pastebi delegacijos dalyviai, nors Kauno kolegiją ir Hainanio programinės įrangos technologijų kolegiją skiria maždaug 7000 tūkstančiai kilometrų, tačiau abi aukštosios mokyklos turi panašumo: čia studijuoja panašus skaičius studentų, realizuojamos panašios ir įvairias sritis apimančios studijų programos, kolegijas sudaro panašus padalinių skaičius. Hainanio technologijų kolegija įsikūrusi Čionghai mieste, rytinėje Hainanio provincijos dalyje.

„Mes nuoširdžiai tikime, kad  bendradarbiavimas ir šis vizitas  prisidės  prie turizmo  bei sveikatingumo  paslaugų   kokybės gerinimo. Tai bei  padės plėtoti  atvykstamąjį ir išvykstamąjį turizmą tarp Kinijos ir Lietuvos. Hainan sala yra labai patraukli turistams iš Europos. Manome, kad kolegijos dėstytojų patirtis rengiant turizmo specialistus, kurie baigę studijas dirbs  įvairiose turizmo organizacijose, bus naudinga skleidžiant potencialiems Lietuvos turistams žinią apie kelionių į Kiniją ir išskirtinai į Hainan salą patrauklumą,“ – teigia vienas iš delegacijos dalyvių, Kauno kolegijos direktoriaus pavaduotojas komunikacijai Antanas Vaidelys.

Vizitas rengiamas pasinaudojant  Kinijos vyriausybės finansuojamo projekto „Viena juosta, vienas kelias“ (One Belt, One Road), kuriame daug dėmesio skiriama ir Baltijos regionui, galimybėmis.

Šiuo metu Kauno kolegijoje studijuoja trys studentai iš Hainanio programinės įrangos technologijų kolegijos. Į Multimedijos technologijų studijų programą atvyko studentai Jingcai  Huang  ir Zheng  Shan, Turizmo ir viešbučių vadybos programoje studijuoja Xiaoyan Hu. Dalinėms studijoms pagal „Erasmus+“ mainų programą į Kiniją yra išvykę ir du viešojo maitinimo studijų programos studentai: Valdas Žvynakevičius ir Paulius Stanionis.

Delegacijos dalyviai:
Antanas Vaidelys
Jolanta Valiaugienė
Aušra Liorančaitė-Šukienė
Aldona Vosyliutė
Vilma Tamošauskaite- Rimydienė
dr. Raminta Andrėja Ligeikienė
Žaneta Mickienė