Kitą savaitę, balandžio 26–27 dienomis Kauno kolegijoje vyks tarptautinė mokslinė-praktinė konferencija „Inovacijos leidybos, poligrafijos ir multimedijos technologijose“ (angl. Innovations in Publishing, Printing and Multimedia Technologies, IPPMT), kurią jau 15-tą kartą organizuoja Technologijų fakulteto Medijų technologijų katedra. Konferencijos tematinės kryptys: kompiuterinis dizainas, reklama ir leidyba, grafinės ir skaitmeninės medijos, filmai ir animacija, vizualinės komunikacijos produkcija televizijai, internetui, socialiniams tinklams, kt. Šiais metais į forumą, vyksiantį dvi dienas, susirinks ir patirtimi dalysis mokslo ir verslo pasaulių atstovai iš JAV, Vokietijos, Vengrijos, Belgijos, Graikijos, Portugalijos, Latvijos, Turkijos, Ukrainos, Lenkijos, Meksikos ir Lietuvos.
Apie konferencijos programą
Pirmosios konferencijos dienos – balandžio 26-tosios – plenarinėje sesijoje, vyksiančioje Kauno kolegijoje, pranešimą apie socialinių medijų ir kūrybos ekonomikos ateitį skaitys Sirakūzų universiteto (angl. Syracuse University) (JAV) Skaitmeninių medijų antreprenerystės centro vadovas Sean Branagan. Tuo tarpu problemas, su kuriomis susiduria žmogus technologinių inovacijų aplinkoje, nagrinės Mitveidos taikomųjų mokslų universiteto (angl. Mittweida Universtity of Applied Sciences) (Vokietija) atstovas Christian Greim. Kalifornijos valstybinio politechnikos universiteto (angl. California Polytechnic State University) (JAV) profesorius dr. Kenneth L. Macro, Jr. pristatys grafinių komunikacijų studijų programų vystymo patirtį Šiaurės Amerikos šalių universitetuose, o svečias dr. Csaba Horvath iš Obudos universiteto (angl. Obuda University) (Vengrija) kalbės apie knygas, pasieksiančias Europą ateityje.
Pasibaigus plenarinei sesijai, konferencijos dalyvių lauks pranešimai, kurie bus skaitomi virtualioje erdvėje. Pirmiausia dalyvių dėmesio lauks tarptautinės asociacijos International Circle of Educational Institutes for Graphic Media Technology and Manegment, ICEIGMTM, vienijančios medijų studijas vykdančias aukštąsias mokyklas iš daugiau kaip 60 pasaulio šalių, prezidento prof. Anastasios E. Politis (Graikija) sveikinimas. Vėliau – svečių iš Ukrainos, Turkijos, Vengrijos atliktų tyrimų rezultatų pristatymai ir animacijos menininko Vladislav Berežok iš Kauno kolegijos pranešimas apie dirbtinio intelekto įtaką medijų kultūrai ir menui. Po pertraukos konferencija sugrįš į kolegijos erdves, kur vykdomus mokslinius tyrimus ir susijusias įžvalgas pristatys pranešėjai iš Lenkijos, Latvijos ir Lietuvos. Taip pat konferencijos dalyviai bus pakviesti į Medijų technologijų katedros dėstytojų Laimos Numavičės ir Vilūnės Grigaitės dizaino kūrinių parodas.
Balandžio 27-ąją – antrąją konferencijos dieną – kolegijos auditorijose vyks renginiai studentams bei moksleiviams: Arteveldės taikomųjų mokslų universiteto (angl. Artevelde University of Applied Sciences) (Belgija) dėstytojai Glenn D’Hondt ir Ann Dehaemers dalysis patirtimi apie kūrybiškumo vystymą ir spalvų gamos naudojimą pakuotės dizainui; Tomaro politechnikos instituto (angl. Polytechnic Institute of Tomar) (Portugalija) dėstytojai Regina Delfino ir Rui Proenca – apie redakcinį dizainą ir skaitmeninę leidybą. Virtualiai vyks studentų sukurtų trumpų filmų pristatymas (vadovas – Roberto Valdes Tena (Meksika) ir Apalačų valstybinio universiteto (angl. Appalachian State University) (JAV) profesoriaus Kevin Howel paskaita apie savireklamos skirtos medžiagos kūrimą, naudojant „HP Mosaic“. Daugiau informacijos apie konferencijos programą ir pranešėjus galite rasti renginio interneto svetainėje.
Klausytojų registracija
Primename, kad pageidaujantiems būti konferencijos klausytojais yra reikalinga išankstinė registracija. Užsiregistruoti dalyvavimui konferencijoje galite čia. Registracija bus vykdoma iki balandžio 24 dienos. Registracija yra laikoma įvykusia Kauno kolegijai gavus mokėjimą už dalyvavimą. Klausytojams ir dalyviams taikomas mokestis – 50 eurų. Dalyvio mokestis nėra taikomas Kauno kolegijos dėstytojams ir darbuotojams. Rekvizitus ir kitą informaciją galite rasti čia.
Informacija pranešėjams
Straipsnių pateikimas recenzavimui ir publikavimui galimas iki balandžio 30 dienos. Straipsnius prašome siųsti el. p. adresu konferencija.md@go.kauko.lt. Konferencijos medžiaga bus publikuojama recenzuojamame leidinyje „Inovacijos leidybos, poligrafijos ir multimedijos technologijose 2023“ (ISSN 2029-4638).
Reikalavimus, keliamus pranešimų anotacijoms rasite čia , o straipsniams – čia.
Turint papildomų klausimų, kreiptis el. p. adresu konferencija.md@go.kauko.lt.