Jau tradicija tapęs Kauno kolegijos inicijuojamas renginys „Studentiška lėkštė šilumos“, įvykęs gruodžio 9 dieną, subūrė Kauno miesto gyventojus ir svečius prisidėti prie sunkiai gyvenančių tautiečių gerovės. Kauno kolegijos Maisto technologijos katedros studentai ir dėstytojai bei kiti bendruomenės nariai kartu su labdaros ir paramos fondu „Maisto bankas“ Rotušės aikštėje kvietė praeivius vaišintis studentų gaminta sriuba ir aukoti. Iš viso vos per tris valandas išdalinta 90 litrų sriubos, o gerais darbais sušildytos širdys paaukojo daugiau nei pusę tūkstančio eurų.

Akcijos „Studentiška lėkštė šilumos“ organizatoriai ir savanoriai gerumo iniciatyva siekė atkreipti visuomenės dėmesį į bado, skurdo problemas, liečiančias Lietuvos gyventojus. Remiantis Lietuvos statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje skurdo rizikos lygis yra didžiausias Baltijos šalyse – žemiau skurdo ribos gyvena 23 proc. lietuvių. Daugiausia vargstančių yra tarp senjorų, su skurdo problemomis susiduria ir vieniši tėvai, daugiavaikės šeimos. Aukojant vargstantiems galima bent šiek tiek prisidėti prie geresnės ir oresnės žmonių kasdienybės.

Kauno kolegijos studentai savanoriauja ne pirmus metus ir tai daro noriai. Aktyvi savanorystė studentams tampa būdu ne tik parodyti ugdomą socialinį atsakingumą, bet ir būti pavyzdžiu kitiems jaunuoliams. Kauno kolegijos direktorius Paulius Baltrušaitis džiaugiasi, kad Kauno kolegijoje matomas vis didesnis ir darbuotojų, ir studentų įsitraukimas, suvokiama neatlygintinos veiklos nauda ir vertė tiek žmonėms, tiek valstybei. „Atsakomybė ir bendruomeniškumas, kaip vienos iš Kauno kolegijos vertybių, puoselėjamos ir ugdomos nuolat. Per praktines veiklas siekiame būti realiu sektinu pavyzdžiu vienas kitam. Kolegijos tikslas yra išugdyti ne tik išsilavinusį, bet ir socialiai atsakingą jaunimą. Ateityje planuojama dar labiau skatinti savanoriauti ir darbuotojus“, – apie savanorystės plėtojimo idėją pasakoja P. Baltrušaitis ir priduria, kad aukštoji mokykla yra puiki terpė skatinti ir plėtoti savanoriškas veiklas.

Daugiau apie gerumo iniciatyvą skaitykite „Kas vyksta Kaune“ ir „Delfi.lt“.