Lapkričio pradžioje Birštone vyko Kauno kolegijos Medicinos fakulteto organizuota konferencija, kurioje buvo aptarti projekto „Villages on Move Baltic“ (VOM BALTIC, Nr.2016-3715/001-001) rezultatai. Susibūrus inovatyviam organizacijų tinklui, apimančiam sporto, sveikatos, švietimo ir kaimo plėtros sektorius, projekto dalyviai iš Suomijos, Latvijos, Estijos, Danijos ir Lietuvos prisidėjo prie fizinio aktyvumo skatinimo kaimo vietovėse. Būtent kaimuose kaimo gyvenvietėse, nedideliuose miestuose prieinamumas rinktis sportinio aktyvumo formas yra mažesnis nei dideliuose miestuose. Didelis dėmesys projekte skirtas kultūrinės patirties perdavimui ir įvairių socialinių grupių įtraukimui į įvairaus pobūdžio fizines ir sveikatinimo veiklas.

Projekto partneriai, tarp jų ir Kauno kolegija, į fizinio aktyvumo skatinimo veiklas įtraukė daugiau nei dešimt tūkstančių įvairaus amžiaus žmonių. Pietų-Rytų Suomijos taikomųjų tyrimų universiteto (XAMK, projekto koordinatorius), Pietų Suomijos Savo sporto federacijos, Latvijos kaimo forumo (Latvian Rural Forum), Lääne-Viru kolegijos (Estija), Lillebaelt taikomųjų tyrimų universiteto (Danija) ir Kauno kolegijos indėlis įvertintas kaip reikšmingas ir svarbus, todėl projektas pratęstas dar dvejiems metams.

Kauno kolegijos Medicinos fakulteto dekanas džiaugiasi, kad fakultete vykdomi biomedicinos mokslų srities tyrimai, sveikatinimo ir kitos veiklos įvertinamos ir užsienio partnerių, o tokie projektai kaip šis prisideda prie sveiko gyvenimo būdo įpročių formavimo ir sveikatinimo veiklų plėtojimo.

Apie projekto svarbą ir Kauno kolegijos indėlį daugiau skaitykite savaitraščio „Lietuvos sveikata“ ir interneto portalo lrytas.lt straipsniuose.

 

Dalijamės akimirkomis ir mintimis iš konferencijos: