Siekiant kuo geriau atliepti darbo rinkos poreikius ir parengti tvirtą teorinių žinių pagrindą turinčius ir maksimaliai praktinius įgūdžius išlavinusius specialistus, Kauno kolegijoje didelis dėmesys skiriamas žmogiškiesiems ištekliams – profesionalių, savo sritį puikiai išmanančių dėstytojų komandos subūrimui, bendradarbiavimui su lyderiaujančiomis organizacijomis, kurios yra įtraukiamos į studijų programų komitetų veiklą, dalyvauja kvalifikavimo komisijų darbe, profesinės veiklos praktikų realizavime ir vertinime, baigiamųjų darbų vadovavime ir recenzavime bei kt.

Prie Burnos priežiūros studijų krypties programų rengimo, kokybės užtikrinimo, vertinimo bei tobulinimo prisidedanti Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Burnos priežiūros studijų krypties komiteto narė, Burnos higienos studijų programos baigiamųjų egzaminų komisijos narė Gitana Rėderienė rugsėjo mėnesį nuotoliniu būdu vykusiame metiniame Europos higienistų federacijos susirinkime, kuriame dalyvavo delegatai iš 24 šalių, buvo išrinkta Europos burnos higienistų federacijos prezidente.

„Tai yra didelis visos Lietuvos burnos higienistų bendruomenės pripažinimas, ne manęs vienos. Burnos higienistai atsirado jau nepriklausomoje Lietuvoje ir nemažai įtakos tam padarė Lietuvos išeiviai, kurie gyvendami Vakarų pasaulyje suprato prevencijos svarbą odontologijoje ir pasiūlė padėti paruošti naujus specialistus – burnos higienistus. Šių specialistų pagrindinė veikla – dantų ir dantenų ligų prevencija. Šiandien Lietuvoje žmonių burnos sveikatos prevencija ir profilaktika labai svarbi, nes daugelis burnos sveikatos rodiklių yra vienų prasčiausių Europoje“, – teigia Lietuvos burnos higienistų draugijos pirmininkė G. Rėderienė.

Per 23 praktikos metus G. Rėderienė yra sukaupusi didelę klinikinę, mokslinę, organizacinę patirtį, skaito panešimus Lietuvos ir užsienio konferencijose, yra mokslinių publikacijų autorė bei Europos visuomenės burnos sveikatos asociacijos narė. Europos burnos higienistų federacijos narės yra 24 šalių draugijos ir vienija apie 38 000 burnos higienistų iš Jungtinės karalystės, Nyderlandų, Ispanijos, Italijos, Danijos, Švedijos, Suomijos, Rusijos, Latvijos, Estijos ir kitų šalių. Federacijai paskutinius devynerius metus vadovavo burnos higienistė iš Švedijos.

Daugiau informacijos apie Kauno kolegijos Medicinos fakultete vykdomą Burnos higienos studijų programą galima rasti čia.