Balandžio 16 dieną kultūros ministro įsakymu 2017 metų geriausio bibliotekos vadovo vardas suteiktas ir premija skirta Kauno kolegijos Bibliotekos ir informacijos išteklių centro vadovei dr. Linai Šarlauskienei, už indėlį kuriant informacinę Lietuvos visuomenę, bibliotekinių paslaugų tobulinimą, jų integravimą į mokslo bei studijų procesą ir aktyvų dalyvavimą bibliotekinės bendruomenės gyvenime.

Metų geriausių bibliotekininkų vardų suteikimo tikslas – įvertinti bibliotekininkų  nuopelnus Lietuvos kultūrai bei paskatinti juos aktyvesnei profesinei veiklai. Vardai ir premijos skiriamos už reikšmingiausius darbus bibliotekų veikloje ir išskirtinius profesinius laimėjimus. Bibliotekininkai ir bibliotekų vadovai kasmet vertinami Kultūros ministerijos skelbiamo konkurso nustatytais reikalavimais.

„Džiaugiuosi šiuo man suteiktu vardu, kuris įprasmina per ilgą laiką įgytas žinias, sukauptą profesinę patirtį, aktyvią veiklą akademinių bibliotekų asociacijoje ir konsorciume, pasiektus konkrečius rezultatus ir dalinimąsi žiniomis kolegijoje bei su kolegomis iš akademinių bibliotekų“, – apie gautą įvertinimą kalbėjo L. Šarlauskienė, dėkodama bibliotekos kolektyvui už darnų komandinį darbą ir Kauno kolegijos administracijai už bendradarbiavimą ir suteiktas galimybes įgyvendinti numatytas veiklas.

2017-aisiais L. Šarlauskienė padarė svarbų įdirbį Kauno kolegijos mastu. Praėjusias metais buvo modernizuotas Bibliotekos ir informacijos išteklių centro darbas: įdiegtas publikacijų duomenų ugdymo / mokymosi centras, duomenų bazė, bibliotekos interaktyvus žemėlapis, „EZPoxy“ įrankis lengvam duomenų bazių naudojimui namuose, diegiama plagiato prevencijos sistema, vyksta sistemingi praktiniai užsiėmimai ir informacinio raštingumo konsultacijos studentams, inicijuojami leidybos kokybės procesai kolegijos mokomuosiuose bei moksliniuose leidiniuose ir kitos veiklos. „Dirbti su vadovu, kuris nuolat generuoja naujas idėjas ir siekia paslaugų kokybės, manau, nėra labai lengva, tačiau turėtų būti įdomu ir džiugu matyti bendrus rezultatus. Kadangi mane darbas bibliotekoje žavi, neišvengiamai vis rasis naujovių bibliotekoje ir įvairių veiklų bibliotekininkystės srityje“, – toliau dirbti ir stebinti inovacijomis žada L. Šarlauskienė.

Daugiau apie Kultūros ministerijos įsteigtas premijas geriausiems šalies bibliotekininkams skaitykite www.bernardinai.lt.