Įspūdžiai iš parodoje „Balttechnika 2019“ susibūrusių technologijų entuziastų, įmonių atstovų, siūliusių modernius technologinius sprendimus, ir studentų, rodžiusių savo praktinius gebėjimus, dar neišblėso. Kauno kolegijos studentai parodoje domėjosi ne tik galimomis darbo vietomis ir technologijų naujovėmis, bet ir atskleidė dalį savo mokymo bazės užkulisių.

Parodoje pranešimus skaitė ir du Kauno kolegijos atstovai: Technologijų fakulteto dekanas dr. Giedrius Gecevičius atskleidė technologijų ir visuomenės santykį, robotizacijos įtaką pakeičiant žmogaus darbo jėgą, o Technologijų fakulteto lektorius Danielius Adomaitis gvildeno temą apie išmaniųjų sistemų specialistams taikomus kriterijus jiems žengiant į darbo rinką.

Kaip teigė dr. G. Gecevičius, šiandien robotizuojamos ne tik pramonės, bet ir sveikatos apsaugos, paslaugų, žemės ūkio ir kitos sritys, o robotizacija atims dar daugiau darbo vietų. Tyrimų duomenys rodo, kad žmonės, nepriklausomai nuo technologijų vystymosi, tikisi išlaikyti savo darbo vietas, tačiau nemaža dalis žmonių turės keisti kvalifikaciją, tobulinti robotų nepakeičiamus įgūdžius.

Technologijų fakulteto dekano komentaro apie robotozacijos ir dirbtinio intelekto įtaką darbo vietoms klausykite ir virtualiai parodoje „Baltechnikoje“ apsižvalgykite žiūrėdami vaizdo įrašą naujienų portale www.delfi.lt. (rekomenduotina žiūrėti per Microsoft Edge arba Mozilla Firefox naršykles).