Tarptautinėje Liublianos dizaino savaitėje (Slovėnija) vykusiame konkurse „Big See“ Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos Mados dizaino studijų programos dėstytojas, dizaineris dr. Kęstutis Lekeckas už vyriškų paltų iš alpakos vilnos kolekciją „Alpakų vyrai“ apdovanotas pirmąja vieta kategorijoje „Step Forward“.

Kvietimą dalyvauti konkurse dizaineris gavo iš Liublianos dizaino savaitės organizatorių, kurie senovės šiaurės kraštų medžiotojo įvaizdžio įkvėptą kolekciją pastebėjo daugiau nei 50 tūkst. dizainerių iš viso pasaulio kūrinius pristatančioje platformoje „Not Just a Label“.

„Vyriški paltai iš alpakos vilnos yra aktuali naujovė, mados intriga, apie kurią itin daug kalbama visų garsiausių mados namų užkulisiuose“, – sako dr. K. Lekeckas.

Dizainerio kurtus paltus galima vilkėti kaip klasikinius gaminius, o taip pat paįvairinti skirtingais aksesuarais: diržais, kepurėmis, šalikais ar originaliais bondažo elementais. „Paltų dėvėjimas ne vienu, o keliais būdais maksimaliai prailgina gaminių gyvavimo ciklą. Taip kuriama papildoma vertė, prisidedama prie lėtosios mados puoselėjimo ir darnaus vystymosi“, – akcentuoja dizaineris.

Šie metai, be pergalės Liublianos dizaino savaitėje, dr. K. Lekeckui ypatingi dar ir dėl to, jog „The Baltics Prestige Awards 2022/23“ vyrų mados namams „leKeckas“ ir pačiam dizaineriui dizaineriui suteikė „Designer Clothing Retailer of the Year“ statusą, o LR Kultūros ministerija dr. K. Lekecką pripažino meno kūrėju.

Plačiau skaitykite www.lofficiel.lt.

Parengta pagal www.lofficiel.lt inf.