Vienas populiariausių žinių portalų Lietuvoje „Delfi“ nuo 2013-ųjų pasižymėjusioms asmenybėms įteikia „Titanų“ apdovanojimus. Tačiau tęsiama ne tik prasmingų apdovanojimų tradicija. Svarbiu jų akcentu tapusios ir Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos Objektinio meno studijų programos koordinatorės, Stiklo studijos vadovės Sigitos Grabliauskaitės kurtos statulėlės yra perduodamos į laureatų, įvykdžiusių išskirtinius pasiekimus ir atlikusių nesavanaudiškus, visuomenei svarbius darbus, rankas.

Itin didelio kruopštumo ir kantrybės reikalaujančia technika dirbanti menininkė pasakojo kasmet į šią užduotį žiūrinti kaip į kūrybinį iššūkį – kaip tuo pačiu metu ir sukurti unikalų kūrinį, ir išlaikyti jį titaniškai solidų.

„Stengiuosi išlaikyti tas pačias proporcijas – tą patį dydį, storį, aukštį ir plotį, visą tą apimtį, bet šiais metais dirbau kiek kitaip nei karantino metu, po trupučiuką rinkau stikliukus, derinau atspalvius poromis nuo tamsesnio pilko iki šviesiausio. Taip pavyko gauti originalų efektą, kai „Titanas“ ne tik pats nuo savęs spindi daugiasluoksniais atspalviais, bet jie taip pat keičiasi priklausomai nuo apšvietimo. Bet svarbiausia, išlieka įspūdis, kad „Titanas“, kaip ir graikų mitologijoje – stiprus, drąsus, tvirtas“, – kalbėjo ji.

S. Grabliauskaitė atviravo, kad „Titanų“ liejimas iš šalto stiklo, vėliau lėtai pakeliant temperatūrą su atkaitinimu, trunka apie keturias paras – procesą galima palyginti su vaikščiojimu ant plono lyno. Svarbu būna ir prižiūrėti, kad statulėlės nė kiek nepakryptų, neišsilietų į nereikalingą pusę – tuomet tektų papildomai dirbti jas šlifuojant ar pan.

„Aš dar esu iš tų, kurie nebijo lėto proceso. Ir jauniems žmonėms noriu patarti: nereikia skubėti ar blaškytis, pasimokius būti menininku tuoj pulti daryti ir kažko kito. Tik taip, po truputį kantriai dirbant, profesionalumas mus ir aplanko“, – šypsojosi ji ir užtikrino, kad kitos tokios meninio „Titanų“ statulėlės, kokią pelnys šie išskirtiniai, apdovanojimais įvertinti žmonės, niekas daugiau tikrai neturės.

Nuotraukos ir informacija – delfi.lt. Daugiau skaitykite čia.