Vis dažniau skambanti frazė, kad ne darbdavys renkasi darbuotoją, o potencialus darbuotojas renkasi įmonę, verčia atidžiau įsižiūrėti į jų santykius. „Abi pusės mezga dialogą, nes yra kartu suinteresuotos, nors ir skirtingais dalykais, – įmonės nori geriausių darbuotojų su ilgalaikio darbo perspektyvomis, o studentai kelia vis daugiau reikalavimų potencialiam darbdaviui“, – teigia Kauno kolegijos Karjeros centro vadovas Mindaugas Samuolaitis.

Kauno kolegijos „Karjeros diena“ šiemet subūrė pusšimtį įmonių – palyginus su pernai metais, skaičius išaugo dvigubai. Anot Karjeros centro vadovo, norėdamos užmegzti ryšius su studentais, savo potencialias praktikantais ar darbuotojais, įmonės į tokius renginius buriasi noriai. „Nors patys kviečiame įmones dalyvauti „Karjeros dienoje“, dauguma jų pirmosios parodo iniciatyvą“, – pasakoja M. Samuolaitis.

Šiuolaikiniai darbo ieškantys studentai yra reiklūs ir išsikelia savus prioritetus. „Kauno kolegijos studentai pageidauja darbo ir studijų suderinamumo. Nors darbo užmokestis yra vienas labiausiai motyvuojančių rodiklių tiek tarp studentų, tiek tarp absolventų, nemažiau dėmesio skiriama ir galimybei derinti darbo grafiką, įmonės reputacijai viešojoje erdvėje, sąlygoms tobulėti“, – tvirtina Karjeros centro vadovas ir priduria, kad beveik 50 procentų Kauno kolegijos absolventų atsiimdami studijų baigimo diplomo jau turi darbą.

Jauni žmonės yra drąsesni ir lankstesni, domisi įvairiomis perspektyvomis ir darbo rinka. M. Samuolaitis pastebi, kad vis daugiau studentų „nebeprisiriša“ prie vienos darbo vietos, nevengia dirbti keliose darbovietėse tuo pačiu metu, o dirbant ieškoti geresnių darbo perspektyvų. „Nebejaučiama baimė ieškoti kito darbdavio, kuris labiau atitiktų studento ir absolvento poreikius. Šiuo metu pastebima, kad jaunimas būtent ir verčia įmones konkuruoti dėl jų ir gerinti darbo sąlygas“, – teigia Karjeros centro vadovas džiaugdamasis, kad Kauno kolegijos studentai ir absolventai ateina pas darbdavį kaip potencialus partneris, kuris parduoda savo paslaugas, o ne tiesiog kaip samdomas darbuotojas, kuris aklai paklūsta ir vykdo darbdavio nurodymus.

Kauno kolegijos „Karjeros dienoje“ dalyvausiančios įmonės „Litcargus“ atstovė patvirtina, kad įmonės įsiklauso į jauno žmogaus poreikius ir kuria palankias sąlygas jaustis vertinamam. „Pirmiausia darbdavys turi išgirsti, ką sako darbuotojai. Kai bendraujame su naujais ar būsimais darbuotojais, dažniausi jų išsakomi lūkesčiai yra dinamiškas darbas, galimybės kelti kvalifikaciją, nuolatinis tobulėjimas, ėjimas į priekį ir draugiška, padedanti komanda“, – pasakoja „Litcargus” personalo atrankų projektų vadovė Vilma Markauskaitė ir priduria, kad minėti lūkesčiai įmonėje yra atliepiami.

Žinant, kad motyvuotas jaunuolis nuolat ieško galimybių tobulėti, įmonės kuria lanksčias karjeros galimybes. Kaip teigia V. Markauskaitė, abipusė iniciatyva, orientacija į rezultatą bei pasitikėjimas yra labai svarbūs, nes tokie santykiai padeda augti abiem pusėms. „Įmonė turi suteikti darbuotojui visas sąlygas tobulėti. Nauji darbuotojai įmonėje „Litcargus“ yra apmokomi. Patys stebime darbuotojus, pasiūlome naujas galimybes, skatiname klausti, domėtis, o tada sudarome sąlygas kelti kvalifikaciją“, – apie kilimą karjeros liftu pasakoja V. Markauskaitė.

Pastebima, kad ypač svarbi anglų kalba, tačiau būsimą darbuotoją išskiria ne tik žinios ir įgūdžiai, bet ir asmeninės savybės, vidinė motyvacija. „Nekalbant apie tam tikras pozicijas, kurios reikalauja specifinių žinių, kartais darbdavio pasirinkimą gali nulemti būtent asmeninės žmogaus savybės, charakteris, iniciatyvumas“, – pasakoja „Litcargus” personalo atrankų projektų vadovė ir tvirtina, kad smalsūs ir noro mokytis turintys žmonės gali visko išmokti. Kalbant apie tikslines studijų programas, įmonėje „Litcargus” praktiką galėtų atlikti vadybos, anglų kalbos, turizmo ir viešbučių administravimo, tarptautinio verslo, pardavimų, logistikos, įstaigų ir įmonių administravimo studijų studentai. V. Markauskaitė pataria įvertinus savo lūkesčius ir pasidomėjus įmonėmis  bei jų siūlomomis praktikos ir darbo vietomis į „Karjeros dieną“ atsinešti gyvenimo aprašymą, kurį iš karto galėtų palikti dominančios įmonės atstovams.

Realios darbuotojų istorijos įrodo, kad palankūs karjerai ryšiai gali būti užmezgami kontaktų mugėse. „Litcargus“ rampos agentas Karolis Pakala pasakoja, kad savo karjeros pradžią pradėjo sudalyvavęs karjeros dienų renginyje ir įmonės stende palikęs gyvenimo aprašymą, tačiau, anot jo, studentai turi atlikti ir namų darbus: pasidomėti dalyvausiančiomis įmonėmis, jų veiklomis. „Linkiu pagalvoti, kokį darbą norėtumėte dirbti, pasidomėti įmonėmis dar prieš karjeros dienas, ir, žinoma, būti ryžtingiems ir drąsiems“, – Kauno kolegijos studentus sudalyvauti „Karjeros dienoje“ skatina K. Pakala.

Kauno kolegijos „Karjeros diena“, subursianti beveik 50 įmonių ir daugybę studentų, vyks lapkričio 21 d. 12 val. Daugiau informacijos apie renginį ieškokite čia.