Nuoširdi ir plati šypsena visada nudžiugina žmones, todėl dantų priežiūra svarbi ne tik dėl sveikatos, bet ir dėl estetikos. Dantų priežiūra privalo būti rutina, kad sutaupytume pinigų brangioms dantų tvarkymo, ligų gydymo procedūroms ateityje. Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Burnos sveikatos katedros vedėja, lektorė, burnos higienistė Daiva Mačiulienė „Kauno dienos“ skaitytojams pasakoja apie dantų ir burnos ertmės priežiūrą.

Kauno kolegijos dėstytoja teigia, kad burnos sveikata yra neatsiejama nuo individualių asmens higienos įgūdžių, o apklausos apie asmens burnos higienos įgūdžius rezultatai rodo, kad Lietuvoje šie įpročiai yra vieni blogiausių tiek tarp mokyklinio amžiaus vaikų, tiek tarp jų tėvų. „Laikantis burnos higienos, mažėja žalingas apnašų poveikis kietiesiems dantų audiniams, didėja emalio atsparumas, gerėja mineralizacija. Reguliariai pašalinus maisto likučius, mikrobines dantų paviršiaus apnašas, ilgiau išvengiama ėduonies ir periodonto ligų. Jos – gingivitas, periodontitas, yra antra pagal dažnumą priežastis, dėl to Lietuvos gyventojai netenka dantų“, – klastingus nepriežiūros padarinius ir kaip jų galima išvengti įvardija burnos higienistė Daiva Mačiulienė.

Kauno kolegijos dėstytoja pirmąją pamoką papildė dar dvejomis: apie tinkamiausio dantų šepetėlio pasirinkimą ir neigiamą balinamosios pastos poveikį emaliui.

Daugiau dantų ir burnos ertmės priežiūros patarimų rasite „Kauno dienos“ straipsniuose: