„Kuo mažesnė įmonė, tuo universalesnis turi būti jos buhalteris, tačiau net ir didelėse bendrovėse, kuriose atsakomybė paskirstyta ypač griežtai, nepakanka būti tik buhalteriu“, – savaitraščio „Buhalterija: apskaitos ir mokesčių apžvalga“ žurnalistei pasakojo Kauno kolegijos Ekonomikos skyriaus vedėja Jurgita Francūžinienė.

Specialistė savo karjerą pradėjo nuo buhalterės darbo, kuriame skaičiuodavo dviejų šimtų darbuotojų darbo užmokestį, komandiruočių išlaidas, stipendijas. Šiuo metu J. Francūžinienė dirba Kauno kolegijos Ekonomikos skyriuje: „Ekonomisto užduotis – įmonės finansų planavimas ir analizė, o šioje srityje „centukai“ jau ne tokie svarbūs.“ Kauno kolegijoje pašnekovė dirba jau penkiolika metų.

Anot J. Francūžinienės, kolegija kasmet į darbo rinką išleidžia apie 130 buhalterių, iš kurių didžioji dauguma dar prieš gaudami profesinio bakalauro diplomą jau yra pasirašę darbo sutartį su įmone, kurioje atliko praktiką. Pridurtina, kad Lietuvoje Kauno kolegija nėra vienintelė aukštoji mokykla, rengianti ir į darbo rinką išleidžianti šios srities specialistus. Visa tai įrodo, kad buhalterio profesijos prestižas ir paklausa šalyje vis didėja.

Daugiau apie Ekonomikos skyriaus vedėją J. Francūžinienę ir jos profesiją skaitykite savaitraštyje „Buhalterija: apskaitos ir mokesčių apžvalga“ Nr. 27–28 (680-681) / 2018 m. liepos 24 d. 33–34 psl.