Renginys perkeliamas į rudenį, tiksli data bus paskelbta vėliau.

Tarptautinis mados renginys „Apkalbos“

Smalsu, kokių mados pokštų ir interpretacijų gali pasiūlyti jaunųjų dizainerių karta? Norisi pamatyti kažką naujo, netikėto ir įdomaus? Mados aistruolius į Kauną kviečia Tarptautinis mados renginys „Apkalbos“, kuriame savo kolekcijas pristatys kone dvi dešimtys jaunųjų dizainerių.

Kauno kolegijos Menų akademijos iniciatyva organizuojamas renginys spėjo užimti aiškią poziciją Lietuvos mados žemėlapyje – šou organizuojamas jau daugiau negu dvidešimt metų iš eilės. Nekonkursinis renginys suteikia progą jauniesiems dizaineriams pristatyti savo kūrybą viešai, o mados gerbėjams – apsvarstyti intriguojančius reginius. Didžioji dauguma jaunųjų kūrėjų – iš Lietuvos. Prie jaunųjų menininkų desanto ketina prisijungti kūrėjai iš Latvijos, Čekijos, Turkijos ir Portugalijos.

Gilias tradicijas turintis mados šou pirmuosius žingsnius mados pasaulyje padėjo žengti ne vienam žinomam Lietuvos dizaineriui. Jame pirmąsias savo kolekcijas pristatė Egidijus Sidaras, Egidijus Rainys, Laura Dailidėnienė, Kristina Kruopenytė, Jurgita Stakauskaitė, Kęstutis Lekeckas ir kt.

Jaunieji dizaineriai ir stilistai kviečiami registruotis ir išdrįsti publikai pristatyti savo kolekcijas laukiamiausiame Kauno kolegijos renginyje.

Fashion design at Kaunas kolegija / University of Applied Sciences has been organizing a traditional international fashion show, where students and graduates from Lithuanian colleges as well as foreign guests have a possibility to demonstrate their collections. The show „APKALBOS 2020” is the 22nd anniversary of the tradition.

Gražiausia gatvė pasaulyje – podiumas

Tarptautinis mados šou „Apkalbos“ – puikus mados renginys Kauno miesto gyventojams ir svečiams, populiarinantis mados, kaip meno formos, kultūrą bei pristatantis jaunų menininkų kūrybą. „Apkalbų“ organizatoriai siekia atrasti naujus mados srities talentus, paskatinti juos platesnei veiklai, populiarinti originaliąją vienetinių kūrinių madą Lietuvoje, ugdyti stilingą visuomenę. Neeilinis mados šou „Apkalbos“ siekia populiarinti mados kultūrą, keisti nusistovėjusį visuomenės požiūrį į madą kaip į masinį reiškinį ir pateikti ją kaip meno formą, skatinti jaunus gabius ir talentingus dizainerius kurti, atsiskleisti, padėti jiems surasti nišas tolesnei veiklai, padovanoti mados renginiais nelepinamam Kaunui neeilinį vakarą, pagardintą naujausiomis mados idėjomis. Itin svarbus žingsnis – paneigti vis dar egzistuojantį mitą, kad Kaunas nežino, kas yra stilius. Mados šou „Apkalbos“ turi didžiulę reikšmę ir įtaką jaunam menininkui. Šis daugiau negu 20 metų rengiamas renginys padėjo žengti pirmuosius žingsnius pripažinimo ir populiarumo link ne vienam dabar jau garsiam ir žinomam Lietuvos dizaineriui. Jame pirmąsias savo kolekcijas pristatė Egidijus Rainys, Lina Kriaučeliūnaitė, Laura Dailidėnienė, Vėjūnė Sudarytė, Remigijus Uzdras, Kristina Kruopenytė, Jurgita Stakauskaitė, Kęstutis Lekeckas, a. a. Egidijus Sidaras ir kt. Tikimės, jog šiemet renginys „Apkalbos 2020“ padės sužibėti ne mažiau ryškiems talentams.

Naujienos