Tarptautinių mainų programų galimybės atneša daug išbandymų, potyrių ir prisiminimų. „Erasmus+“ programoje dalyvaujantys studentai kuria bei plėtoja naujus ryšius kitose pasaulio šalyse, tačiau vis dar yra žmonių, kurie studijų laikotarpiu šia galimybe nepasinaudoja. Metus praleidusi Portugalijos Instituto Europeu de Estudos Superiores Gabrielė Šipailaitė, Įstaigų ir įmonių administravimo studijų programos studentė, dalinasi savo įspūdžiais apie institutą, Portugaliją ir planais sugrįžti ten dar kartą.

Kodėl nusprendei dalyvauti „Erasmus+“ mainų programoje? Kodėl pasirinkai būtent Portugaliją?

Dar būdama mokykloje pagalvodavau, kaip būtų įdomu studijuoti užsienyje. Pirmoji mano „Erasmus+“ patirtis buvo „Jaunimo mainai“ Kroatijoje pasinaudojus programos teikiamomis galimybėmis. Ši programa man itin patiko, todėl nusprendžiau užsiregistruoti į dar dvi „Jaunimo mainų“ programas. Taip supratau, kad studijų metu norėsiu dalyvauti „Erasmus+” programoje. Kauno kolegijoje antro kurso metu pasinaudojau galimybe išvykti studijuoti pagal tarptautinę mainų programą. Portugaliją pasirinkau, nes žinojau ko tikėtis ir pietinės šalys bei jų šiluma, egzotika, kultūra ir žmonės mane labiausiai žavėjo. Taip pat savo ankstesnių tarptautinių projektų metu susipažinau su portugalų komanda, iš kurios vienas vaikinas mane paskatino ten išvykti studijuoti. Iš pradžių į tai žiūrėjau skeptiškai, dėl tuo metu blogų savo anglų kalbos žinių, tačiau kai perlipau baimes ir supratau, kad nėra ko laukti, nusprendžiau pateikti paraišką į „Erasmus+“ programą vienam semestrui.

Kaip atrodė tavo studijos? 

Studijavau Fafe miestelyje, Instituto Europeu de Estudos Superiores. Dėstytojai buvo puikūs ir visados padėdavo. Studijos daugiausia vyko portugalų kalba, kadangi „Erasmus+“ studentų buvo per mažai, kad dėstytojai vykdytų atskiras paskaitas anglų kalba. Kai kurie dėstytojai nelabai mokėjo anglų kalbą, bet užduodavo individualius darbus arba paskirdavo į grupę, kurioje vietiniai studentai ja gerai kalbėjo. Manau, kad studijos dėl to tapo dar įdomesnės. 

Ar keliavai viena?

Iš pradžių planavau vykti kartu su grupės draugu, tačiau jis apsigalvojo, tad vykau viena. Miestelyje, kuriame gyvenau, nebuvo nei vieno lietuvio, todėl iš pradžių jaučiausi vieniša, bet draugų susirasti nebuvo sunku, kadangi tiek vietiniai žmonės, tiek studentai ten yra neįtikėtinai malonūs, todėl plėsdama savo draugų ratą savotiškai pamilau miestelį Fafe.

Ar turėjai galimybę keliauti?

Keliavau labai daug, aplankiau nemažą dalį Portugalijos, buvau Algarve regione, Lisabonoje, Koimbroje, Sintroje, Aveire, Porte ir daug kitų miestų. Išvykau ir į kitas šalis – Ispaniją, į kurią vykau net kelis kartus pavasario semestre, ir Italiją.

Kaip leidai laisvalaikį?

Laisvalaikį dažniausiai leisdavau su draugais: eidavome į kavines, vakarais į barus, organizuodavome susibūrimus parkuose, kur kepdavome maistą ant grotelių, žaisdavome įvairius žaidimus. Taip pat daug keliaudavome, su draugais vykdavome prie ežero, jūros, kur užsiimdavau banglenčių sportu. 

Kodėl nusprendei pratęsti „Erasmus+“?

Pratęsti studijas nusprendžiau todėl, nes praleistas laikas paskutiniais pavasario semestro mėnesiais buvo nuostabus, sutikau draugą, kuris padarė šiek tiek įtakos „Erasmus+“ programos pratęsimui. Taip pat pamačiau daug nematytų vietų, susiradau naujų draugų ir nusprendžiau, kad noriu čia pabūti dar vieną semestrą.

Ar planuoji vykti į „Erasmus+“ dar kartą?

Planuoju, nes pastebėjau, jog Fafe miestelyje esančiame universitete trūksta didesnio vietinių studentų įsitraukimo, tad atvykę „Erasmus+“ studentai dažniausiai lieka vieni, be tarptautinio draugo (angl. buddy). Jaučiu pareigą ir labai noriu prisidėti prie tarptautiškumo skatinimo ir galbūt kažką pakeisti. Planuoju vykti į tą patį miestelį ir ten atlikti podiplominę praktiką Instituto Europeu de Estudos Superiores tarptautinių studijų skyriuje.

Skatiname pasinaudoti „Erasmus+“ teikiamomis galimybėmis, įgyti unikalios tarptautinės patirties ir išplėsti savo pažinčių ratą. Daugiau informacijos apie tarptautinių mainų galimybes galite rasti čia.