Jungtinių Tautų (JT) Klimato kaitos komisijos pateiktos ataskaitos duomenimis, šiuo metu temperatūra žemėje kyla greičiausiai per 2000 metų, anglies dioksido koncentracija didžiausia per 2 mln. metų, o pusė pasaulio gyventojų bent dalinai patiria gėlo vandens trūkumą. Skubūs veiksmai kovojant su klimato kaita ir jos padariniais dar gali padėti sustabdyti negrįžtamus procesus, tačiau turimo laiko limitai yra riboti. Žalioji ekonomika, atsakomybė už aplinką ir sistemingas įpročių keitimas tvarumo link – kiekvieno visuomenės nario indėlis, kurį turi prisiimti tiek vartotojai, tiek įmonės ar sprendimus priimantys asmenys.

Šią itin aktualią ir visuomenei svarbią temą analizuoti kviečia Verslo fakultetas, jau tradicija tapusio tarptautinio verslo ir mokslo forumo Development of the circular economy in Lithuania and the EU“ metu. Jau lapkričio 30 d., ketvirtadienį, nuo 10 val. akademinė ir verslo bendruomenė bursis diskutuoti bei dalintis naujausiomis įžvalgomis susijusiomis su žiedine ekonomika, siekiant gerinti esamą situaciją.

Forumą ir jo metu vyksiančias diskusijas moderuos Žaliųjų finansų instituto vadovas Audrius Šilgalis, turintis ilgametę patirtį finansų srityje, Lietuvos banke buvo atsakingas už investicinių paslaugų skatinimą Lietuvoje, atstovavo Lietuvos banką tarptautinėse institucijose, kuriose kuriamas būsimas finansų rinkos reguliavimas. Žaliųjų finansų institutas – tai pirmasis toks Lietuvoje bei Baltijos šalyse įsteigtas žinių ir kompetencijų centras, konsultuosiantis verslo ir viešojo sektoriaus įstaigas įgyvendinant žaliojo finansavimo projektus. Pagrindinis šio Instituto uždavinys yra stiprinti viešojo ir privataus sektorių partnerystę bei skatinti privačių investicijų pritraukimą, kartu didinant ir visos šalies investicinį patrauklumą.

Dalyvavimas renginyje nemokamas, reikalinga registracija.

Forumas įgyvendinamas projekto „Mokslas ir inovacijos versle: aktualijos ir perspektyvos studentų požiūriu“ metu, kurį finansuoja Valstybinis studijų fondas.

Siekiant mokslo populiarinimo visuomenei patraukliu formatu, tarptautinis verslo ir mokslo forumas „Development of the Circular Economy in Lithuania and the EU“ organizuojamas ketvirti metai iš eilės. Renginio tikslas – šviesti ir ugdyti akademinę bendruomenę bei verslo sektoriaus atstovus, apžvelgiant mokslinių tyrimų rezultatus žiedinės ekonomikos įveiklinimo ir poveikio verslui kontekste.

Renginyje bus fotografuojama/filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti patalpinti viešai prieinamose vietose: socialiniuose tinkluose, žiniasklaidoje bei tolesnėje renginio komunikacijoje.