101-ojo Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos, tęsiančios Kauno meno mokyklos tradicijas, gimtadienio proga „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ akademijai padovanojo menininko Žilvino Landzbergo viešos erdvės objektą „Žalčio namas 101“, kuris kauniečiams ir miesto svečiams pristatytas birželio 2-ąją ant Pelėdų kalno vykusiame įkurtuvių renginyje.

Kaip pažymėjo „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos „Dizainas laimei“ kuratorė Donata Jutkienė, šis viešos erdvės objektas – tai kūrybinių dirbuvių rezultatas. „Ačiū Kauno kolegijai už bendradarbiavimą. Smagu, jog nuo šiol Kaune turėsime naują meninį objektą“, – džiaugėsi D. Jutkienė. „Mano idėja buvo sukurti skulptūrą, kuri taptų ant Pelėdų kalno esančio parko elementu. Tikiuosi, kad patys kauniečiai ir miesto svečiai įveiklins šią vietą ir ji taps dar labiau lankoma“, – akcentavo Ž. Landzbergas. „Veiklų čia tikrai netrūks. Planuojama, jog objektas taps ir lauko galerija, ir erdve koncertams bei kitiems renginiams. Norime, jog „Žalčio namas 101“ taptų susibūrimų vieta“, – sakė Menų akademijos vadovė dr. Inga Valentinienė.

Įkurtuvių renginį pratęsė režisierės Saulės Norkutės performansas „Saulės ir Mėnulio tuoktuvės“, įtraukęs visus renginio dalyvius į teatrališką vyksmą, kuriam vadovavo Kauno miesto renginių organizatorius, Žaliakalnio bendruomenės centro „Pelėdos“ pirmininkas Kęstutis Ignatavičius. Mažieji renginio dalyviai buvo pakviesti į menininkės Giedrės Kalinauskienės vedamas kūrybines dirbtuves, kuriose žaidė spalvomis, eksperimentavo ir buvo apdovanoti Mitinio Kauno žvėries prizais.

Antroje renginio dalyje jo dalyviai buvo pakviesti susėsti už bendro stalo, simboliškai atkartojusio stalą, už kurio sėdėjo Kauno meno mokyklos įkūrėjas Justinas Vienožinskis su garbiais svečiais meno mokyklos statybų pašventinimo iškilmių metu, ir pasimėgauti 易(yi) vaišėmis. Vakarą užbaigė naktinio klubo „Lizdas“ rezidentų muzikinės selekcijos.

Renginio organizatoriai: Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakultetas
Renginio partneriai„Kaunas 2022“„Lizdas“

Nuotraukos: Sebastijonas Petkus