Rugsėjo 24 dieną, ketvirtadienį, Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Kalbų centras, Menų akademija bei Verslo fakulteto Komunikacijos katedra kviečia dalyvauti forume „Kalba, kultūra, komunikacija“. Tai jau tradicija tapęs renginys, kuris šįkart organizuojamas Europos kalbų dienos proga.

Akademinę bendruomenę ir veiklos pasaulio praktikus suburiantis forumas, organizuojamas jau trečius metus, šiemet pasitiks kitu formatu – forumo klausytojai kalbos, komunikacijos ir kultūros specialistų patirtis išgirs virtualiame renginyje. Į forumą kviečiame jungtis nuo 9.00 iki 11.30 val. ryte vaizdo konferencijų įrankiu „Google Meet“.

„Vienas iš Kauno kolegijos prioritetų – daugiakalbystės plėtra, todėl šįmet nusprendėme forumą organizuoti  Europos kalbų dienos proga. Mūsų studentai be tradicinių anglų, rusų, vokiečių, prancūzų  ir ispanų kalbų turi galimybę studijuoti italų, norvegų, švedų, estų, turkų, arabų,  japonų ir kinų kalbas. Tokia kalbų studijų gausa – mūsų kolegijos išskirtinumas. Džiaugiamės, kad studentai aktyviai renkasi užsienio kalbų studijas ir kviečiame juos išreikšti pageidavimus plečiant kalbų pasiūlą kolegijoje“, – teigia Kalbų centro vadovė Renata Sedliorienė.

Šiemet Europos kalbų dienos skirtos vertimo temai, todėl forume dalis pranešimų apims vertimo aktualijas. Užsienio kalbos įsisavinimo ir vertėjo specialybės paslaptis atskleis Europos Komisijos atstovas Lietuvoje vertimo ir kalbos klausimams dr. Egidijus Zaikauskas, UAB „Tilde IT“ direktorė Renata Špukienė bei prozos autorė, publicistė, kūrybinio rašymo mentorė Sandra Bernotaitė. Apie komunikacijos subtilybes kalbės andragogė Ijola Petrauskienė bei verslo komunikacijos ir ryšių su visuomene ekspertė, verslumo ugdymo ir karjeros pokyčių konsultantė, organizacijų vidinės komunikacijos ir krizių valdymo trenerė Janina Sabaitė-Melnikovienė. Apie teatro atspindžius visuomenėje diskutuoti kvies VšĮ „Laimingi Žmonės“ direktorius, teatrologas Lukas Alsys.

Renginio organizatoriai džiaugiasi, kad dalis forumo pranešėjų dirba dėstytojais Kauno kolegijoje, kur savo praktinėmis žiniomis aktyviai dalijasi su studentais, kolegomis. „Kalbos, kultūros ir komunikacijos specialistų dalinimasis patirtimi tokio tipo renginiuose ne tik padeda atrasti naujų žinių, kontaktų, bet ir patirti bendrystės jausmą siekiant užsibrėžtų tikslų“, – sako R. Sedliorienė.