2017 m. „Eurostat“ duomenimis, ES žiediškumo rodiklio vidurkis buvo 11,7%, tuo tarpu Lietuvoje šis rodiklis siekė tik 4,8%. Tai rodo, jog Lietuvai, kaip ir kitoms Rytų Europos atviros ekonomikos šalims, dažnai būdinga linijinė gamyba ir vartojimas. Ar atliekų perdirbimas – tik pusiaukelė į žiedinės ekonomikos Everesto viršūnę?
Lapkričio 20 d., penktadenį, nuo 10 val. dėmesys šiai temai bus skiriamas anglų kalba vyksiančio virtualaus forumo „Žiedinės ekonomikos plėtra Lietuvoje ir ES“ metu.
Virtualiame forume mintimis dalinsis patyrę įvairių aukštųjų mokyklų bei verslo atstovai. Hagos taikomųjų mokslų universiteto lektorė dr. Kim Poldner (Nyderlandai) plačiau papasakos apie žiedinės ekonomikos principu pagrįstą mados industrijos atvejį. Ekologinio žemės ūkio bendrovės, ekologiško maisto gamintojos „AUGA group“ atstovas Gediminas Judzentas supažindins, kaip žiedinės ekonomikos principai įgyvendinami šioje įmonėje. Į klausimą, kokiu būdu link žiedinės ekonomikos žengia Europos Sąjunga, atsakys Lietuvos inovacijų centro atstovė Karolina Kužmarskytė. Plačiau apie integruotą žiedinės ekonomikos principo modelį papasakos Kauno technologijos universiteto Aplinkos inžinerijos instituto direktorė prof. dr. Žaneta Stasiškienė. Su veiksmingomis žiedinės ekonomikos priemonėmis, tokiomis kaip užstato gražinimo sistema, supažindins VŠĮ „Užstato sistemos administratorius“ atstovė Vaiva Najūtė.
Forumo pabaigoje lauks atsakymai į kilusius klausimus bei diskusija – kviečiame aktyviai įsitraukti aukštųjų mokyklų ir verslo organizacijų narius!
Anglų kalba vyksiantis forumas „Development of the circular economy in Lithuania and the EU“ – Kauno kolegijos organizuojamo renginių ciklo „Praktikos ir karjeros dienos`20“ dalis. Forumo tikslas – šviesti ir ugdyti akademinę bendruomenę bei verslo sektoriaus atstovus, apžvelgiant mokslinių tyrimų rezultatus žiedinės ekonomikos įveiklinimo ir poveikio verslui kontekste. Forumą organizuoja – Kauno kolegijos Verslo centras.
Prisijungimo prie nuotolinio forumo informacija atsiunčiama po registracijos.