Kauno kolegijoje atidarytas vaikų kambarys – spalvinga 90 kv. metrų erdvė, skirta edukuojančioms, kūrybiškumą lavinančioms, naudingus įgūdžius ugdančioms bendruomenės narių vaikų veikloms bei Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo studijų programos studentų mokymuisi ir praktinės patirties įgijimui.

Nuo idėjos iki rezultato

Kauno kolegijos direktoriaus pavaduotojui dr. Mindaugui Misiūnui inicijuojant vaikų kambario įkūrimo idėją, o susibūrusiai kolegijos administracijos bei Menų ir ugdymo fakulteto Pedagogikos katedros komandai rūpinantis jos realizavimu, buvo itin svarbu, kad kambario erdvė ne tik atitiktų LR Seimo priimtas Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisas, pagal kurias nuo 2023 m. sausio valstybės įstaigos, kuriose dirba 100 ir daugiau darbuotojų, turi įrengti vaikų kambarius trumpalaikei (paprastai iki 3 valandų) priežiūrai, bet ir būtų visapusiškai saugi, funkcionali, atitinkanti dabarties ugdymo(si) tendencijas, požiūrį į mažųjų patirties kaupimo galimybes, vaikų ir šeimų poreikius.

„Kauno kolegijos bendruomenės nariams – tėveliams – vaikų kambario atidarymas yra svarbus įvykis, nes nuo šiol jų mažieji turės galimybę kokybiškai leisti laiką būdami šalia tėvelių jų darbo metu. Ačiū Kauno kolegijos vadovybei, Pedagogikos katedros vedėjai Astai Jakimavičienei ir visam katedros kolektyvui, socialiniams partneriams už palaikymą ir pagalbą“, – dėkoja Menų ir ugdymo fakulteto dekanė Jolanta Bareikienė.

Šventė mažiesiems

Oficialus Kauno kolegijos vaikų kambario atidarymas, vykęs kovo 16 d., tapo gražia švente gausiai susirinkusiems bendruomenės nariams, atėjusiems kartu su smalsiais mažyliais, aktyviai prisijungusiais prie atidarymo šventės programos veiklų, į kurias įtraukė energingoji Pedagogikos katedros lektorė Audronė Vizbarienė, geros nuotaikos niekada nestokojanti lektorė Rasa Čižauskaitė ir katedros studentės.

Vaikai žaidė smagius susipažinimo žaidimus, dainavo daineles, šoko. Atidarymo šventėje juos aplankė netikėti svečiai: medūza, atvykusi iš vandenyno gelmių, kuri pakvietė mažuosius kartu sušokti nuotaikų šokį, o taip pat į šventę užsuko du geriausi draugai – asiliukas ir karvytė, sudainavę juokingą dainelę apie dviračiu važiuoti nemokančią karvę. Po tokios energingos šventės pradžios vaikai buvo pakviesti šiek tiek atsipūsti ir užsiimti kitomis veiklomis – piešti spalvotu smėliu, užsiimti robotika, išbandyti interaktyviąsias grindis, susipažinti su visais kambaryje apsigyvenusiais žaislais ir vaikų kūrybiškumą, patyrimus ir atradimus skatinančiomis ugdymo priemonėmis. Veiklos mažiesiems kėlė geras emocijas, žadino smalsumą, buvo įdomios.

Padėka

„Labai ačiū visai didelei Kauno kolegijos komandai už pagalbą, patarimus, praktines idėjas. Dėkui socialiniams partneriams – lopšelio-darželio „Girinukas“ vadovei Renatai Drulienei. Ačiū visiems dalyvavusiems vaikų kambario atidarymo šventėje ir siūliusiems jam žaismingus pavadinimus. Laukia smagus etapas – išrinkti patį geriausią“, – sako Pedagogikos katedros vedėja Asta Jakimavičienė.

Vaikų kambarys veiks I–V.  Darbo dienomis iki 12.30 val. jame mokysis ir praktines veiklas įgyvendins Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo studijų programos studentai, o nuo 13.00 iki 17.00 val. vaikų  kambario erdvės bus skirtos Kauno kolegijos darbuotojų vaikams. Mokinių atostogų metu vaikų kambarys bus atviras mažiesiems visą darbo dieną.

Nuotraukos: Martynas Jurgutis