Kauno kolegijos ir Saimos taikomųjų mokslų universiteto (angl. Saimaa University of Applied Sciences) ilgametė partnerystė įgijo naują atspalvį – Turizmo ir viešbučių vadybos studijų programos studentams atverta galimybė įgyti dvigubą diplomą. Sausio 28 dieną Suomijoje viešėjusi Verslo fakulteto dekanė Dalia Ilevičienė, Turizmo ir laisvalaikio vadybos katedros vedėjas dr. Andrius Brusokas ir Verslo fakulteto projektų vadovas Wilfred‘as Tchasse parašais užtvirtino dviejų aukštųjų mokyklų susitarimą, kuriuo studentai galės semtis tarptautinių žinių ir kelti profesinę kompetenciją.

Suomija – šalis, kurios švietimo sistema yra tituluojama Europos lydere. Įkvėpimo ir gerosios patirties, kaip tobulinti studijų procesą, iš Suomijos semiasi daugelis žemyno aukštųjų mokyklų, dėstytojų ir švietimo institucijų darbuotojų. Kelerių metų įdirbis ir bendradarbiavimas su Saimos taikomųjų mokslų universitetu prasidėjo bendrais tarptautiniais projektais, o prieš keletą dienų žengtas naujas žingsnis: „Pasirašyta sutartis – galimybė studentams prailginus Turizmo ir viešbučių vadybos studijas vos puse metų įgyti tarptautinių profesinių žinių ir gauti dviejų aukštųjų mokyklų diplomą“, – sutarties vertę įvardija Verslo fakulteto dekanė D. Ilevičienė. „Saimos universitetas vertina mūsų partnerystę, o mes – jų. Akademiniu aktyvumu, tarptautine projektine veikla ir profesionaliu darbu tapome patikimais partneriais, o to rezultatas – pasirašyta dvigubo diplomo studijų sutartis. Tai ypač reikšmingas įvertinimas naujai susikūrusiai Turizmo ir laisvalaikio vadybos katedrai“, – teigia katedros vedėjas dr. A. Brusokas ir prideda, kad Suomijoje praleisti metai praplės profesinį akiratį, o dviejų aukštųjų mokyklų diplomas turizmo ir viešbučių vadybos specialistui suteiks didesnį pranašumą konkurencingoje darbo rinkoje.

Dvigubo diplomo studijos bus siūlomos jau šiemet į Turizmo ir viešbučių vadybos studijų programą įstojusiems studentams. Po dviejų metų studijų Kauno kolegijos Verslo fakultete studentai turės galimybę profesines žinias gilinti Suomijoje, Saimos taikomųjų mokslų universitete. Abiejų aukštųjų mokyklų studijų programos yra suderintos, todėl Kauno kolegijos Verslo fakultete išklausyti dalykai bus užskaitomi Saimos taikomųjų mokslų universitete ir atvirkščiai. Studijų pabaigoje bus ruošiamas vienas baigiamasis darbas, kurį studentai pristatys abiem aukštosioms mokykloms.

Pasinaudoti dvigubo diplomo galimybėmis dar gali spėti ir esami Turizmo ir viešbučių vadybos studijų programos studentai. Viskas, ką reikia padaryti – užsiregistruoti aplikavimo sistemoje dėl studijų Suomijoje rudens semestre iki vasario 20 d., joje užpildyti studento registracijos dalyvauti Erasmus+ tarptautinių mainų programos atrankoje anketą. Daugiau informacijos apie dvigubo diplomo Turizmo ir viešbučių vadybos studijas teiraukitės Turizmo ir laisvalaikio vadybos katedroje.