Karantino laikotarpiu užsivėrus šalies sienoms ypatingą reikšmę įgijo vietinis turizmo sektorius. Verslo fakulteto Turizmo ir laisvalaikio vadybos katedros bendruomenė – studentai ir dėstytojai – prisideda prie turizmo šalyje skatinimo iniciatyvų ir pristato projektą „Pakeliaujam po Lietuvą studentų maršrutais“, kviesdami atrasti Lietuvą iš naujo bei tokiu būdu paremti šiais metais nukentėjusį turizmo sektorių.

„Pakeliaujam po Lietuvą studentų maršrutais“ rasite net 10 maršrutų po skirtingus Lietuvos regionus. Maršrutų trukmė – nuo vienos iki trijų dienų, o į juos leistis galima tiek individualiai, tiek kartu su šeima. Maršrutų kūrėjai, studentai ir dėstytojai, atskleidžia, kur galite paragauti autentiškų patiekalų, apie įdomiausius muziejus ir parodas, aktyvaus laisvalaikio ir edukacinius užsiėmimus bei daug kitos vertingos informacijos.

Kad keliauti būtų dar smagiau – skelbiame nuotraukų konkursą! Kviečiame nuvykus į vieną iš pasirinktų maršrutų nusifotografuoti ir įkelti savo nuotrauką į „Instagram“. Prie įdomiausių nuotraukų grotažymes #KaunoKolegija ir #StudentasPataria pažymėjusių keliautojų rudenį lauks prizai!

Verslo fakulteto Turizmo ir laisvalaikio vadybos katedros vedėjas dr. Andrius Brusokas sako, kad idėja gimė užsivėrus pasaulio sienoms šį pavasarį: „Glaudžiai bendradarbiaujame su Lietuvos turizmo sektoriaus atstovais ir matome, kokios milžiniškos pastangos buvo įdėtos karantino laikotarpiu, kad turizmo įmonės išliktų. Savo ruožtu norime parodyti nuoširdų palaikymą ir priminti, kad visi sunkumai – laikini“,  – pasakoja dr. A. Brusokas ir prideda, kad idėjos įgyvendinimui buvo ypač svarbus Turizmo ir viešbučių vadybos studijų programos studentų indėlis ir iniciatyvumas.

Deimantė Vaičiulytė – viena iš prisidėjusių prie šios iniciatyvos studentų, – sako, kad šis projektas dalyvavusiems suteikė galimybę išbandyti savo profesinius gebėjimus ir pasimatuoti pasirinktą profesiją: „Tikėtina, kad šiuos maršrutus kūrėme savo būsimiems klientams. Tokiu būdu galėjome pademonstruoti, ko išmokome per jau įveiktą studijų laikotarpį“, – nauja patirtimi džiaugiasi Deimantė. – „Kaip būsimai turizmo ir viešbučių vadybos specialistei, šis projektas man suteikė progą pasidalinti savo idėjomis ir pasiūlymais bei parodyti, kiek aš ir mano žinios gali būti naudingos.“

Studentė Miglė Daunoraitė nedvejoja – kiekvienas iš mūsų yra atsakingas už savo šalies veidą ir turizmą. Studentė pastebi, kad neretai į šalį atkeliavę turistai išgirsta tokių faktų ir istorijų apie Lietuvą, kurios yra negirdėtos dažnam lietuviui: „Manau, kad nepakanka vien būti lietuviu, bet taip pat reikia domėtis ir žinoti savo regiono, šalies istoriją, kultūrą bei tradicijas, jas saugoti, puoselėti ir pasakoti apie tai kitiems.“ Projektu „Pakeliaujam po Lietuvą studentų maršrutais“ siekiama atskleisti dar nepažintą Lietuvą tautiečiams.

Rekomenduojamus kelionių po Lietuvą maršrutus galite rasti čia:

Kviečiame skaityti, išsirinkti labiausiai patikusį maršrutą ir leistis į naujų vietų bei patirčių paiešką!